Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: crevna kandidijaza,refluksni gastritis?
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2007 5:40 pm
Postovi: 22
Skoro godinu dana borim se sa crevnom kandidijazom,a pre dva meseca otkriven mi je refluksni gastritis.Pila sam ursosan mesec dana sto se tice refluksnog gastritisa.Sa kandidom je posebna prica.Na dijeti sam skoro pola godine,s tim sto sam sve vreme korigovala ishranu,tako da je moj jelovnik jaaakooo siromasan i rigorozan poslednja dva meseca.Mene naime jako brine nadutost stomaka i jako cesti gasovi.Od lekova sam pila flukonal,flukonazol i nistatin u vise navrata.Poslednji put kada sam pila terapiju flukonala stanje mi se JAAAKOOOO pogorsalo,kao da je dodato ulje na vatru.Od tada i imam svakodnevne gasove,a nadutost je bila i pre toga.Imam stolicu vise puta dnevno 2-3 i zaista ne znam da li to sve ide na bolje,da li treba da shvatim kao reakciju organizma na moju ishranu koja i nije bas raznovrsna.Lekove ne pijem,niti cu jer samo se tako vrtim u krug,a to mi je i doktor rekao.Savet (ja sam ga dobila od makrobioticarke) za sve ljude koji imaju kandidu.Izbaciti i kiselo znaci i "limun" koji se tako cesto pominje da sme da se jede,naravno slatko,kvasac.Zvakati hranu sto DUZE,dok ne bude tecna kao voda.Mislim da je ovo poslednje i najbitnije,a opet svima nama jako zamorno(50 puta jedan zalogaj).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 19, 2007 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2007 5:40 pm
Postovi: 22
Doktori!Moze savet!Zasto je natecen stomak i svakodnevni gasovi,a svega se ipak pridrzavam? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 26, 2007 5:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2004 2:00 am
Postovi: 113
cao...

Imao sam ja tih problema... I jos uvek ih imam, ali manje (vise se javljaju kao ne formirana stolica)... Ovako, predpostavljam da si zbacila secer, proizvode sa kvascem, mleko... Tj. sve proizvode koji ovo sadrze...

Druga stvar za borbu protiv kandide je caj koji se moze kupiti u ulici tadeusa koscuska u beogradu... Uglavnom caj je odlican u borbi protiv kandide...

trece, ja sam pio micoseb kao lek...

I bilo bi korisno da piti probiotik, ima u svim apotekama...

To je to...

Sto se nadimanja tice, to se javlja zato sto imas dosta gljiva (kandida je gljiva) u sebi... A one pri ishrani stvaraju gasove... Zato treba da izbacis kvasac jer je i on gljiva....

Pozdrav i srecno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2007 5:40 pm
Postovi: 22
hej Wlado,hvala na odgovoru,svega se pridrzavam kao sto ste naveli sa mikosebom cu probati ali posle rezultata koje treba da uradim ovih dana.Mislim da su doktori jako nemarni i neodgovorni,ne zele da saslusaju i na moje svako postavljeno pitanje nisam dobila odgovor.Malo sam trazila po internetu i pronasla nesto sto me je malo utesilo,a to je da namirnice koje su bogate biljnim vlaknima nadimaju i stvaraju gasove,a slozicete se da se nasa ishrana jedino i sastoji od tih namirnica.To je moja pretpostavka i nista necu da tvrdim.Vec duze vreme sam na takvom rezimu israne i smatram da sam se koliko-toliko oslobodila te napasti,ali nista ne tvrdim do rezultata.Probiotik moze da se pije samo deset dana u mesecu mislim da sa tim ne treba preterivati,naravno pila sam i to.hm,velika napast,zar ne! :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 11:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2004 2:00 am
Postovi: 113
Tacno je da vlakna nadimaju, a i desava se da se covek naguta vazduha dok jede ili tako nesto... To treba negde da izadje...

Ma mene interesuje uzrok tog masovnog oboljenja kandidom... Sve je vise ljudi... Pitam se dal nam to neko salje kroz vodu ili vazduh...
:lol:

Zop


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 4:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2007 5:40 pm
Postovi: 22
HRANA i samo HRANA glavni uzrocnik+STRES!Nista drugo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 05, 2008 12:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
Glavni uzročnik kandide je ubijena normalna crevna flora. Oslabiti kandidu je samo pola posla, morate i koristiti dodatke koji vraćaju crevnu floru u normalu, jer se acidophilus i kandida bore za prevlast u svakom organizmu. Ako nema acidophilusa kandida se hrani i ako je slaba. redovne stolice su jako važne jer hrana koja ostane u crevima krene da se fermentiše a znamo da fermentacija stvara šećer koji hrani kandidu, iako ništa slatko niste jeli ....

Nemoguće je unositi hranu koja ne pogoduje kandidi jer njoj svaka trula hrana prija. Zato se mora boriti na dve strane, vratiti dobre bakterije i osiromatišit kandidu.

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: