Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 66  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Apr 22, 2013 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 09, 2011 6:42 pm
Postovi: 45
Phaeton300 je napisao:
Otok i plavetnilo je prošlo za 2,3 nedelje, ali još tvrdog ima, oseti se jasno na dodir...


u petak sam skinuo konce,rekao mi je da mogu odmah da mazem DERMATIX za oziljke (ujutru i uvece),jeste skup ali kaze da je najbolji

takodje su mi rekli da uzmem Chymoral da pijem zbog otoka koje imam (pogotovu na levoj strani koja je jos pomalo modra)

ponekad me pomalo zaboli (cimne) oko bradavice.jel to normalno ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 19, 2012 10:16 pm
Postovi: 6
Pozdrav, vec dugo vremena mislim da imam ginekomastiju, hocu da kazem, siguran sam. Ali non-stop to potiskujem,i dajem sebi motivaciju da treniram svaki dan. Kao mali bio sam buckast,kasnije i u osnovnoj(tokom cele),nikada nista nisam trenirao.A onda sam krenuo u srednju skolu,i tada se sve promenilo. Devojke,drustvo,sport. Odlucio sam da smrsam,danima sam odlazio u teretanu,izbacio iz ishrane sve slatkise,gazirane sokove,nisam nikada pusio,ne pijem uopste. Krenuo sam i sa treninzima fudbala. Za godinu dana,mozda malo vise, sa 82kg sam telesnu tezinu snizio na 68kg. Posto sam mrsavio po programu, i drzao se odredjene ishrane,nisam imao viska koze,ali opet kazem nikada nisam bio debeo. Sada, nakon 4 godina imam 186cm i imam 79kg. batalio sam fudbal i krenuo sa street workoutom. I zadovoljan sam kako izgledam,sve je okej,osim grudi. Bas se trudim,treniram,svakog dana po skoro 2h,pravilno se hranim,i dalje ne pijem,ne jedem slatko. Kada stegnem misice grudi,tvrde su,svuda osim onog dela oko bradavica,tu je mekano.Kada su opustene,kada mi je vrucina ili kada sam u vrucoj vodi,tada su nekako spicaste bradavice,a kada je hlaadno,kada se najezim tada stvrdnu i tada mi se ne svidja njihov izgled,nije to to. I resio sam da pre 21godine resim taj problem.Nije drugo nego me psihicki ubija,kada nesto radim,hocu da radim kako treba ili necu da radim!Sada,trenutno sam u Nisu.Studiram. Da li mozda znate gde treba da odem? i koliko bi to kostalo? molim vas da mi pomognete.ako treba mnogo para,radicu,prodacu sve vredno sto imam,ali to ima da resim... hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 25
@Baki, normalno je da zaboli, cimne što kažeš, golica, svrbi, sve će to proći...Ja mažem isto taj dermatix, ok je...I pio sam taj chymoral.
@Salvatore, ako si rešio da radiš to samo napred, znam kakv psihički pritisak to predstavlja. Za Niš stvarno nemam nikakve informacije, u Bg-u postoji dosta privatnika koji to rade, cene kod njih su ti od 1300-2000e.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 25
I treninzi ginekomastiju ne mogu ukloniti, izgleda da si i sam to zaključio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 19, 2012 10:16 pm
Postovi: 6
Snizio sam procenat masti u telu na oko 12-15%,ali i dalje imam TO! Zato znam da treningom ne mogu nista da resim. Citao sam da se ginekomstija javlja u mnogim slucajevima,ali ja mislim da kod mene nema drugih problema. Uzrok je ne znam ni ja sta.Samo zelim da odem i da to operisem, da odmorim koliko god treba i da nastavim sa treningom,i da pocnem s novim nacinom zivota. Ako neko mozda zna,da li u Nisu ima neka ustanova koja to radi,neka napise!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Apr 25, 2013 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:08 am
Postovi: 15
Salvatore63 je napisao:
Snizio sam procenat masti u telu na oko 12-15%,ali i dalje imam TO! Zato znam da treningom ne mogu nista da resim. Citao sam da se ginekomstija javlja u mnogim slucajevima,ali ja mislim da kod mene nema drugih problema. Uzrok je ne znam ni ja sta.Samo zelim da odem i da to operisem, da odmorim koliko god treba i da nastavim sa treningom,i da pocnem s novim nacinom zivota. Ako neko mozda zna,da li u Nisu ima neka ustanova koja to radi,neka napise!!!

Можеш да снизиш проценат масти колико год хоћеш, али гинекомастија је жлездано ткиво и ти не може да се склони вежбањем, уз жлездано ткиво обично има и мало сала и то може мало да се смањи вежбањем, али ефекат је врло слаб. Ја сам радио све могуће анализе у клиничком центру у Крагујевцу, и ултразвук дојке, на ултразвуку може тачно да се види колико имаш жлезданог ткива а колико имаш сала.
Да сам на твом месту отишао бих код лекара опште праксе, и узео бих упут за ендокринолога, да урадим све анализе, а онда бих тражио да ми напише упут за пластичног хирурга за операцију. Операција је БЕСПЛАТНА у државној установи ако се редовно школујеш, приватно су цене од 1200 евра па на више. Код нас у Крагујевцу има неколико приватника који раде ову операцију, а предпостављам да их има и у Нишу пошто је то већи град, а можеш вероватно и у КЦ НИШ. Операције се не раде лети због врућине, раде се до краја маја, а онда тек негде у септембру.
Ја ћу вероватно да идем на операцију негде у септембру, пошто сад имам неких обавеза, а искрено препоручио бих ти да ништа не чекаш јер тако само одлажеш проблем, већ да то решиш што пре.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 09, 2011 6:42 pm
Postovi: 45
evo prodje i 2 meseca od operacije.evo i rezlutata
mada sad treba krenuti na vezbe da bi sve ovo ispalo idealno

pre
Slika


posle
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Čet Jun 13, 2013 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 13, 2013 2:09 pm
Postovi: 1
ćao svima,imam 29 godina,i konačno reših da sredim ginekomastiju iako mi je baš frka,čitam komentare,vidim da su različiti,imao bih puno pitanja,ali me konkretno zanima sledeće,18 juna imam prijem,a 29 juna mi se ženi brat,da li ću ja moci nedelja dana posle operacije da malo đuskam,šetkam i tako? hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Ned Jun 16, 2013 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 16, 2013 5:46 pm
Postovi: 11
imao sam 91kg sad sam smrsao 15kg ali grudi i stomak su mi ostali isti,grudi vece nego normalne.imam 24 godine visok sam 1.75.ispod bradavica imam kao paukovu mrezu i ona se prostire u obimu odprilike 5cm oko bradavica.zanima me da li je to ginekomastija,da li je ta mreza zlezdano tkivo?hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 2:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 12, 2012 2:09 pm
Postovi: 20
Већ сам се јављао овде у потрази за природним леком, али изгледа да не постоји. Имам само увећане брадавице јер сам мршав, и када их уштинем оне се скупе али само на пар минута. Сада ме занима да ли је неко нашао неки начин да то буде ефикасније, на неко дуже време. Договорио сам се са друштвом да идемо у Аква-парк па морам тамо цео дан да будем го, а то баш и не волим. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 25
Ovako, hteli to da prihvatimo ili ne, ako postoje uvećane žlezde- prirodnog rešenja za to NEMA, jedino operacija. Ako je čista mast na grudima, tj salo, to se uz veoma velike napore da redukovati.
Znači: žlezde-samo operacija, salo-vežbanje i moguća liposukcija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 16, 2013 5:46 pm
Postovi: 11
Phaeton300 kako da prepoznam da li imam zlezdano tkivo?ispod bradavica imam kao paukovu mrezu i ona se prostire 5cm oko bradavica.bradavice su mi ispupcene a kad ih nakvasim skupe se i budu normalne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 25
Stvarno ne kontam to "paukova mreža"... Da li je tvrdo na dodir, onako kompaktno,tj iz jednog dela? Čim su ti ispupčene, to je najverovatniji znak za gyno. Preporučujem ti da odeš i proveriš šta je, ako te mrzi da čekaš, plati par hiljada privatno ultrazvuk i znaćeš šta je i kako je i šta ti je činiti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 2:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 16, 2013 5:46 pm
Postovi: 11
ne znam kako da ti objasnim(kao neko nabubrenje pa prostor izmedju,pa opet nabubrenje) i tako oko 5 cm oko bradavice.jel 100% ako su ispupcene da je gyno?hvala u svakom slucaju,moracu da proverim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: GINEKOMASTIJA
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 25
Pa 51%, možda je i lipo. Stvarno to niko ne može da ti kaže dok ne vidi... Tako da što pre idi vidi šta je, jer 5 cm nikako nije malo. Javi šta su ti rekli. I još jedna stvar, možda ćeš morati da potražiš mišljenje na više mesta, ali ultrazvuk obavezno, na njemu će se videti kakvo je tkivo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 987 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 66  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: