Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
Pa uglavnom ne sedim vise od 3min. Al moracu da pokusam da smanjim na <2min :)

Plivanje uglavom hocu da idem i zbog sebe, zapustio sam se previse :)

Znam, zato je i meni to cudno :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2013 1:24 pm
Postovi: 1
Prvi put saljem poruku ovde pa se nadam da to radim kako treba :)
Ovako, jos od kraja septembra imam probleme sa krvarenjem iz anusa, i posto me nista nije bolelo odmah sam pretpostavila da su u pitanju unutrasnji hemoroidi, i nisam isla kod lekara. Danas sam isla kod lekara opste prakse da trazim uput za hirurgiju jer je poceo u zadnje vreme da me boli stomak i imam neku izraslinu na cmaru, ali nisu poceli da mi ispadaju hemoroidi vec je jedan deo cmara zadebljan(ja se izvinjavam sto koristim ovakav recnik). E sad, dosta sam toga procitala na internetu i prepala sam se, blago receno. Jer je ta izraslina na cmaru simptom za rak rektuma :( Imam zakazano kod hirurga 6og februara ali mislim da cu da poludim dotad od neznanja i iscekivanja sta ce mi reci. Ako je neko od vas imao takav problem ja ga molim da mi odgovori.Uzgred, nije da je bitno jer danas dosta cesto i mladi imaju rak, ali imam 21god. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Alexandra91 je napisao:
....... Danas sam isla kod lekara opste prakse da trazim uput za hirurgiju jer je poceo u zadnje vreme da me boli stomak i imam neku izraslinu na cmaru, ali nisu poceli da mi ispadaju hemoroidi vec je jedan deo cmara zadebljan(ja se izvinjavam sto koristim ovakav recnik)......

Има да се нашеташ и неће ти помоћи око твог страха у вези рака.

Предлажем ти да одеш на ирисдијагностику и тако брзо сазнаш шта ти је са организмом. Линкове имаш на мом личном сајту (адреса у профилу).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Feb 03, 2013 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
MEne i dalje njakaju unutrasnji hemoroidi. Nemam vise krvarenja ( nakon sto sam stukao kutiju phlebodia tableta ) al i dalje imam one koje isapdaju. Ponekad se sami vrate ( sat-dva ) nakon vrsenja nuzde a ponekad moram ja da ih vratim. NEmam bolove, malo svrbi al nista ono da skrece paznju, ne pece, ne boli cak ni kada ih vracam al me nerviraju za medalju.
Prestao sam da pijem Coca-colu ( ima vec 3 meseca ), ne jedem ljuto, slatkog dosta jedem, pijem dosta cajeva ( maticnjak, nana... ) al i dalje su tu. Koristim mast ( apivis ) koja kada se namaze ublazi taj osecaj al nista drugo.

Postoji li neka mast koja moze da ih ukloni ili ponovo moram da se odlucim na podvezivanje? Da li da nastavim da pijem Phlebodia tablete ( tj dal one mogu kompletno da ih uklone ) ili da predjem na nesto drugo?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Feb 03, 2013 9:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мени помаже "Прополис крема" коју прави Пчеларска кућа Ковачевић. Има је по продавницама здраве хране.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Mar 12, 2013 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2012 10:14 am
Postovi: 4
Pozdrav svima. Nasao sam knjigu o hemoroidima za koju kazu da je najbolja na ovu temu, pogledajte mozda nadjete neke odgovore, https://dl.dropbox.com/u/70470186/mihaj ... oroidi.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Mar 13, 2013 9:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Одлично! Хвала!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 17, 2013 10:41 pm
Postovi: 3
Pozdrav,imam jedan problem,osetio sam neprijatnost i bol u predelu anusa,i svrab i kada sam pogledao video sam na sluzokozi anusa jedan mali cvoric velicine graska,plackaste boje,sta da radim da to resim a da ne idem kod lekara?Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Треба да покушаш нежно прстом да га вратиш назад у ткиво - одакле је испао. Имаш и креме за ресорпцију хемороида којима треба да га мажеш док се не повуче.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Apr 19, 2013 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 17, 2013 10:41 pm
Postovi: 3
Kako se zove ta krema za resorpciju tj povlacenje hemoroida?Pozdrav i hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Apr 19, 2013 2:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ја сам користио "Прополис крему" коју производи "Пчеларска кућа Ковачевић". То није типична крема за хемороиде, а може да се нађе по продавницама здраве хране. Иначе питај у апотеци. Тих крема има ко плеве. Може да послужи и Хепатромбин.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2011 12:44 am
Postovi: 3
Imam pitanje u vezi hemoroida.Bili su mi upaljeni nekoliko dana i bolni,bez krvarenja.Sada je situacija bolja,ne bole,ne smetaju mi,ali se ne povlace unutra.Koliko vremena je potrebno da se povuku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако се крв у хемороидима није згрушала, потребно је те крвне судове прстима нежно вратити у мишић ануса. Ако је то неизводљиво, потребно их је мазати кремом против хемороида.

Ако се већ направио угрушак, онда је враћање практично неизводљиво и мора се мазати одговарајућом кремом.

Време не знам јер зависи од много фактора. Некада је потребно и више од месец дана да се повуку и поред правилне и редовне терапије.

Без правилног тратмана можда се никада не повуку.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 17, 2013 10:41 pm
Postovi: 3
Acoo dali da uzmem propolis kremu ili hepatrombin?sta bi mi ti preporucio?Inace imam hemoroid spoljasnji,zrna malog graska,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2011 12:44 am
Postovi: 3
Koristila sam faktu mast i supozitorije i od toga je prestao bol i otok se smanjiio.Kada pokusam da vratim uspem,i ne boli me ali ponovo izadje napolje.Sada koristim supozitorije biljne i biljnu mast.Ali me brine to sto se ne vraca,odnosno ne povlaci.Sve ovo traje nekih desetak dana,ali sam sa terapijom pocela pre sedam dana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 132 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: