Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 15, 2007 5:53 pm
Postovi: 14
KatijaJa sam prvi put počela sa terapijom oko 15. juna kada sam doktorki odnela rezultate i kada smo zasigurno saznali da "tegoba" koju vučem duže vreme je u stvari ono što smo predpostavljali-herpes!
Rekla mi je da, svaki put kada se pojavi počnem sa Aciklovirom, prvi dva dan 3x2 tablete, a sve ostalo nastavljaš sa 3x1 tableta, dve kutije, u kutiji ima 25 tableta.To mi je dakle napomenula, da uvek moram da ih imam sa sobom i da odmah počnem sa terapijom čim se pojavi, kao i sa mazanjem masti na obolelo područije.
Pred moj odlazak na odmor, oko 13.jula sam opet otišla kod nje, čisto informacije radi (kao da sam znala), da li trebam ponovo da pijem Aciklovir ako bi mi se ponovo pojavio na moru, ona je rekla, obavezno i uvek ista doza , prvi dan sa po dve tablete 3x na dan.
15. jula sam pošla na more i pojavili su mi se simtomi što me je dotuklo, to me je toliko potreslo, da mi se čini da je sve više i više izbijao. Međutim, odmah su mi se ranice povukle istog dana, posle mazanja masti.
Trenutno mi je ostalo još par tableta, a već sam počela da razmišljam da li će mi se ponovo pojaviti za 10 dana.. :cry: , mada sam rekla sebi, da ću se drmnuti i da ću se ponašati kao i ranije, jer što više razmišljamo o tome, to je gore po nas..faktički ga same prizivamo.
Dakle, prvi dan, 3x2..ostalim danima nastavljaš sa 3x1, i UVEK 2 kutije treba da se ispiju.To je moja terapija koju je meni prepisala.
Čitala sam, a i kad premotam film, jeste tako. Sami možemo, pre nego se pojave ranice da naslutimo izbijanje, tj. aktiviranje virusa. bolovi u zglobovima, otečene žlezde na preponama (meni su se pojavljivali ti simptomi).
Što se tiče dobrog ginekologa u Bg-u, saznaću gde je moja koleginica išla ,znam da je pozitivno komentarisala tog ginekologa. I nećemo ništa da krijemo, na kraju krajeva, svi smo ovde zbog istih ili sličnih muka, tako da..nadam se da nam administratori neće zameriti.
P.S Sretan rođendan i glavu gore.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 15, 2007 5:53 pm
Postovi: 14
Katija Ja sam prvi put počela sa terapijom oko 15. juna kada sam doktorki odnela rezultate i kada smo zasigurno saznali da "tegoba" koju vučem duže vreme je u stvari ono što smo predpostavljali-herpes!
Rekla mi je da, svaki put kada se pojavi počnem sa Aciklovirom, prvi dan 3x2 tablete, a sve ostalo nastavljaš sa 3x1 tableta, dve kutije, u kutiji ima 25 tableta.To mi je dakle napomenula, da uvek moram da ih imam sa sobom i da odmah počnem sa terapijom čim se pojavi, kao i sa mazanjem masti na obolelo područije.
Pred moj odlazak na odmor, oko 13.jula sam opet otišla kod nje, čisto informacije radi (kao da sam znala), da li trebam ponovo da pijem Aciklovir ako bi mi se ponovo pojavio na moru, ona je rekla, obavezno i uvek ista doza , prvi dan sa po dve tablete 3x na dan.
15. jula sam pošla na more i pojavili su mi se simtomi što me je dotuklo, to me je toliko potreslo, da mi se čini da je sve više i više izbijao. Međutim, odmah su mi se ranice povukle istog dana, posle mazanja masti.
Trenutno mi je ostalo još par tableta, a već sam počela da razmišljam da li će mi se ponovo pojaviti za 10 dana.. :cry: , mada sam rekla sebi, da ću se drmnuti i da ću se ponašati kao i ranije, jer što više razmišljamo o tome, to je gore po nas..faktički ga same prizivamo.
Dakle, prvi dan, 3x2..ostalim danima nastavljaš sa 3x1, i UVEK 2 kutije treba da se ispiju.To je moja terapija koju je meni prepisala.
Čitala sam, a i kad premotam film, jeste tako. Sami možemo, pre nego se pojave ranice da naslutimo izbijanje, tj. aktiviranje virusa. bolovi u zglobovima, otečene žlezde na preponama (meni su se pojavljivali ti simptomi).
Što se tiče dobrog ginekologa u Bg-u, saznaću gde je moja koleginica išla ,znam da je pozitivno komentarisala tog ginekologa. I nećemo ništa da krijemo, na kraju krajeva, svi smo ovde zbog istih ili sličnih muka, tako da..nadam se da nam administratori neće zameriti.
P.S Sretan rođendan i glavu gore.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 3:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 6:45 pm
Postovi: 74
MM, hvala ti puno na savetima. Nadam se samo da mi ovaj put nece stvarati prevelike tegobe, jer me prosli put jako boleo zeludac od njih. Ali definitvno cu morati da ga pijem, da smanjim stres, i samim tim sprecim bar to da mi se cesto pojavljuje. Od 1. avgusta sam na duzem odmoru pa mislim da cu se srediti, jer najvise stresa imam upravo na poslu.
Ja i nemam nista protiv da se ovde napise ime dobrih ginekologa, cak smatram da je to dobro i nadam se da administratori nece imati nista protiv. Ovde smo svakako da pomognemo jedni drugima koliko god mozemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 9:47 pm
Postovi: 3
Citajuci ove postove i druge u vezi sa herpesom vidim da ljudi jako panice......
Ja ga imam vise od 3 godine i u pocetku sam bila jako nesrecna, ali vremenom sam to prihvatila.....
Nemam odnose kada se pojavi a pojavljuje se uvek na istim mestima na vagini, ali kako vreme odmice sve redje mi se pojavljuje i u samo jedan pristitic...tako da cim osetim da ce izaci ja ga mazem aciklovirom.

Kada mi se prvi put pojavio bilo ga jako puno, i otisla sam kod ginekologa ne znajuci sta je to uopste i ona mi je rekla da je herpes i dala mi je jednu kutiju tableta aciklovira i krem, sve se povuklo posle 5 dana, onda se opet pojavio posle jako kratkog vremena i opet sam otisla ali mi je rekla da samo mazem i opet se brzo povuklo, potrazila sam savet jos jednog ginekologa koji mi je isto rekao da nema potrebe da pijem lekove vec samo da sto pre pocnem mazati pre izbijanja jer je tad opasan kad puca........

Malo kasnije mi je doktorka uzela vaginalni i cervikalni bris i uradjena je analiza IIFT i bilo je negativno na HSV 1 i 2, sto znaci da se nije sirilo, iz krvi nisam nikada radila analize ali planiram.....................
Milsim da nem arazloga panici i da to treba prihvatiti jer se ne moze nista promeniti,vec samo smanjiti stres jer tad izlazi najvise,mada u nekom broju slucajeva ni ne pojavljuje se ili jako retko. Eto meni za godinu dana izadje 2 ili 3 puta i traje 5 dana.


Jedino je nezgodno kod trudnica jer ako se pojavi u trenutku kada treba da se porodi, obavezno se radi carski rez, sto i tu resava problem....
Ne znam sta bih jos napisala, ali mislim da je za sad dovoljno, jednostavno pomiriti se sa tim i ziveti ipak nije smrtonosno i namamo ga bas svaki dan da bi nam toliko smetalo, sta je tu je!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 9:47 pm
Postovi: 3
Citajuci ove postove i druge u vezi sa herpesom vidim da ljudi jako panice......
Ja ga imam vise od 3 godine i u pocetku sam bila jako nesrecna, ali vremenom sam to prihvatila.....
Nemam odnose kada se pojavi a pojavljuje se uvek na istim mestima na vagini, ali kako vreme odmice sve redje mi se pojavljuje i u samo jedan pristitic...tako da cim osetim da ce izaci ja ga mazem aciklovirom.

Kada mi se prvi put pojavio bilo ga jako puno, i otisla sam kod ginekologa ne znajuci sta je to uopste i ona mi je rekla da je herpes i dala mi je jednu kutiju tableta aciklovira i krem, sve se povuklo posle 5 dana, onda se opet pojavio posle jako kratkog vremena i opet sam otisla ali mi je rekla da samo mazem i opet se brzo povuklo, potrazila sam savet jos jednog ginekologa koji mi je isto rekao da nema potrebe da pijem lekove vec samo da sto pre pocnem mazati pre izbijanja jer je tad opasan kad puca........

Malo kasnije mi je doktorka uzela vaginalni i cervikalni bris i uradjena je analiza IIFT i bilo je negativno na HSV 1 i 2, sto znaci da se nije sirilo, iz krvi nisam nikada radila analize ali planiram.....................
Milsim da nem arazloga panici i da to treba prihvatiti jer se ne moze nista promeniti,vec samo smanjiti stres jer tad izlazi najvise,mada u nekom broju slucajeva ni ne pojavljuje se ili jako retko. Eto meni za godinu dana izadje 2 ili 3 puta i traje 5 dana.


Jedino je nezgodno kod trudnica jer ako se pojavi u trenutku kada treba da se porodi, obavezno se radi carski rez, sto i tu resava problem....
Ne znam sta bih jos napisala, ali mislim da je za sad dovoljno, jednostavno pomiriti se sa tim i ziveti ipak nije smrtonosno i namamo ga bas svaki dan da bi nam toliko smetalo, sta je tu je!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 04, 2007 10:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 6:45 pm
Postovi: 74
Pa dobro, ti ga imas vec 3 godine i vec si se na neki nacin sazivela sa njim. Verovatno ce i nama biti lakse kako vreme bude odmicalo. Mislim da su ovakve reakcije normalne i ocekivane. Za sve u zivotu je potrebno vreme da prihvatis novonastalu situaciju i naucis sto bezbolnije da zivis sa njom. A ovde naravno treba da naucimo nesto o tome iz iskustva ostalih, a i oni iz nasih...Tu smo da razmenjujemo misljenja i iskustva i da bi olaksali jedni drugima problem Nekome je mozda olaksanje da ima kome da se iskuka i isplace na ramenu :)
Ovo svakako nisu stvari za podeliti sa svakim jer ovde ipak imas neku privatnost, ljude koji imaju isti problem a ljudi su skloni panici posebno na pocetku neke bolesti, problema itd, i to treba razumeti.

Koliko mogu da primetim terapija se od doktora do doktora razlikuje...
Pre svega mislim na terapiju tabletama aciklovira.

Kazi mi fruit, posto to nisi spomenula, pijes li ti nesto za jacanje imuniteta ili ne? Ako pijes bilo bi lepo da nam kazes sta :)

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 04, 2007 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 9:47 pm
Postovi: 3
Pijem jedino C vitamin u tabletama ali i to ne stalno jer nije zbog drugih stvari pozeljno, ali obicno ga pijem kad osetim da se losije osecam po 1 ili 2 tablete dnevno, znaci do 1000 mg!Uvek je preporucljiv Oligovit ili Beviplex.
Savet vam je da ne razmisljate previse o tome i da vodite zivot kao ranije, jedino kad hocete trudnocu testiranje na sve i obavestiti ginekologa za vas problem da tokom vodjenja trudnoce obrati paznju kao i prisamom porodjaju i onda nem abrige za dete. Verujte mi vremenom ce vam se pojava recidiva smanjiti, nekome se nikada ni jave jer se uspava u kicmenoj mozdini ali od jakog stresa se pojavi, zato radite na smanjenju stresa :) ne samo zbog herpesa vec i zbog same sebe.
Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 04, 2007 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 9:47 pm
Postovi: 3
E da za Aciklovr, citala sam da ga neki ljudi stalno koriste jer on ublazava pojavu recidiva, ali ja stvarno nisam imala potrebe da ga sad pijem svaki dan,problem mi resava i krem Aciklovir, koji drzim po ceo dan na ranicama i pre svakog stavljanja perem to mesto jer ih dodatno i sapun i voda suse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 15, 2007 5:53 pm
Postovi: 14
fruit, na pomoći!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Genitalni herpes
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 21, 2012 3:12 pm
Postovi: 11
Zdravo! Evo,da prvo objasnim moju situaciju: Trenutno imam herpes na usni i periodicno mi se pojavi. Znam da ne treba da se ljubim dok imam herpes,ali sam to ipak uradila. Sad me zanima da li se taj usni herpes moze preneti na genitalije "vatanjem" (sto bi se zargonski reklo) i da li je moguce da ja dobijem genitalni herpes zato sto imam usni? Strasno sam zabrinuta,nadam se da mi mozete pomoci. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 171 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: