Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 11:58 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Pitaćemo dr Beljić u ponedeljak, pa se nadam da ćemo imati više informacija za sve koji ne mogu da dođu. Znam da ona dosta zna o Berlithionu. Uskoro očekujemo i zvaničnu registraciju Thiogama preparata u Srbiji (ampule, tablete i infuzioni komplet), pa će biti izbora za svakog. Bar nećemo morati više da ga "švercujemo" iz susednih zemalja, ako ništa drugo.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ODLAGANJE PREDAVANJA U KLUBU
PostPoslato: Ned Okt 29, 2006 12:02 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
donkihot je napisao:
Takodje bi preporucio Diabeti, ukoliko dodje do promene lokacije za predavanja koja se odrzavaju u klubu,zasto postoji nagovesta,da pomeri predavanja za cetvrtak,jer je petak ipak pocetak vikenda.Podrazumeva se ako to bude moguce.Ovo bi omogucilo i posete predavanjima na "Kolarcu",koja kad se odrzavaju iz oblasti zdravlja, takodje su uvek petkom, kao i ovog puta.


Nema promene lokacije za sada. Skupština grada kao i Narodna kancelarija su mi odgovorili da ne mogu da nam izađu u susret. Skupština grada ima poslovni prostor od čijeg izdavanja računaju u budžetu. Narodna kanc. nema stredstava, već su "samo savetodavno" telo. Toliko o podršci.... :roll:

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 1:30 pm
Postovi: 3
Lokacija: Sabac
Da li postoji ikakva mogucnost da se na net-u ili forumu procitaju informacije sa predavanja na temu neuropatije koje je drzala dr Beljic? S Posebno me interesuju cinjenice vezane za Berlithion !
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 10, 2006 7:37 pm
Postovi: 1
Nikola11 je napisao:
Danas sam se zaprepastio kada mi je apotekar rekao da jeBerlithion jedino lek(inace je to ALA po sastavu) a ovo drugo sto se prodaje,nije odobreno kao lek.Sve je poteklo od mog razgovora sa poznanikom u apoteci a vezano za kupovinu Berlithiona.On je dosao da ga kupi i rekao da mu nije bas jeftin(1700 din.) na sta sam ja rekao da se moze kupiti i preko interneta za manje para.Tada se umesao apotekar koji mi je odbrusio da je Berlithion lek a ovo ostalo nije.Katastrofa sta radi farmako industrija.Bas me interesuje i da li ce na predavanju o ALA-i biti potenciran Berlithion(proizvod firme Berlin-Chemie) ili ne.Mislim da je sramota z\avaravati ljude na taj nacin jer koliko sam procitao,sastav Berlithiona je 300mg ALA i nista drugo.Ako sam pogresio u ovome sto sam napisao o Berlithionu,izvinjavam se svima zbog grube greske ali bih u tom slucaju molio objasnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BERLITIO
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 6:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
ANANED,sigurno ste pogresili,jer BERLITHION nije ALA toje etilendiaminova so alfalipoinske kiseline.Kakavo je njegovo dejstvo i kako se upottrebljava verovatno se moze naci na netu,ali kao berlithion.Evo izvoda iz jednog clanka
Берлитион — этилендиаминовая соль a-липоевой кислоты (фирма "Берлин-Хеми АГ/ группа Менарини/". Jedino sto znam da dobro deluje na dijabetesnu retinopatiju
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
U sastavu Berlithiona nigde ne pise da je so ALA-e vec samo ALA.Mozda je to bilo na predavanju pa ako ima neko neku brosuru ili neku informaciju sa predavanja,neka ovde napise.Tako bih i ja video u cemu sam pogresio(na osnovu mog posta).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: berlithion
PostPoslato: Sub Nov 04, 2006 7:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Otorite Yahoo pa upisite berlithion,meni je pod brojem 3 otvorio naslov "magazine" otvorite to i nastavite sa opcijom article i dobice te veliki clanak na ruskom gde stoji to sto sam Vam poslao i mnogo vise, a mozete da otvarate i druge ponudjene nalaze ili druge pretrazivace i saznate sve sta Vas iteresuje.Nemojte za ovako opsirne stvari da ocekujete kompletnu informaciju, morate se malo potruditi i sami.Pretrazivaci za to sluze a Vi ste ipak na onternetu.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ALAI PITANJA U VEZI UPOTREBE
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 1:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Sada ne odgovaram vec PITAM.Stvari isgledaju drugacije kada se fakultativno pise i informise o nekom "preparatu" nego kada dodje vreme za primenu.Pokusao sam danas da uspostavim vezu sa clanom foruma"BRKA",koji je najvise i savrseno pisao posebno o ALI ali i drugim problemima dijabeticara.Nazalost,nije ga bilo dugo na forumu i dobio sam informaciju da je pre godinu dana preminuo,ne zbog diabeta,zbog cega izrazavam svoju veliku zalost.
Koji su moji simptomi:desava mi se da mi jedan prtst na ruci postane potpuno neosetljiv u svojoj donjoj treci.Posle par meseci to prestane pa pocne isto na drugoj ruci.To me nije previse zabrinulo jer lekar kome sam to rekao pogledao je i rekao posto je boja ista kao i drugih prstiju nije problem.Tada mi je pala na pamet neuropatija. Problem koji me sada jako zabrinjava jeste posrtanje pri hodu.Ranije je to bilo samo na neravninama na putu a sada i bez toga povremeno .Ja sam diabeticar vec 10 godina relativno dobro regulisan sa dugogodisnjom hiperinsulinemijom odnosno jakom insulinskom rezistencijom i tek pre 10 meseci sam poceo da uzimam "Amaril"
Koji me problemi muce pre uzimanja ALA. Kupio sam kutiju ALA od 50 komada sa 300 mg klasicne ALa za 1030 din,mogao sam posto imam vise od 60 god da dobijem i popust od 10% ali nisam imao vremena da cekam jer sam juce zurio na predavanje na "kolarac" koje je drzao Dr.Djordjevic.
U prilogu o ALA na satu WWW.diabeta.net pise da je treba uzimati 15-20 minuta pre jela i da 3 sata posle toga ne treba uzimati mlecne proizvode.Da li mozda ne treba uzimati iste i sat-dva pre,jer ce biti prisutni u zeludcu i organima za varenje u vreme uzimanja ALA.
KOd "Ivancica" nista i tome ne pise. Na kupljenoj kutiji ALA-Natrol pise da treba uzimati za vreme jela. Procitao sam ceo post o ALA i gotovo svugde pise da je doza 300_go 600 mg klasicne ALA dnevno,ljudi koji imaju iskustva sa tim.Za mineralne vode mi je jasno.Mozda je zato Berlithion koji je so ako ima isto dejstvo kao ALA bolji.
Zatim sam nasao clanak PRODAVCA ALA,koji smatra da dnevna doza treba da bude 10-50 mg, a da se doze od 300 mg mogu uzimati krace vreme samo zbog prisutnih akutnih problema.Clanak je potpisan od G-dina Ray Saheliana M.D ,koji je napisao i studiju,o kojoj sam pisao, sa 9000 pacijenata i 7 godina ispitivanja u kojoj je konstatovano da dijabeticari i bolesnici sa vaskularnim problemima NESMEJu uzimati E-vitamin.
Da li ima komentara ili preporuke na ovaj post.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 5:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Za vitamin E mislim da ljudi uopste nisu u pravu,Ono sto je dirigent u jednom simfonijskom orkestru,to je vitamin E u organizmu.Ne vidim na sta moze da utice vitamion E kod dijabeticara a da kod ljudi koji nemaju dijabetes ne moze.Mozda vezano jedino za insulin ali i to se koriguje.Sto se tice ALA-e,zaista negde kazu da se uzima za vreme jela( i ja sto sam dobio iz SAD-a,tako pise) a negde da se uzima pre jela.E sad o Berlithionu jos uvek nisam dobio informacije ni od koga,zbog cega je bolji od drugih proizvoda ALA-e-drugih firmi.Nadam se da ce Diabeta pojasniti jer je imala kontakta sa dr.Beljic.I dalje mislim da nema neke razlike,mada...!

Jos a vezano za vitamin E,kazu da je najbolji Tokoferol jer je dobijen iz biljaka a nije neka sintetika.

P.S.

Za Brku,ako je istina,stvarno steta.
R.I.P.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 9:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Ta pojava neosetljivosti prstiju, tj. kod mene citavih saka a nekad i stopala, desava mi se kod niskih secera i posledica je neuropatije.ALA uzimam desetak godina vec, ranije i kroz infuzije i uvek od 600mg. Mislim da je delotvornija na prazan stomak a preporuka uzimanja posle obroka je iz razloga sto ALA kao kiselina izaziva pojacano lucenje zeludacne kiseline i to bas...
Da ne spominjem kiselu vodu..jer sam jednom prilikom htela skoro da se ugusim od reakcije kisele i ALE...
A sto se miligraze tice, nisam primetila da mi skodi, delimicno sam oporavila nerve i sad ih odrzavam takvim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 9:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
P.S. Dr. IVANCIC, tj SIN je prosle godine u Pozarevcu odrzao predavanje o dejstvu njihovih preparata sa akcentom na ALA

Ove godine imamo dogovor za decembar..Nikola, dodji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 11:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Potrudicu se da dodjem a Vi me obavestite ovim putem(mozda ima jos zainteresovanih) kada ce tacno biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ALA
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 6:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
[quote="[quote]Nikola11"]Za vitamin E mislim da ljudi uopste nisu u pravu[/quote],.
R.I.P.[/quote]
Nikola ti "mislis' a ja sam dao podatke iz studije.Mozes da verujes ili ne ,ali gotovo sve sto mi ovde diskutujemo proizlazi iz nekih studija i ispitivanja.Ako znas engleski i izrazis zelju poslacu ti ceo clanak na privatnu adresu.Clanak ima dve stranice .Za pokojnog "Brku" informacija je tacna jer sam razgovarao sa njegovim sinom.Zasto uopste toliko sumnjas?
Sladjani puno hvala narocito na slucaju sa kiselom vodom,jer me je on bas dobro opomenuo na oprez.Danas sam poceo za ruckom sa jednom dnevno ALA 300mg,da vidim za nedelju dana ima li kakve lose reakcije u smislu podnosenja,dobro se cuvajuci mlecnih proizvoda i kalcijuma.Upravo pijem nes bez mleka!
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 12, 2006 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Citiraj:
Zasto uopste toliko sumnjas?


Nije da sumnjam u sve,ali sto se tice vitamina E,na Svajcarskoj televiziji je bila emisija koja je okupila strucnjake a na temu vitamin E.Ono sto sam napisao sta je vitamin E u organizmu,upravo je bilo receno u toj emisiji i nije bila pomenuta kategorija ljudi koja ni u kom slucaju ne sme da konzumira ovaj vitamin.Zato sam i trazio objasnjenje tj.razlog zbog kog dijabeticari ne smeju da ga uzimaju. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kada poceti?
PostPoslato: Pet Mar 09, 2007 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Kada treba poceti sa uzimanjem ALA? Pretpostavljam da je to nesto ranije kod tipa 2, ali kako stoje stvari sa tipom 1? Ok, verovatno cete mi odgovoriti da je individualno, da zavisi od glikoregulacije, ali da li treba cekati prve znake neuropatije?

Sa druge strane, ako organizam proizvodi svoj ALA, da li prevremeno ili preveliko unosenje moze smanjiti prirodnu proizvodnju?

Izvinjavam se sto pomalo lutam, ali sam nov u ovome.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: