Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 9:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima,

obzirom da sam na ovom forumu vec neko vreme, a pogotovo na ovoj temi, napisacu moje iskustvo vezano za IVF, a i da se nadovezem na predhodne postove koje hvale klinike u Sloveniji i Madjarskoj.

Ovako,pocecu od pocetka:

6 godina se lecimo ja 33 god, suprug 37,uradili sve moguce analize, prosli tri insmenacije i krenuli na IVF u kliniku Kaali u Segidinu.

Kada smo razmisljali gde da radimo IVF krenuli smo u Jevremovu. Uradili smo testove koje tome predhode i histeroskopiju. Operaciju (zahvat) j radio dr Luka Andjelic za koga mislim da je sjajan i da je sve odradio kako treba (on cesto preporucuje Segedin, ali mi smo otisli tamo preko druge preporuke). Generalno ja nemam primedbe na Jevremovu, sve je odradjeno profesionalno, jedino sto mi je recena jedna cena, a kad se zavrsio zahvat, rekli su mi da moram da platim jos 90 eur za analizu polipa koji sam imala(a inace se znalo se u napred da imam polip).

Nakon toga, smo dobili preporuke od drugih zena koje su isle u Segedin, ne vezano da li im je uspelo ili ne, da su jako zadovoljne profesionalnoscu, i da bi isle opet iako im ne uspe.

Nas dvoje smo seli , dogovorili se i zakazali u Segedinu prvi pregled.

Odlucili smo se za doktora kod koga su isle nase prijateljice , a i jos je pogodnost, sto je on Americki djak i prica engleski savrseno, sto je omogucilo normalnu konverzaciju.

Pojavljujemo se kod doktora koji na vas deluje kao bensedin i objasnjava sve u detalje bez zurbe. Ovo moram da naglasim, da bez obzira da li smo imali zakazano u 8 ujutru ili u 4 popodne, ista mu je bila koncentracija i posvecuje se totalno pacijentu.

Na osnovu nalaza. prvo nam preporcuje insemenaciju jer smo predhodno radili 2 puta, pa je hteo da radimo i treci, pa ako to ne uspe, onda iVF. Kod njega sam prvi put imala pripremu , ali malu sa hormonima, +utrogestan i vitamini...prvi put mi se nesto desava..kansni mi, medjutim opada mi betahcg i desava se spontani ....meni je bilo dovoljno i to sto se prvi put barem nesto desilo....Znaci, posle prvog puta, on vas ne navodi da odmah radite otom potom IVF (jedino ako vi insistiate) a cena insemenacije je oko 130 eur sa sve ulta zvukom kasnije...prva konultacije je 50 eura....

Posle toga se odmah odlucujemo za IVF i ulazimo u program , antibaby pilule pa inekcije...

E sad da se samo vratim na pocetak....

U isto vreme ide jos jedna moja prijateljica, tretman tj. nacin tretitranja potpuno razlicit...ZNACI IDIVIDUALAN...imale smo razlicite hormone da primamo...kao i doze....

Ono sto je u stvari najprofesionalnije , je sto on tretira sve...od nacina ishrane, pracenja prlaktina sa tabletama ako je povisen, raznim pratecim viaminima...

Dalje,
krecem na terapiju, ide se najmanje 5 puta u roku 10-12 dana u Segedin da se vadi krv i ultra zvuk...na osnovu cega on daje dalju terapiju...ja sam bila spremna vec posle 10 dana...a moja prijateljica posle 12..znaci sve individualno...
Punkcija se radi pod anestezijom ( i ne pitaju da li hoces bez)....imala sam 4 embriona...Doktor mi govori da ga zovem svako jutro da vidimo kako napreduju...javljam se a on uvek raspolozen kaze mi " There are beatiful" tako vam dize raspolozenje...nastavljam da ga zovem i cetvrtog dana sam spremna za transver...na transferu jedan nije bio dobar, ubacuju tri..i nijedan ne zamrzavam...

I IVF uspeva iz prvog puta..sada sam usla u 4 mesec...sa jednom bebom

Trenutno ovde u BG-u vodim trudnocu, ali se redovno javljam njemu i uporedo sa Beogradskom doktorkom vodim trudnocu...

Svaki put kad zovem, on tacno zna (a inace oko 15-20 zena ima dnevno iz Madjarske, Srbije, Rumunije..) dokle sam stigla, sta dalje...i to uvek uz osmeh i dobar savet...

A da i da ne zaboravim...IVF je kostao konpletan 1300 eur, on je na svoju ruku uradio mikrofertilizaciju, i nije hteo da naplati dodatnih 300 eur za to...jer kako mi je on rekao, zna da dolazimo iz Beograda i da nas je i to kostalo...

Sve inekcije, lekove i vitamine smo kupovali u Madjarskoj...i sve izaslo oko 500 eur...plus put oko 300...sve oko 2100 eur...Spaval smo samo jednu noc pred punkciju, jer se radilo u leto, pa su bili redovi na granici, pa da ne zakasnimo...
Inace treba oko 2 sata do Segedina ako nije guzva na granici...Znaci 4 sata za jedan dan..sto nije mnogo...

Mi smo savki put kad smo putovali (naravno uzimali slobodan dan, a nekad je moj suprug cak radio popodne kad se vrati) pravili od tog dana kao piknik..svracali bi na Palic na rucak...ili bi ostajali u Segedinu (koji je inace prelep) na rucku...tako da nismo imali neke stresove
od puta....+ doktor kao bensedin...jako profesionalan...

Samo da napomenem da iz razgovora sa zenama koje su isle u Sloveniju, tretman je isti kao i cene (slicne)...jedino sto se do tamo putuje 4 sata..pa uglavnom ostaju da spavaju....
Mozete i u Segedinu da ostanete....ali mi smo odlucili da se vracamo..

Jos nesto...kad smo dosli na klinku, dali su nam konpletan cenovnik ...potisali smo ga sa datumom kad smo ga primili..tako da smo znali od pocetka sve koliko ce tacno da nas kosta....jedino je sto morate da menjate pare u forinte, jer ne primaju eure...

Eto...to je moja prica....i srecno

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Segedin
PostPoslato: Sub Nov 17, 2007 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 1:53 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Draga DJ,
tvoja prica deluje neverovatno. Jednostavno i iz prvog puta, svaka cast, za pricu. Da li bi mogla da mi kazes sta je bio tvoj problem a sta kod tvog muza i naravno adresu odn. telefon tog doktora. Zaista zvuci kao da je covek melem na ranu. Hvala unapred,

Dejana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Pozdrav,

deluje neverovatno..ali kad pomislim sta smo sve pre toga radili....onda i nije tako...
Moram da priznam, a to vazi i za sve ostalo u zivotu, najvaznije je kako ti to smestis negde u glavi i kako sve to sebi sam pojednostavis...nisam pomenula , da kada smo imali zakazano u 8h ujutru, da smo se dizali u 4....da bi se spremili...+put....da stignemo na vreme...maltretiranje veliko..ali da bi spustili tenziju, svracali smo na Palic, u banju koja je u blizini Palica..itd. Da ne pricam hormoni inkcije...itd. ALI napominjem, uvek treba organizovati da bude sto jednostavnije moguce i naravno samo pozitivno....isto tako znam da mi je to lako da kazem , u odnosu na zene koje probaju vise puta....kao i to da i pored sjajnog doktora i dobrog pacijenta, ima tamo gore neko ko gleda ....nema pravila kad ce da se zakaci a kad ne...kao i sa tim da li si mirovao ili ne..naravno treba mirovati, ali je mnogo vaznije mirovati u glavi, NE UZBUDJIVATI SE...ako dodje do oplodnje ,ona se desava u prvih tri dana...od transvera....

A sad o nasim problemima...

Ja imam jednu tubu polupropusnu a drugu totalno propusnu...i kad smo radili insemenacije , radili smo kada mi je bila ovulacija na toj strani...imala sam i polip u cervikalnom kanalu i jedan u materici, ali jako mali (mislim na oba)...i skinula hiseroskopijom kao sto sam vec rekla..
Suprug je pre 5 godina imao spermatozoidna antitela(mislm da se tako zove) ali ih je izlecio posle 6 meseci....

U prve dve insemenacije nismo imali nikakve pripreme, samo pracenje ovulacije...dok smo kod Madjara imali..ja sam dobijala u stomak inekcije hormona , ali 1/3 od ovih koje sam primala za IVF...upotrebljavala sam vaginalno utrogestan i jos vitamine ali naravno oralno....e sad, mozda je i moja bila krivica sto sam imala spontani, jer kad mi je kasnilo, posle nekoliko dana su mi se pojavile crvene tackice...ja sam mislila da sam dobila, i prestala sam sa utrogestanom...da bi uvidela posle dva dana da krvavljenje(tj. male tackice) nije nastavljeno, i zvala doktora...on mi je rekao da pod hitno nastavim sa utogestanom i da nisam smela da prekidam...posle radjenja HCG-a on je bio sve manji...i na kraju sam dobila...ali kao sto sam rekla, opet sam bila zadovoljna jer se prvi put nesto desilo meni...

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 7:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Rekoh vam ja, samo Segedin ili Slovenija (Maribor ili Ljubljana) !!!

D.J. zelim ti lepu i laku trudnocu i jos lepsi i laksi porodjaj !!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 18, 2007 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Hvala puno.....samo da mi do kraja bude sve ok....

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: preporuka lekara za inseminaciju
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 8:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Dragi moji forumasi,

Molim da mi na forumu ili na moj mail date preporuku za ordinaciju (lekara) za inseminaciju u Beogradu, sa adresom i kontakt telefonom.

Bilo bi pozeljno da bude dat kontakt za ordinaciju, kod koje je forumas imao iskustva sa inseminacijom, koja je uspela.

Ocekujem Vasu HITNU pomoc, jer mnogim forumasima pomazem svojim savetima vec dve godine, pa ocekujem da mi to sada vratite.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preporuka lekara za inseminaciju
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 11:30 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
nesat je napisao:
Dragi moji forumasi,

Molim da mi na forumu ili na moj mail date preporuku za ordinaciju (lekara) za inseminaciju u Beogradu, sa adresom i kontakt telefonom.

Bilo bi pozeljno da bude dat kontakt za ordinaciju, kod koje je forumas imao iskustva sa inseminacijom, koja je uspela.

Ocekujem Vasu HITNU pomoc, jer mnogim forumasima pomazem svojim savetima vec dve godine, pa ocekujem da mi to sada vratite.


Nemojte da se ljutite ali da trazite kontakt ordinacije "kod koga je inseminacija uspela" je po meni totalno neshvatljivo jer svi smo mi individue i nista u zivotu nije stopostotno, a inseminacija ima veoma mali procenat uspesnosti kao sto svi m i ovde znamo, iz licnog iskustva mogu reci da meni 3 puta insemniacija nije uspela u Jevermovoj u Beogradu, al 2 devojke koje su bile sa mnom njima je uspelo, a ja sam zavrsila na IVF koji je bio uspesan iz prvog puta, a opet nekima iz 4 ili petog...


I uopste mi se nedopada vasa konstatacija OCEKUJEM da mi se nesto vrati.... deluje mi tako bezveze, da ne upotrebim jacu rec...

Srecno.

_________________
Dupla mama :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Delimicno se slazem sa Vama i uopste se ne ljutim.
Uspeh inseminacije i vantelesne je kod svakog mnogo individualna stvar, ali ja sam jednostavno hteo neku ordinaciju, koja ima malo vise uspeha u tome, bez obzira na individualnost.
Takodje, nisam mislio bukvalno da ocekujem da mi forumasi vrate ono u cemu sam ja njima pomagao na osnovu svog znanja i iskustva, ali jednostavno da brzo odgovore, kao sto sam ja njima.
Dajte mi kontakt klinike ili ordinacije u Jevremovoj gde ste radili inseminaciju.
Bicu Vam zahvalan.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 11:30 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
nesat je napisao:
Delimicno se slazem sa Vama i uopste se ne ljutim.
Uspeh inseminacije i vantelesne je kod svakog mnogo individualna stvar, ali ja sam jednostavno hteo neku ordinaciju, koja ima malo vise uspeha u tome, bez obzira na individualnost.
Takodje, nisam mislio bukvalno da ocekujem da mi forumasi vrate ono u cemu sam ja njima pomagao na osnovu svog znanja i iskustva, ali jednostavno da brzo odgovore, kao sto sam ja njima.
Dajte mi kontakt klinike ili ordinacije u Jevremovoj gde ste radili inseminaciju.
Bicu Vam zahvalan.


Evo kontakt telefona:

011 303 44 oo
011 328 39 06

Doktorka Milica Ilic ona je asistent docenta Ljubica, jako fina i ljubazna
Cena je bila oko 350 eura za inseminaciju. I sada ne mogu da se setim dal sam platila jos 2 ultrazvuka po dolasku na pracenje folikula, a ultrazvuk je 3000 din..

Pozdrav i sve najbolje

_________________
Dupla mama :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: IUI
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 8:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
A kako se zove ordinacija-klinika i na kojoj je tacno adresi?

Hvala.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IUI
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 11:30 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
nesat je napisao:
A kako se zove ordinacija-klinika i na kojoj je tacno adresi?

Hvala.


klinika se zove Jevremova, nalazi se u ulici Jevremova 41

evo njihovog sajta http://www.jevremova.co.yu/

_________________
Dupla mama :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 09, 2006 10:55 pm
Postovi: 34
Samo da podrzim D.J i dam jos jedan glas za Segedin i dr Zadorija koji je upravo onakav kako ga je D.J. opisala i zaista su profesionalni. Meni nije uspio IVF, ali cu svakako kod njih pokusati ponovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 20, 2007 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 09, 2006 10:55 pm
Postovi: 34
I jedno pitanje za D.J., ako uopste jos svracas na forum. Meni je dr Zadori poslije IVF-a rekao da uradim test trudnoce iz urina poslije dvije sedmice, a ne beta hcg. To me malo zbunjuje jer se uvijek savjetuje vadjenje bete. Da li je tako bilo i u tvom slucaju? Jos nesto, da li sam dobro shvatila da si se odmah poslije transfera vratila u BG? Pitam te jer sam se smorila lezeci tri dana u Segedinu, pa bih voljela sledeci put da se odmah vratim nazad, ipak je prijatnije u svojoj kuci..

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 12:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
HVALA NA DATIM INFORMACIJAMA!

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Za bmbm,

da vratila sam se odmah posle transfera kuci...cak je postojala varijanta da je moj suprug mogao biti na putu u vreme transfera...pa sam pitala Zadorija da li ja mogu sama da vozim...on je rekao moze, ali polako i ako je put kratak...tako da sam ja imala varijantu (i to sve zbog vize jer nije bilo vremena da mi je sestra izvadi) da sa sestrom dodjem do Palica pa sama dalje..i u povratku do Palica, pa onda da ona vozi...medjutim sve je ispalo kako teba, moj suprug je vozio i odmah smo se vratili...onda mi se mama preslila na nedelju dana kod nas...spremala, kuvala itd.

Sto se tice testa na trudnocu, meni je rekao da uradim 13 dana od transfera i urin i betaHCG...kad je sve pokazalo kako treba, rekao mi je da ponovim za svaki slucaj urin 16-17 dana....ja sam i to uradila...onda mi je zakazao ultrazvuk na dve nedelje od transfera...utvrdio trudnocu i video jednu bebu, i posto mi je rekao da sve izgleda u redu da uradim jos jedan ultrazvuk za dve nedelje ali da to mogu u Beogradu, da se ne maltretiram do Segedina....

Sad sam redovno sa njim u kontaktu, bas smo se juce culi putem maila...a i telefonom pre nedelju dana da mu javim rezultate double testa...

Zaboravila sam da kazem da u vreme posle transfera sem silnih vitamina mi je rekao da pijem min.3l vode dnevno....
Sada mi je rekao da nastavim sa vit. B6 do 36 nedelje dva puta dnevno..a pila sam 3x dnevno pored utrogestana koji sam stavljala 12 nedelja 3x2 i jos pet dana u 13 ned. 3x1...sada pored vit.B6 pijem i Elevit(prenatal) svaki drugi dan....kojeg nema kod nas, pa pokusavam da ga nabavljam iz Madjarske...

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 202 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: