Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 1:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
KK je napisao:
Ucenje anatomije ima razne ciljeve, otupljivanje osecanja nije na listi.

Ovo vam dodje kao kolateralna steta!

KK je napisao:
'Refleksno' je ovde kljucna rec. Mislim da razumete, nema potrebe da objasnjavam.


Da, nije svesna ali oseca.. na zalost vama je to nebitan pokazatelj..

KK je napisao:
Pa, ne mislite valjda da su zene koje su se odlucile na taj korak to uradile praveci party povodom toga...

Osim vas ne znam ni jednu koja je to uradila, a iz vasih postova nisam bas stekla utisak da vas je narocito ganulo-opet NA ZALOST..

KK je napisao:
Vas subjektivni dozivljaj objektivne realnosti je bas to - subjektivan.

Blago nama ako nam je to realnost!

KK je napisao:
Opis medicinske procedure (instilacija) je objektivan i ma koliko se vama ne dopadala terminologija - rezultira uginucem fetusa.

Aman, postedite nas vise ovih strasnih reci!
Ono sto je za vas fetus, za mnoge od nas je zivo bice!
Treba li da vas molim da ovo vise ne ponavljate?

KK je napisao:
1:300 nije malo, nego malo U ODNOSU NA KORIST od amniocenteze.

Niste mi odgovorili na pitanje: Kojim recima utesite nesrecnicu koja je bila 300-ta?

KK je napisao:
Sve trudnice koje se podvrgavaju postupku amniocenteze su unapred upoznate sa rizicicima. Potpisuje se saglasnost za izvodjenje procedure. Amniocenteza moze da se odbije, zar ne? Dakle, svako ko je radi radi je zato sto je shvatio benefit.

Ne nego zato sto nas prethodno isprepadate svim i svacim da na kraju vecina zakljuci da ako ne uradi amniocentezu nema sanse da prodje bez Dauna!

KK je napisao:
Ukoliko se ovda misli na nepotrebne procedure koje se rade da bi se uzele pare, ili slicne 'domisljatosti' dr u Srbiji, slazem se.

A kod vas u Kanadi se to radi drugacije?
Jeftinije je da osiguranje plati amniocentezu nego da par godina trosi pare na hendikepirano dete-zaista humano!
Ne znam samo otkuda im onda toliko ruznog i debelog sveta na ulicama,gomile mesa bez duse!
Ili sto je jedan moj poznanik rekao: izgledaju kao da su poneti pa nisu doneti ili doneti pa ispusteni.

KK je napisao:
Nauka iznosi cinjenice koje su potvrdjene.

Desava se da ista ta nauka par godina kasnije iste cinjenice potvrdi na sasvim drugi nacin.
Banalan primer: mojoj generaciji temperaturu su skidali preznojavanjem i utopljavanjem, a danas se to radi tusiranjem i rashladjivanjem :o .
Bas me zanima kako je nauka uspela da i jedan i drugi stav dokaze kao ispravan :roll: ?
Naucno potvrdjene zablude?

KK je napisao:
Vec sam napomenula da onaj ko ne moze da podnese strucne termine ne mora da cita tekstove koji mu unose nemir.
Sigurna sam da postoje mnogi lepi sajtovi na netu, ako vam se od rizika invazivnih dijagnostickih procedura i opisa terminacija graviditeta posle prvog trimestra okrece stomak - ko vas tera da to bez preke potrebe citate?

A vi biste bas da nas rasterate s horor filmovima?

KK je napisao:
Moram da priznam da je meni veoma drago sto je kod mene razum na prvom mestu.

Da je drugacije ne bi ni mogli da se bavite time cime se bavite.

KK je napisao:
Pustite one koji idu na amniocentezu da to urade, ne radi to niko iz dosade, vec da utvrdi da li dete ima ili ne neku od hromozomskih anomalija koja se amniocentezom moze utvrditi.
Svako nagovaranje na neradjenje minimalne dijagnostike bih mogla da svrstam u domen nedobronamernih tendencija.

Amniocenteza je za vas minimalna dijagnostika? Ni jedan pregled osim ovog nisam komentarisala.
A iz vasih postova se moze zakljuciti da ona koja ne ode na amnio-nema sanse da rodi zdravo dete-ovo su zaista dobronamerne tendencije!

KK je napisao:
Pozdrav i svako dobro! :evil:

Ovo ste samo vi doziveli na ovaj nacin - na vasu ZALOST....

I za kraj:
"Skolovan je onaj covek koji je uspeo da ocisti jezik od gadnih reci,
srce od smradnih zelja i svoj um od bezboznih misli.
Ko nije ovo uspeo, tome skolovanje pomaze
samo da jednom naucenom vestinom zaradjuje sebi hleb
kao sto ga medved zaradjuje svojom vestinom igranja"
Sv.Vladika Nikolaj Velimirovic

PS. Veliki pozdrav Kaci33 :lol: i istomisljenicima od kojih sam dobila pp, a koji ne bi da se nekom :roll: zamere iznoseci svoje misljenje javno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 1:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ma Vmilka nemam ja problem da se zamerim sa nekim ali mislim da sve ovo sto si i ti napisala nece imati nikakve rezultate ( bar pozitivne ). Kad neko sebi uvrti nesto u glavu tesko ga mozes razuveriti ili bar podstaknuti da razmislja i o drugoj strani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 2:50 pm
Postovi: 40
Evo ja zelim da javno dam podrsku KK.

Znam da je bilo tesko doneti tu odluku ( i preziveti celu tu situaciju ) , i verovatno jos teze nalaziti se pred sudom ljudi koji nisu bili u toj situaciji. Svako ima pravo da zivi svoj zivot na svoj nacin. Iz mog ugla , odluka KK je ispravna.

Pozdrav KK i zelim ti uskoro jednu zdravu bebu, kakvu zasluzujes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 4:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Nesto kao stavljanje tacke:

Osnovno sto se od prenatalnih testova radi je dabl test + merenje nuhalne translucence (NT), triple test, fetalna anatomija.
Ukoliko se proceni na osnovu uradjenih testova da postoji rizik da beba ima hromozomsku anomaliju, radi se amniocenteza.
Vazno je napomenuti da se amniocentezom dobija rezultat o promeni u broju hromozoma (u Srbiji je tako, u nekim razvijenim zemljama postoje genetske laboratorije koje rade i testove na nivou gena).
Dakle, amniocenteza daje definitivnu potvrdu o postojanju ili ne sindroma kao sto su Daunov (trizomija 21), Tarnerov (45, XO), Klinefelterov (XXy), Edwardsov (trizomija 18)... Svako radjenje amniocenteze bez ikakve sumnje na neki od ovih poremacaja je nepotrebno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ma ovde se bre ljudi uopste ne radi da li treba podrzavati KK ili Vmilku: ja ne znam da li vi citate prethodne postove ili ste svi izgleda spremni na svadju i prepucavanje: KK je pravilno postupila sto se njene situacije tice dakle: imala je dete sa daw.sindromom odlucila je da ga ne rodi i to jeste teska odluka i joj zaista od srca zelim skoru trudnocu i da sve bude u redu ali se radi (po hiljaditi put aman vise ) da li treba amniocintezu raditi uvek i kad se cini da za to nema potrebe. Zato citajte pazljivo i Vmilkine odgovore pa ce vam biti jasno o cemu se radi.
Naravno da amniocintezu treba raditi kada su uslovi takvi da postoje predispozicije za njom ali da li je treba raditi bas uvek kako biste bile sigurne ( bar tih 80% ) da je sa bebom sve u redu?
I nemojte vise da stvarate neke grupe za i protiv ovog ili onog nego ako vam je uopste stalo citajte pitanja i odgovarajte na njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
KK izvini ali prvi moj odgovor je bio u vezi odgovora mg a drago mi je sto si i ti dala svoj odgovor kako bi se neke stvari ovde ipak rascistile.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 4:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Smajli koji je u mom gornjem postu je automatski nastao, treba da pise:
18, pa zatvorena zagrada.


I da jos jednom podvucem:
amniocenteza (uzimanje uzorka plodove vode - na srpskom, jer je bilo problema oko toga sto koristim strucnu terminologiju) NIJE u okviru osnovnih (minimalnih) prenatalnih testova, radi se tek nakon sto prethodni testovi pokazu visok rizik da fetus ima hromozomsku anomaliju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 02, 2008 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2005 9:25 pm
Postovi: 1
Imam 26 godina.Ovo mi je druga trudnoca. 28.08.2008. mi je radjen triple test u Baru i rezultati su bili ne bas ohrabrujuci. Inace sam u 18.nedelji trudnoce.
AFP 36.4 - 0.78 corr.MoM.
uE3 9.1 nmol/l - 0.70 Corr.MoM
HCG 56710 mlU/ml - 2.74 Corr.MoM
Rezultati Tr.21 risk 1:234
Age risk 1:1260
Kada je moj ginekolog video rezultate rekla mi je da ponovim analize zate sto joj stalno stizu strasno lozi nalazi iz te labaratorije iz Bara.
Mene je u medjuvremenu uhvatio crevni virus tako da sam dva dana bila na infuziji jer sam imala povracanja i dijareju. U ponedeljak, 01.09.2008. sam ponovila test u podgorici i rezultati su drugacijii
AFP 31.4 IU/ml - 0.61 MoM
fE3 4.9 ng/ml -0.95 MoM
HCG 36521 IU/ml - 1.21 Mom
Triple test 1:995
Age risk 1-1289

Kasno mi je za amniocentezu pa mi je predlozena kordocenteza. Veoma sam uznemirena pa me interesuje da li neko od specijalista na forumu moze malo da mi razjasni moju situaciju i da strucno misljenje da li postoji realna opasnost od rodjenja deteta sa nekim genetskim poremecajem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: da li na amnio posle ovakvog rezultata? pomozite molim
PostPoslato: Pet Feb 10, 2012 1:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Slucajno naidjoh na ovu temu, valjda se namestilo tako da me podseti zasto ne pisem vec duze vreme na ovom forumu i zasto to tako treba i da ostane.
Veoma mi je jasno, takodje, i zasto je ObGyn otisla sa foruma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 191 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: