Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 12:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Nauchila sam ja da se borim sa tim :-? .Shta drugo i radimo.Ali daj ti meni savet kako da ja to spucam a da mi shecer ne skochi? :P Mislim da sedem i najedem se sladze a da ne trchim meriti shecer posle jednog sladoledica uhhhhhhh :oops: .Samo ti pishi neboj se ti mene :D Nisam ja bash namcor nit zlopamtilo .A josh si rekao da nosish cvike :roll: .Pa gde to ide da te napadam.Samo ti moralishi.Eh valjda ce i one celije stici :lol: :lol: :lol: .Joj kako bi to bilo super :wink: .Pozdrav za sve ovde.Laq notj :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 24, 2006 12:16 am
Postovi: 130
Па, не знам баш. Можда ме сачекаш негде, и још и заборавиш на наочаре. А, после је касно за извинување :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 5:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
S obzirom da se ljudska rasa u globalu ponasa kao tipican parazit na planeti crpeci sve prirodne resurse do iznemoglosti uz kasniju selidbu na drugu, netaknutu lokaciju, ne vidim zasto ovako nesto ne bi bilo legitimno, ili moralno ako je cilj izlecenje od ogromnog broja bolesti?

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 1:25 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Drago mi je da se neko vratio na temu, jer smo ovde pričali i o sladoledima i ostalim stvarima kojima nije mesto pod ovim naslovom... Ja kao neka učiteljica, ali moram :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Ni najmanje ne vjerujem da iza toga stoji namjera da se ''pomogne'' covjecanstvu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
pezza je napisao:
Па, не знам баш. Можда ме сачекаш негде, и још и заборавиш на наочаре. А, после је касно за извинување :D


Ja josh chekam tvoje izlaganje .I obecavam ti da necu retji da samo ti moralishesh evo i da se zakunem :TEBE MI!- Pezza :P :D :D :D
P.S
Necu zaboraviti na naochare ,a i ima ih kod Kineza na kilograme :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 24, 2006 12:16 am
Postovi: 130
Пази, ове моје (оне без рама, баш, баш маркиране) коштају подоста, тако да никакве кинеске не долазе у обзир :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 1:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 24, 2006 12:16 am
Postovi: 130
mikalja je napisao:
I obecavam ti da necu retji da samo ti moralishesh evo i da se zakunem :TEBE MI!- Pezza :P :D :D :D
Нека. Немој да се кунеш мноме. Знам да ти нисам баш нешто вредан, или што би се рекло - прирастао срцу. :D

Ја верујем да је свака болест и свака несрећа и сваки бол нешто што нас доводи у стање кризе. Цело човеково биће упадне, или боље рећи потпадне под кризу, пошто је то грчка реч κρισις и значи "суд", "процењивање". У ствари, то је стање у коме човек треба да преиспита себе, да (про)суди (о) себи, да да себи оцену да ли живи како треба, или можда негде греши. А пошто нема човека да негде не греши, онда да сагледа у чему то промашује.
Још верујем да телесно здравље није целосно здравље, здравље целокупног човека, пошто човек није само месо и кости. Имају хришћани један појам, стари појам и стари термин, који гласи исцељење. Они под тим подразумевају обнову свеукупног здравља човека, и телесног и душевног и духовног.
Врло интересантно и поучно...

Ако се тако поставе ствари, онда већ имамо мало дубљу и ширу перспективу у односу на неку болест која нас тишти, схватамо да она и није тако моћна и свеобухватна, пошто обухвата само један део нас - тело. Међутим, ако се сами закопамо само у тело, па нам једина реалност буде тело, онда страдамо и душевно и духовно, јер смо се заробили у нашем случају негде у пределу панкреаса, очију, удова и у одједном неутољивој, невероватној и нерационалној глади за слаткишима, односно страху од истих.

У преводу, сматрам да је та фрка због сладоледа и слаткиша једна обична умишљена илузија. Као што је илузија сваког наркомана или пушача да никад неће моћи без дроге (ја сам бивши пушач). Наравно да се може и без тога, али пре свега треба бити храбар па се одлучно супротставити и ослободити робовања...било чему!

Е, сад, ја не сматрам да човек треба да се одрекне слаткиша јер је дијабетичар - што каже диабета, једем и бројим... (парафразирам), већ да не треба на слаткише да гледа као вук који није јео 6 месеци, а и сада му је из неког разлога забрањено, иако на дохват руке.

Ја, рецимо, имам неке пријатеље који су здрави, рекло би се. Међутим, ти људи су толико острашћени и умишљени (истриповани) да је тешко гледати их како реагују кад у тањиру нема меса! Замислите! :o
Сваки од њих је у стању да баци тањир буквално, јер како кажу, јело без меса није јело!(?) И ту нема расправе. Тврдоглави су у томе до последње капи крви. Ја не мислим да је то нормално. Зато сам се потрудио да изградим став да ми је потпуно свеједно да ли ми је у тањиру бечка, карађорђева или пар свежих шаргарепа. Важно ми је да имам шта да једем и да сам сит, да имам довољно енергије да се бавим важнијим стварима у животу, и да можда обрадујем нечим новим Микаљу и још по некога, и по могућности сачувам ове моје скупе наочаре пошто удавих :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 12:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Shvatih te pezza za divno chudo i slazem se s tobom ne 100% ali retzimo dovoljno da ti netju dirati "markirane"naochari :D .Hm markirane bez okvira?Ima bre kod Kineza sve sad .Bez okvira "markiraju "ih samo tako i na pijatzi koshhtaju 5 chrvene :wink: .I samo prenese komshija u nazovi butik i iste t "markirane prodaje za 100 euritza .E te su prave jer si iz butika i markirane :wink: .A to za meso i td pa ima tu istine.Moj suprug je slichan tvoim prijateljima po pitanju mesa.Mislim nebi bacio tanjir zbog toga shto nije meso u njemu .Ali retzimo ON kaze da za njega nije ruchak ako mesa nema i to ne u tanjiru samo?Nego i pored tanjira u drugom tanjiru .Kako on kaze ?Ja nesmatram da sam ruchao ako (Uz ruchak) recimo buranija sa mesom unutra ,pored da stoi komad mesa i da on sa nozem i viljuskom secka posebno mesi i salatu.Voli chovek meso i kao vadi se da 0 nulte grupe ne mogu bez mesa :D :D :D ..A sladoled ?Ma ja volim ali ,nije mi ono po zivot neophodan.Recimo eno kad sam ono pisala od onda stoi josh jedan na shtapitju .Nije da nisam ga mogla smasati ih :roll: .Nego to ja onako vishe se zezam a i pushila sam i to duuugo duugo i prestala evo vetj sad ce 2 godine .Padalo mi je na pamet nije bash ono kao nikad mi vishe palo napamet nije .Ali i ne dramim.I seks sam upotrebljavala ih i to chesto i rado .E sad ga se samo rado secam :lol: :lol: :lol: .Nego ja mislim da ti pzza sve previshe ovde bukvalno shvatash pa se utripujesh i onda pocnesh da "ozbiljno"moralises opusti se choveche malo ti :D
A ja se stvarno nadam da ce sa onim celijama uspeti uh.Ja sam hepi ,kao ska sablic, kaze ja kad upadnem u novchanu krizu ?Ja sedem i oglase u ruke i onda kad pochnem da "kupujem" vile i bazene CENKANJE DO BESVESTI :D :D :D ,,Toliko se uzivim kaze da vidim sve to bash kao svoje..tako se i ja uhvati za one celije i stalno mislim da ce biti to uskoro i meni lepo.
Pozdrav za sve i izvinjavam se zxa pravopisne greshke..
Mrzi me da chitam opet i ispravljam :wink:
Snacicete se :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 24, 2006 12:16 am
Postovi: 130
Ма, опуштен сам ја, него шта ћу кад сам озбиљан човек :D

Не волем, брате - сестро, "плићину" и "узину" живота и погледа на живот, па то ти је. :D
А, уз то ми је и жао кад неко страда, а не види зашто страда. Као да ја страдам. Исто ми дође... :(

Тако ти је то са нама са овак'им сензибилитетом. :roll:

То ти је као да смо сви ми заједно једно велико тело, један човечански корпус, па кад један уд страда, пати цело тело са њим, и онда добије температуру или почне да се брине за лек и неке тамо матичне ћелије или шта већ...
Ал џаба ако због моје мање диоптрије, која ће ионако кроз 10-ак година да почне да личи на данце од кока-коле, или бубрега који ће ионако да почне све слабије да обавља своју функцију од старости, ако се због свега тога не роди једна нова (и здрава) mikalja или pezza или нешто овако

Slika Slika Slika Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Haha ne rade oni to da pomognu covecanstvu. NIkad niko nije financirao neko istrazivanje da bi se 'eto izlecio jadan narod".

Razlog su uvek - Profit i Moc.

Parole tipa dobrobit i slicno moraju da se plasiraju da bi istrazivanje bilo opste prihvaceno.

Vreme ce pokazati ...

A ako neko usicari od svega i nadje resenje za svoje probleme - dobro za njega.

_________________
The person who says it cannot be done should not interrupt the person doing it.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: