Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 9:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Imala sam 5 stimulasanih ciklusa sa klomifenom. Kao sto sam napisala prvi put 4 folikula. Drugi put na stimulaciji 2 folikula, posle uvek samo 1. I obicno nastane cista. Zato je valjda odustao od klomifena. On je valjda prvo pomagalo za kojim posegnu doktori, ne znam razloge. Pada mi na pamet jedan najocigledniji, kutija klomifena je oko 200 din i ima 10 kom znaci kod mene za 2 stinulacije, a jedna injekcija merionala je 860din a menopura 1600 din. A sad razlike u sastavu to ne znam. Ne bih da se upustam u analizu. Cista zutog tela valjda nastaje posle pucanja folikula a da li ima svoju ulogu i ako se pretvori u cistu ... to mi nije palo na pamet da pitam. Ali pila sam dabroston on valjda ima ulogu pomagaca. Proslo me je peckanje pa sam odustala od analize. Popila sam nanu i caj od persuna i proslo je. Malo sam se mozda prehladila. Dogadja se to meni cesto. Sad cekam da dobijem. U subotu sam popila zadnji primolut. Danas me boli glava a to je moj znak da ce vestica doci. Drugi dan ciklusa vadim krv za hormone i onda doktor odredjuje sa kojim dozama cemo krenuti. Ja se i radujem i plasim. Prosli put sam mu drugi dan stimulacije (posle 4 merionala) trazil uz jer su me jajnici jako boleli. Rekao mi je da je rano za bilo sta ali kad je video kako sam isprepadana ipak mi je uradio uz i naravno sve je bilo ok. I na moje iznenadjenje nije mi naplatio uz. Bilo mi je malo smesno. Ispala sam bas neverni Toma. Sad da li je efikasnija videcemo. Valjda dr trazi kombinaciju hormona koja meni odgovara. Mislim da je to u pitanju. I prosli put sa injekcijama smo dobili samo 1 folikul. Da li ce sad pojacati stimulaciju.... ?
Joj valjda nisam bila jako konfuzna, radim 10 stvari u isto vreme, a hocu da ti odgovorim na sva pitanja. Sorry. Nisam strucnjak, daleko sam od toga ali mogu samo da ti ispricam svoju pricu :wink:
Minna svaka cast. Takvi primeri kao tvoj daju nam nadu u uspeh. Nadam se da cemo i mi jednom dostici tu srecu, mazi stomacic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 16, 2008 9:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Draga L.M.,
Saznala sam da cista žutog tela ne smeta da se zatrudni, ali se moraju uzimati hormoni dok se ne formira posteljica- 4. mesec ,kada cista obično i pukne.
Isto znam da postoje različite kombinovane terapije klomifena i injekcija ili samo injekcija gde se dolazi do optimalnog broja i kvaliteta folikula. Svaki lekar ima neku svoju teoriju a svaka žena je priča za sebe...i ništa nije crno i belo :cry:
Izvesno je da svaka žena sa očuvanom funkcijom jajnika, što ti imaš i prohodnim jajovodima može da zatrudni, medicina je danas jako moćna.
Ono što je univerzalno je da postoji procedura, kako se kreće i šta dalje ako rezlutati nisu dobri sa svim varijacijama na temu...
Možda nije loše promeniti lekara ako mesecima nečiji pristup ne daje rezlutate?! Fora je u dobrom lekaru, sigurna sam!
Javi odmah šta je bilo i koju ti je terapiju prepisao! Ja ću moju znati u petak, kao i da li su ovi moji prerasli folikuli ili šta su već, pukli!
Glavu gore i nema plašenja, optimizam ti je pola posla! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 18, 2008 7:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Mislim da malo ispadam iz ove teme jer ne koristim vise klomifen ali samo da se javim mejvis..... Estradiol 41.7, fsh 1.75, lh 1.58. Primila sam danas 2 merionala i tako cu sve do ponedeljka a onda kontrolni uz. Poceli smo sa stimulacijom. Sad treba oko 8h da odem po rezultat spermograma mm. Drzim palceve za petak da su razultati najbolji moguci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Zdravo L.M.,
Kod doce danas totalni preokret, cista je ipak tu, samo se prošli put sakrila ali su zato folikuli pukli, sada su oko 13 mm. Doktor kaže da je sigurno bila ovulacija i da folikuli ipak nisu prerasli! Ja sam mislila da oni kada puknu, puknu skroz a ne da se ovako smanjuju, ali izgleda da nisam u pravu. Sve u svemu bilo je 3 dobra folikula, u ponedeljak je 25. dan u sredu bih već mogla da radim test.... :roll:
Rekao mi je da obavezno vadim krv jer je to sigurnije...
Najbitnije je da se ja ne palim pa da se posle razočaram, nego lagano i ništa ne očekujem....
Što se tiče ove teme, mi pričamo samo malo šire, nije klomifen već podpomognuta oplodnja, ali slično je to....
Dobro je da si krenula sa stimulacijom, eto novih uzbudjenja i šansi :)
Ne znam baš puno oko tih hormona što si rekla ali predpostavljam da je to ok za početnu fazu ciklusa...meni nisu to tražili pre stimulacije.
Javljaj šta se dalje dešava a ako bude bio problem sa administratorom otvorićemo novu temu"potpomognuta oplodnja"....a daće bog i da pričamo o trudničkim problemima.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 22, 2008 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Zdravo forumska drugarice, drzim ti palceve za sredu. Obavezno se javi. A sto se tice folikula oni kad puknu ostane zuto telo i to je valjda ono sto je dr video. Ja sam u petak preskocila injekciju jer se nismo dobro dogovorili dr i ja ali primila sam 2 u subotu i dr je juce dosao kod mene kuci da mi da jos dve. Da se ne maltretiram nedeljom da molim dezurne sestre u domu zdravlja. Bas me je iznenadio pozitivno. Danas sam bila na uz. Sve je ok. Primila jos dva merionala i sutra dva i u sredu vadim estradiol i primam jos dve injekcije. Ajde da se radujemo u sredu i ti i ja. Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 12:36 am
Postovi: 5
pa sreda je, gde ste? hocemo li se radovati danas? ja vas onako iz prikrajka danima citam i navijam za vas, pa odlucih da se i ja ukljucim, inace ja sam inseminaciju radila pre 10 dana ali :cry: bezuspesno. danas sam vadila betu 1.08. ali idemo dalje :wink: sta je sa vama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 8:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Ja sam kukavica....nisam smela da radim test, danas ja 27. dan mece nema a obično imam na 24- 25! Mada mi je doktor rekao da može kasniti zbog klomifena....možda ću sutra ili u petak!
Kontam ako bude negativan test, smoriću se jako a ovako mi je lepo kada mogu da razmišljam da sam možda trudna...pa što da ne produžim to divno iščekivanje, ako ne dobijem u medjuvremenu :lol:
Drage moje, sva sam ko luda, ne mogu vam opisati kako se osećam...
L.M. da li to znači da ti je danas ovulacija, ili tek treba da vidiš ima li rezlutata terapiji...šta je bilo danas?
Hazarderka, drago mi je da si se uključila da sa nama podeliš svoju muku...ima ih još čto čitaju tako!!! :D
Šta ćeš sada kada nije uspela insemenacija?
Pozdrav i javite se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 12:36 am
Postovi: 5
mejvis, blago tebi kad mozes da cekas, mene kad uhvati ludilo ja u sred noci trcim u apoteku po testove. ovo je prvi put da sam izdrzala 10 dana. sad cu klomifen od 2. dana, pa cu pokusati ciljani odnos jer necu biti ovde da bih radila inseminaciju, naci cu nekog gin u nemackoj da mi prati folikule, a nadam se da cu gore i naci neku zamenu za pregnil jer ga ovde nema nigde. ne znam sta bi se desilo da ga ne primim? javi kad uradis test


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Hazarderka :( zao mi je sto nije uspelo. Ne znam sta bi se dogodilo da ne primis pregnil. Mislim da ima zamena za njega. Ja sam prosli put kupila vise pa imam zalihu u frizideru spremnu za ovaj pokusaj.
Danas estradiol 108.Imam 3 folikula. 11mm, 12mm, i 13mm. Dva na desnom i jedan na levom jajniku. Danas sam primila 12ti merional jos sutra i prekosutra po 2 i u petak uz da ustanovimo valjda kad ide pregnil. Jajnici me samo pomalo nekad zaboluckaju i to uglavnom kad cucnem da nesto podignem ili duze ostanem u takvom polozaju. Drugih problema nemam. A prosli put sam posle drugog dana stimulacije trazila uz jer sam se uplasila koliko su me jajnici boleli i dobili smo tada samo 1 folikul. Sad mora da bude bolje!
Mjevis drzim palceve da ne dobijes i da nam javis lepu vest! Jel pijes nesto od lekova?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 12:36 am
Postovi: 5
a kako se zove ta zamena za pregnil? to mi veceras pade na pamet, nije mi niko nikada u apoteci predlozio, pa se pitam valja li to posto niko ne pominje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 10:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Citala sam na nekim forumima da se koristi Ovitrelle kao zamena. Pitaj u apoteci ili svog doktora. A mozes da ukucas na Googlu "zamena za pregnil" pa vidi sta ce da iskoci.... Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 12:36 am
Postovi: 5
ok hvala,ali sad sam se cula sa dr rekao mi klomifen od3-7 dana pa posle estrofem. jel ko cuo za to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 4:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Pozdrav od mene,
Ja nisam koristila pregnil, samo klomifen od 2.- 6. dana. Koliko sam ja shvatila pregnil služi da izazove pucanje folikula i to 36h od kada se primi. Folikuli bi trebali prirodno da puknu a pregnil se daje da bi osigurali pucanje folikula i da bi tačno znali kada je ovulacija. Dakle pregnil nije obavezan uz stimulaciju klomifenom. Sem toga pregnil se koristi i za održavanje trudnoće.
Ne pijem ništa od lekova, to baš pazim, popila sam samo jednu tabletu paracatemola i to pouzdano znam da mogu trudnice :)
L. M. 3 folikula je super i veličine mislim da su dobre. Ekstra!!!
Ja sam odlučila, danas posle posla kupujem test, paako je negativan vadim krv, odmah danas, rezlutati su sutra u 12h i košta 705 din, zvala sam laboratoriju. Trebalo bi test da pokaže i popodne koliko sam čula?
Hazarderka, prvi put čujem za ono što si rekla da ti je doktor rekao posle klomifena...
Čujemo se!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 7:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
16.30h, danas posle posla, Baby rapid negativan.
Vadiću sutra ujtru krv...ali teško da će biti nešto!
Osećam samo bes i ništa više...
Pozdrav drage moje drugarice!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 12:36 am
Postovi: 5
mejvis :( , ali necemo se predati. drzim ti palceve da si ipak poranila sa testom i da se sutra preokrene situacija. sve najbolje, pa da nas ovradujes sutra :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 160 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: