Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 9:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Dejannnn,
ја користим "Прополис крему". Ако можеш да нађеш баш ту крему коју производи Пчеларска кућа Ковачевић, онда бих ти управо њу препоручио. Ако не можеш да је нађеш, онда узми Хепатромбин или шта слично. Мени је та "Прополис крема" закон, јер је одлична за све живо: опекотине, бибуљице, гљивице, разна оштећења коже итд.

srecica84,
потребно је доста времена да би се хемороиди повукли. Буди упорна са мазањем. Никада не треба да оставиш да ти кожа ануса буде сува. Убудуће води рачуна да имаш редовну и мекану столицу. На ВЦ шољи проводи што мање времена.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 8:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Haug, sapatnici. Procitala sam svih 25 strana u potrazi za utehom, vec cetvrti dan muku mucim. Od juce sam pocela da stavljam obloge sa prirodnim melemom i cini mi se da se nazire kraj mojim mukama, pa sam se registrovala samo da bih vam se pohvalila, a recept vam ne dam. Salim se, naravno :-) Evo o cemu je rec: ogulis i narendas na najsitnije jedan krompir, u to dodas 1-2 kasiku maslinovog ulja i promesas. Uzmes parce vate, stavis jednu kasiku melema i stavis na bolno mesto. Tako ostavis ceo dan i celu noc i sve dok se ne povuku. Melem drzis u frizideru i menjas oblogu s vremena na vreme. Napomena: ne znam da li sme da se stavlja na otvorenu ranu tj ako imate krvarenje.
Sto se ishrane - praznjenja creva tice, med jako puno pomaze kao sto je neko ovde vec napisao, samo sto ja ujutru ne mogu nista slatko pa uzmem kasicicu meda pred spavanje i ujutru cim otvorim oci pravac u wc, bez ikakvih otezavajucih okolnosti. U toku dana se nalivam vodom i kad sam zedna i kad nisam, a po celo popodne jedem kupus salatu kad god bih nesto gricnula.
Eto, nadam se da sam pomogla. Izvestavacu vas kako i gde stvarcice stoje :-) Zato mi se i svidja forum, pricas o necemu tako bljak a ne razmisljas o tome da li to sagovornika zanima, i da li mu se gadi zivot, jer ovde zalaze samo oni koji bi samo o tome i pricali :-) Pozdrav i brzo ozdravljenje svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 8:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 08, 2013 9:39 am
Postovi: 117
Hemeroide resavate sa preparatom MUMIEMAST koji mozete naci u Magicnom Bilju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 8:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Vokabular je napisao:
Hemeroide resavate sa preparatom MUMIEMAST koji mozete naci u Magicnom Bilju.


Cena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Maj 02, 2013 5:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Javljam se again, samo da vam potvrdim delotvornost melema od krompira i maslinovog ulja. I da preporucim takodje i pampers maramice, vrlo su korisne u situaciji kad nisi bas pri tusu ili bideu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Maj 12, 2013 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
POzdrav ljudi
ja ponekad imam problema sa hemoroidima,tj.sa ispadanjem istih. Mazao sam svasta, faktu, hemor m, cepice hepatrombin, pio phlebodiu... mislim da to ne pomaze mnogo(da ne kazem nista), nego sve zavisi od ishrane, tj.posle par tvrdih stolica...ali najvece poboljsanje sam osetio kada sam od drugara dobio kantarionovo ulje, tj.kantarion i neven u maslinovom ulju koje je spravljala njegova majka... pa sam to mazao posle svakog praznjenja, oko mesec dana. preporucio mi je to, jer kako mi je rekao, njegovom ocu su doktori preporucivali operaciju, ali ju je ovim izbegao.
nadam se da ce ovo nekom pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Maj 12, 2013 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 1:36 am
Postovi: 19
jos nesto. ako neko pravi masne(uljne) obloge, mislim da to nije potrebno, jer je ulje i dovoljno masno pa ce ostati na mestu barem pola dana, tj.nece "spasti" :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 10:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 15, 2013 9:48 am
Postovi: 5
Pozdrav, kolege, (da ne kazem sapatnici, zvuci depresivno )
kad citam kakve probleme neki ovde imaju, ja sam jos i dobra.
Ipak, koliko sam se dosad informisala izgleda, nazalost, kad hemoroidi ispadaju, to ne moze trajno da se resi kremicama i mastima. Moze samo da se uspori pogorsanje.
Ja imam samo jedan koji ispada prilikom svakog praznjenja, mogu lako da ga vratim, mislim da se cak i ne upaljuje, ne krvari i ne boli. Ali zato imam i fisuru koja povremeno prokrvari, upali se, boli (ko ima zna kako to boli :( ). Srecom najcesce imam meku i redovnu stolicu ali zbog ovog ispadajuceg cvora treba mnogo vremena da se fisura sanira. A najvise me zabrinjava sto uprkos svim kremama koje sam koristila, cvor i dalje ispada i sve je veci.
Doktor koji me je pregledao pre pregleda dok smo razgovarali spominjao je podvezivanje, ali kad je video sta je, rekao mi je da bi trebalo da operisem.
Cula sam za te THD i Ligasure metode koje su izgleda bolje od klasicnih operacija, manje boli posle, pa bih molila ako neko ima iskustva sa tim da podeli sa nama.
Cini mi se da je clan armin u jednom postu napisao za pozitivna iskustva zene koja je operisala, pa ako moze na pp koja je to klinika bila.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Maj 16, 2013 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да ли си пробала са вежбањем мишића на празно? Пробај да стискаш мишић као да хоћеш да зауставиш столицу и тако када год се сетиш, што чешће. Можда ти је превише слаб па крвни суд стално испада и у том случају ова вежба треба да помогне.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 15, 2013 9:48 am
Postovi: 5
aa_aca je napisao:
Да ли си пробала са вежбањем мишића на празно? Пробај да стискаш мишић као да хоћеш да зауставиш столицу и тако када год се сетиш, што чешће. Можда ти је превише слаб па крвни суд стално испада и у том случају ова вежба треба да помогне.

Izvini, ali ako je ovo bio odgovor za mene, nije mi bas jasno u cemu je poenta. Stolica mora da izadje jel' tako? I valjda misic mora da se opusti da bi je propustio. Kako bi jaci misic mogao da spreci hemoroid da ispadne, a da ipak propusti stolicu?
To sto meni ispadne napolje je oko 2cm dugacko. To ne bi trebalo da bude tamo, a kamoli da ispada.
Joj kako ovo degutantno zvuci... :-?
Ajd, pojasni malo, u svakom slucaju hvala ti sto pokusavas da pomognes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Јесте, одговор је за тебе. Када је мишић стезач слаб, онда крвни судови лако испадну кроз зидове истог док седиш на ВЦ шољи. Нешто слично као код вена на ногама. Ако су ножни мишићи јаки, много теже ће се јавити проблем са проширеним венама.

То што теби испадне, да ли испадне кроз сам отвор ректума или кроз зид мишића?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 15, 2013 9:48 am
Postovi: 5
Pa, valjda kroz rektum, jer kad ga vratim, nista vise ne osecam u kanalu.
Kako mislis kroz misic?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па ако испадне кроз рупу (на коју излази столица) то је једна прича и то мора да се решава што пре.

Ако није испало кроз рупу онда је испало бочно, како да ти кажем, кроз сам мишић, кроз ткиво.

Пошто је толико велико, вероватно је испало кроз саму рупу. Мислим да у овом случају мораш што пре код хирурга. Није ми јасно о чему се ради, али ако ти испадне 2cm крвног суда то је потенцијално веома опасно ако пукне. Данас је већ петак, тако да би било паметно да у понедељак одеш до хирурга или већ где. Немој да одлажеш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 4:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 08, 2013 9:39 am
Postovi: 117
Nabavite MUMIEMAST u apotekama Magicno BILJE i resite problem hemeroida.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 08, 2013 9:39 am
Postovi: 117
MUMIEMAST u Magicnom Bilju ,prava stvar za probleme za hemoroide:-)/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: