Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 14, 2006 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 15, 2005 12:41 pm
Postovi: 9
Da li je neko skoro naručivao ALA preparate?
Ima li kakvih izmena što se carina tiče?
Neka preporuka (iz ličnog iskustva) za konkretni preparat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 24, 2006 12:16 am
Postovi: 130
A, kakve su ove sto prave Ivancic i sinovi, ne razumem? Mislim jesu li one ok? Zbog cega narucujete iz inostranstva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 17, 2006 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Jer su jeftinije.Na prethodnim stranama sam napisao koliko kosta pakovanje od 180 kapsula od 300mg.Ivancic i sinovi imaju od 200mg a kutija kosta oko 900 dinara i ima 30 tableta ako se ne varam.Dobrog su kvaliteta domace ali je stvarno skupo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 18, 2006 12:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Dugo pijem ALA...nabavljala sam u inostranstvu,narucivala preko neta...medjutim sa ovim ogranicenjem sadasnjim od 20 evra po porudzbini sa sve postanskim troskovima to je otpalo...

Pre neki dan narucila sam 4 kutije ALA od po 300mg a po 50kom i pijem 2 dnevno da obezbedim minimalne lekovite doze,
jedna kutija kosta 1080,00 din, za 4 platila sam 200din postarinu i to je najjeftinije sto moze kod nas da se nadje, srazmerno miligramazi..proizvodjac je NATROL

www.PANSPORT.co.yu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sladjana k.
PostPoslato: Pet Avg 18, 2006 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
nema na ovom sajtu ALA koja je adresa ako mozes ostavi direktno da bih mogao i ja poruciti za oca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 19, 2006 12:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Da li se nekome ko je koristio ALA-u,desavalo da mu urin ima cudan miris?Meni se desava mada znam da se ALA izlucuje vecim delom preko bubrega.Taodje me interesuje da li zbog ovoga ALA moze imati negativan uticaj na bubrege?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 19, 2006 9:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Progorane, ostavicu ti broj telefona Pansporta u privatnoj poruci posto ovde nije dozvoljeno reklamiranje a i tako ces najlakse naruciti, donece ti brzom postom kuci...
za Nikolu, da, urin mirise cudno od ALE, mene podseca na spaljenu gumu, ali nema nikakvih stetnih efekata na bubrege i pre nego se putem njih izluci ona odradi svoje...najnovije sto sam cula je da inicira mrsavljenje, pa ko je punacak dobro mu dodje, budi bez brige, zamorce sam sigurno 10g i samo sam koristi imala od nje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ALA-SLADJANA K
PostPoslato: Ned Avg 20, 2006 9:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Otvorio sam sajt pansporta i tamo sam nasao samo ALA od firme ``seitec nutririon``gde daju pakovanje od 50 komada sa 250 mg ala i preporucuju jednu dnevno uz obrok sa cenom od 1140 din po pakovanju. Nasao sam i adrese dve prodavnice u Beogradu koje prodaju njihove proizvode ali da li imaju to sto ste vi kupili videcu.Odnosi se na firmu ``natrol``.Kad budete imali vremena posaljite mi molim Vas, ako mozete,telefon na koji ste izvrsili porudbinu i recite mi o dozi koju Vi uzimate u odnosu na ovu preporuku koju sam Vam izneo.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 21, 2006 10:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
mozda me admin obrise ali evo..021/467-300
Ova ALA od 300mg, firme Natrol se moze naci kod njih od skoro, verovatno nisu jos napravili izmene na sajtu, a sto se tice doza, ovo (jedna dnevno) su opste preporucljive za sve koji bi koristili ALU kao antioksidant ali je kod dijabeticara lekovito tek od 600mg i vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ALA K.Sladjana
PostPoslato: Uto Avg 22, 2006 5:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
Puno hvala za info i telefon.Malo mi je zao sto za diabeticare ttreba 2 dnevno, ali sta se moze takva nam je sudmina za mnoge stvari.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 16, 2006 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 13, 2006 6:00 pm
Postovi: 7
Lokacija: beograd
mogu li da koristim istovremeno ALA i "NATRODALE" (multivitamini i minerali za dijabeticare) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 16, 2006 8:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
NEZNAM, Ja ne upotrebljavam jos ALA jer me muci pitanje da li smem da je upotreblavam paralelno sa OMEGA-3 i E-vitaminom,kao i Vas. Nazalost na nasem forumu, kao sto znate ,nema doktora koji bi davao odgovore na ovajva pitanja. No posto smatram da su sva ova dodatna lekovita sretstva ,ili nedelotvorna ili trebaju velike kolicine i jako dugo vreme da bi se osetio efekat, to se ne zurim.
Posebno sto sam skoro procitao jednu veliku studiju sa 9000 ispitanika i 7 godina u kojoj se tvrdi da diabeticari i vaskularni boleswnici NE TERBA da uzimaju E-vitamn.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 16, 2006 10:30 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Nikola11 je napisao:
Da li se nekome ko je koristio ALA-u,desavalo da mu urin ima cudan miris?Meni se desava mada znam da se ALA izlucuje vecim delom preko bubrega.Taodje me interesuje da li zbog ovoga ALA moze imati negativan uticaj na bubrege?

ALA je potpuno neškodljiva. To što što ti urin ima čudan miris može biti uzrokovano povišeni šećerom, ne daj Bože acetonom ili urinarnom infekcijom.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 16, 2006 10:32 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
KIVI je napisao:
mogu li da koristim istovremeno ALA i "NATRODALE" (multivitamini i minerali za dijabeticare) ?

Možeš. Takođe, ima multivitaminskih preparata koji ujedno sadrže i ALA.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 17, 2006 4:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Citiraj:
ALA je potpuno neškodljiva. To što što ti urin ima čudan miris može biti uzrokovano povišeni šećerom, ne daj Bože acetonom ili urinarnom infekcijom.


Urin ima cudan miris samo kada pijem ALA-u,ovako nema,pa pretpostavljam da je zbog nje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 135 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: