Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 2:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Pozdrav raja. Uradio sam CT sinusa. Snimak je pokazao sledece: Da su sinusi svi zdravi da nmg bolji. E sad,ali je pokazao da imam izrazenu devijaciju nosa,tj da mi septum(nosna pregrada) ide u obliku slova S,te da imam neku spinu koja je masivna i nalazi se uz levu stranu septima,sto posledicno utiskuje srednju nosnu skoljku koja je masivna i bulozno izmenjena. Uglanom,zbog toga mi je zapusen nos i teze disem. NA SNIMKU SE JOS VIDI DA IMAM ADENOID(TRECI KRAJNIK) i doktorica takodje rinoskopom vidi treci krajnik,ali cu ici jos u sledecu sredu da radim endoskopiju nosa da bi se utvrdila velicinu tog TRECEG KRAJNIKA.DR KAZE DA TAJ TR KRJNIK KOD MENE 99% STVARA TO SLIVANJE SEKRETA I NARAVNO ZADAH. PA U SREDU KAD OBAVIM ENDOSKOPSI PREGLED NOSA,ZAKAZUJEM OPERACIJU DEVIJACIJE SEPTUMA I TRECEG KRAJNIKA I TO BI TREBALO DA RESIM SVE U PAKETU. Problem,jesi li ti ista resio/saznao povodom tvog zadaha? Jesi zakazao operaciju krajnika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
drago mi je da si to saznao i nadam se da ce posle operacije biti sve ok.dali znas koliko ce da traje oporavak posle operacije?posto mislim da da ja imam slican problem
ja jos nista nisam uradio ali cu sto pre,moram da odem na orl i da zakazem operaciju krajnika nadam se do septembra.
gde si radio ct sinusa i koliko kosta?
obavestavaj me o svemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 11:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Koliko sam video na netu posle 10ak dana budes kao nov nakon operacije treceg krajnika i devijacije nosa,a u bolnici se bude 2,3 dana. Nzm koliko traje oporavak nakon operacije svih krajnika,msm da isto ne bi trebalo da bude duze od 10 do 15 dana. CT sinusa sam radio u jednoj privatnoj klinici u NS i kosta 10000 din(majku im jbm) :) Ali ti da bi bio siguran da ti je problem zbog krajnika,nemas potrebe da radis CT sinusa,vec samo Endoskopski pregled nosa i zdrela tzv fiberskopija.To ja radim u sredu,da bi se videla tacna velicina tog treceg krajnika. Inace operacija krajnika ili devijacije nosa se u NS ceka minimum 8 meseci. Ali ja kad obavim taj pregled u sredu,odmah uzimam sve nalaze u ruke i idem pravo kod nacelnika poliklinike,da zahtevam da mi zakaze operaciju najkasnije za mesec,jer ja vise ovako nmg da zavim.Pa ako ne bude hteo da zakaze idem kod pokrajinskog sekretara za zdravlje,pa ako treba i kod ministarke za zdravlje. Spreman sam da idem do kraja,jer jednostavno nemam vise zivaca. Ja se vec godinu i po vrtim po ranim lekarima,radim razna snimanja,razne briseve,nema sta sve nisam koristo,potrosio preko 500 eur za to sve i na kraju nista. E sad kad sam otkrio uzrok svega toga i kad bi trebao doci nadam se kraj svemu tome,moram da cekam jos dodatnih 8 meseci,e vala necu cekati duze od mesec dana pa po cenu zivota. Cim nesto uradim javljam. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 9:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
kakav je osecaj kad imas taj pregled sinusa,fiberskopiju?
jel to ono kad ti gura onu cevku u nos?
nadam se da ce biti sve ok sa tobom :D
resicemo se mi ovog problema ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 9:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
kakav je osecaj kad imas taj pregled sinusa,fiberskopiju?
jel to ono kad ti gura onu cevku u nos?
nadam se da ce biti sve ok sa tobom :D
resicemo se mi ovog problema ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 10:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Jeste to je fiberskopija kad ti gura sondu(cevku) kroz nos.Nzm kakav je osecaj kad se radi,posto jos nisam radio,to radim u sredu,pa cu ti javiti kako je proslo,mada sam cuo da nije nista strasno. A CT sinusa,to samo legnes,staviti kao neke 2 cigle od magneta na glavu i tako te snima 10ak min. Ma i ja se nadam da cemo se vise resiti toga. :) Uglavnom meni je u sredu dan D :) ,posto tad obavljam tu fiberskopiju i dobijam uput za operaciju. Odmah posle tog palim kod nacelnika,pa da vidim hocu li cekati 8 meseci,majku li im hostaplersku. :) Tebi predlazem da sto pre odes kod ORL da vidis da li su u pitanju krajnici i ako jesu odmah resavaj to. P.S. Mani se Ace i takvih kao on nadrilekara(nzm kako drugacije da ih nazovem), njihovih recepata i alkalizacija,samo zbunjuju i nista drugo. Kakvo je kod tebe sad stanje,govorio si da ti je bolje i da ti je dosta pomogao acidophilus,jel i sad dobro? Inace ja nisam uzeo taj acidophilus,jer kontam da nema svrhe,posto meni zadah dolazi od treceg krajnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sub Jun 22, 2013 1:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sub Jun 22, 2013 7:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
meni je zadah poticao zbog ostecene crevne flore koju sam sam izlecio bas tim acidophilusom,mnogo je dobra stvar,nastavljam i dalje da je pijem,to je sto se tice stomaka,al ja sad imam problem sa tim krajnicima i verovatno kao i ti sa tim trecim krajnikom posto se i meni sliva sekret iz nosa u grlo i onda mi zastaje u krajnicima i to uzasno smrdi kad se procacka krajnik,tako da sam resio da krajnike sto pre odstranim i onda se nadam da ce biti sve u redu.
reci mi dali je tebi i dalje jezik beo
meni je koliko toliko ok al uvece mi pobeli,to verovatno dolazi od tog sekreta koji je pun bakterija?
sve u svemu stanje je mnogo bolje nego pre par meseci da kucnem u drvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Čet Jun 27, 2013 11:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Uradih endoskopiju nosa,nista ne boli,malo golicalo NISTA STRASNO. Endoskoposki snimak je potvrdio postojanje treceg krajnika i to dosta velikog,dr kaze da je krajnik dosta gnojav i da iz njega siklja gnojavi sekret u grlo. Naravno zakazala mi je operaciju,uspeo sam da sredim da bude 5og septembra,ne moze se nikako pre,posto od 15og jula do 15 avgusta rade samo najhtnije slucajeve,posto je vecina dr na godisnjem. Inace jezik mi je beo i to upravo zbog tog sekreta,preko dana i nije tako strasno,ali ujutru kad ustanem bude totalno beo,a da ne govorim o njegovom mirisu. Tako druze da sam ti ja zavrsio za sad sa pregledima o zadahu,sad samo cekam operaciju i nadam se najboljem. Jbt sad kad razmisljam,ovim retardiranim doktorima je trebalo godino ipo dana da nadju uzrok mog problem,tj da nadju postojanje tr krajnika. Koliko samo vremena,zivaca,para sam potrosio za to vreme pa to je nenormalno. Kad se samo setim koje sam sve nalaze vadio,sta sve snimao,koje briseve vadio,nema sta sve nisam pio,zvakao,ispirao i sve bilo dzabe. Ali dobro,nadam se da ce i tome doci kraj 5og septembra,pa ako sve bude kako treba ima taj dan da slavim kao krsnu slavu. :D P.S. I ti prijatelju idi resavaj to sto pre,od cekanja nema nista,moze samo gore biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sub Jun 29, 2013 7:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
eee super,bas mi je drago da ce konacno sve biti reseno.
ja cu gledati da zakazem operaciju sto pre
i ja cu taj dan slaviti kao krsnu slavu
i ima da se nadjemo zajedno da se napijemo kao stoka :D
izvestavaj sta se desava u medjuvremenu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 1:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
E,"problem94",kako si,jesi uspeo ista saznati,resiti,jesi radio endoskopiju nosa? Inace,ja nista nisam koristio u prethodnih mesec ipo,samo cekam vise taj 5 septembar,da se operisem i da skinem ovu brigu s vrata. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 1:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
e francesko evo me ponovo na forumu
stanje je isto
jos nisam nista uradio,cekam zimu i dok pozavrsavam neke obaveze
meni je definitivno zadah od treceg krajnika
na zimu cu ga odstraniti
reci mi ti kako si
operacija ti se blizi za koji dan
jel imas tremu,strah?
nadam se da ce sve biti ok.
javi se na forumu kad sredis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 7:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Ma kakv crni strah i tremu,opusten sam totalno,samo cekam taj petak ko ozeblo sunce :lol: ,da vise to skinem s vrata. Javljam se kad se operisem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 8:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
e reci mi gde se operises
koliko kosta operacija
koliko se ostaje u bolnici i koliko traje oporavak?
srecno ti bilo i nadam se da ce sve biti ok


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: