Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Stvaranje kamenčića u žučnim kanalima
PostPoslato: Ned Jan 26, 2020 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 26, 2020 9:27 pm
Postovi: 1
2000g. Mi je odstranjena žučna kesa klasičnom operacijom jer je bila puna kamen
čića. Pri operaciji su ostala dva kamenčića u kanalima koje su pokušali ERCP metodom da mi izvade itek iz drugi put su uspeli. U bolnici sam bio 14 dana. Kroz godinu dve mi se ponovo pojavljuje kamenje u kanalima i biva rešeno sapomenutom ERCP.
Nakon drugog trećeg ponavljanja i podvrgavanja ERCP-u pitao sam gastroenterologa ovde u Zürichu zašto se to meni sve ponavlja a većina mojih bližih srodnika (majka i sestre) nemaju nikakav problem iako su i oni imali istu operaciju žučne kese. Gastroenterolog mi je rekao da moj organizam jednostavno i dalje stvara kamence i tu se nemože ništa promeniti. Posle zadnje 7-8 po redu ERCP intervencije u decembru prošle godine gastroenterolog mi je plasirao bilijarni plastični stent dužine 9 cm.jer dva tri kamenčića nije mogao da izvadi te predlaže operaciju. Neku vrstu bajpasa.
kako sam ja razumeo kao zamenu za postojeće žučne kanale i tvrdi da više neće biti problema ni potrebe za ERCP jer se u tom bajpasu neće stvarati kamenčeići nego će ta žučna tečnost bolje oticati bez zadržavanja i samim tim stvaranja kamenaca.
Sve ove godine dakle od 2002-2003 niko mi nije pominjao drugu mogućnost ni ovde u Zürichu a ni na VMA u Beogradu gde sam bio 3-4 puta.
Moja je dilema da li se ova operacija radi? Koliko dugo, da li je zaista trajno rešenje mog problema kao i zašto mi niko do sad nije to uradio ili predložio.
Ovim putem bi molio sve one koji znaju nešto više o ovome bilo da su iz struke ili nekoga poznaju ko je imao sličan problem da napišu svoje saznanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stvaranje kamenčića u žučnim kanalima
PostPoslato: Pon Jan 27, 2020 11:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам за то што питаш, али ако се потрудиш да проанализираш своју исхрану верујем да ћеш трајно решити проблем стварања камења.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: