Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Zorac gel?
PostPoslato: Sub Dec 26, 2009 1:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
Dermatolog mi je prepisao zorac gel 0,05% protiv akni..ima li neko iskustva sa ovim preparatom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Sub Dec 26, 2009 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 6:11 pm
Postovi: 24
Koristila sam zorac gel 0.1% prilicno dugo, i skroz mi je bio ocistio kozu, jedino sto sam ja ogromnu gresku napravila kad sam proletos prestala da ga koristim, pa sam sad na roacc... Veoma efikasan lek, bas upravo protiv akni, sprecava nastanak komedona, a ciste pore=koza bez akni. Jedino cega ja nisam svesna bila kad sam tek pocela da ga koristim jeste da ne deluje na postojecu upalu, i da je cak inicira dok se pore ne isciste, a posle deluje preventivno, ali eto u mom slucaju se nije pokazao kao lek u smislu da me je trajno izlecio, jer cim sam prestala da ga koristim sve se vratilo na staro posle otprilike 3 meseca, ali je u svakom slucaju odlicno sredstvo za odrzavanje koze cistom, i u mom slucaju je delovao pozitivno na fleke... Jedino sto koza hoce da bude uzasno suva (meni sad ni na roakutanu koza nije suva i isperutana kao sto je bila na zoracu), crvena, i da se guli. I da, obavezno hidratantna krema sa spf min. 15. Ako imas neka pitanja, slobodno pitaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 4:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
Ma ja sam koristila sve i svasta,promenila dva dermatologa i ne znam vise sta da radim..trenutno perem lice sebamed sapunom,kupila sam i svedsku grancicu pa premazem lice,pa pantenol kremu,i ciljano stavim zorac..tako mi rekao dermatolog a i apotekari,posto sam se raspitala o leku..kazu da ostecuje zdravu kozu..celo,brada i oko nosa ih nemam ali mi izadju ispod brade nekako,na obraze a posle svake ostane fleka :evil: iako ih ne cackam..raspitala sam se i o roaccutanu ali mi je dermatolog rekao da nisam za njega i da kupim zorac..sta ti mislis?kako je tebi sada?P.S.hvala na odgovoru..:*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 4:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
Zaboravila sam da te pitam..kada si pocela da koristis zorac gel,jel si ga mazala i ti ciljano i ako jesi posle koliko si videla otprilike prve rezultate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 6:11 pm
Postovi: 24
Maki_Milica je napisao:
trenutno perem lice sebamed sapunom,kupila sam i svedsku grancicu pa premazem lice,pa pantenol kremu,i ciljano stavim zorac..tako mi rekao dermatolog a i apotekari,posto sam se raspitala o leku..kazu da ostecuje zdravu kozu..

Zorac se ne stavlja ciljano, jer ne deluje tako sto isusuje bubuljice, obicno se daje kada na licu dominiraju komedoni (mitiseri), jer ih razmeksava i tera napolje (zbog toga u pocetku uglavnom dodje do pogorsanja) i sprecava nastanak istih (nazalost samo dok se koristi). Stavlja se preko regije lica koja je problematicna (u mom slucaju su to obrazi, i ja sam ga mazala preko celih obraza u tankom sloju, samo pazi da ti ne dodje na predeo oko usta ili ociju). Nece ostetiti kozu, ako je budes hidrirala preko dana i uz obaveznu zastitu i izbegavanje sunca!
Mislim da treba da izbacis pantenol, i da uzmes neku hidratantu kremu sa spf-om koja je non-comedogenic! Ja sam videla prve rezultate posle 4 meseca, i izlecenje koze posle 6, eventualno 7 meseci... Sto se mene tice ja sad prolazim kroz pogorsanja, nazalost :( . Eto nadam se da sam pomogla, zorac je odlican, samo treba biti uporan s njim.
PS - Sta bi bila svedska grancica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
Jao,ne spominji pogorsanja..kad mi se stanje pogorsa,iz kuce ne bih izlazila..cula zam za svedku grancicu od drugarice,i ona je imla akne i kaze da joj je dosta pomogao kod ciscenja lica i izbeljivanja fleka a i citala sam na nekom forumu,neki lik je imao bas upaljeno CELO lice.Koristio je neku masku(nisam ga bas skontala jer nije detaljno objasnio)od kuvanog krompira i sargarepe a predvece je mazao lice svedskom grancicom..citala sam na netu o njoj i pise da je univerzalan lek..imas ga u apoteci od 107 din(najmanje pakovanje)a najvece ti je oko 1000..meni je ok,a verujem da bi prijalo vecini jer sadrzi samo biljke..koliko imas godina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 6:11 pm
Postovi: 24
Blizim se dvadesetoj, najlepse godine, a moram s ovim da se patim, ali se zaista nadam da ce me roakutan izleciti...
Sto se tice te svedske grancice, ja nekako ne verujem u cudotvorno bilje, veci sam pristalica hemije :) . Mada sam pre roakutana povremeno stavljala masku od gline, i bas mi je prijala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 2:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
I ja imam 20..icu cu i kod ginekologa,da vidim da nije nesto hormonski..rekli su mi i da hoce ako imas policisticne jajnike..ma ne znam vise sta da radim i koga da slusam..e da te pitam(izvini ako dosadjujem)na desnom obrazu imam samo flekice,na levom imam 2-3 akne ali i one nisu onako vise upaljene,imam ispod brade i obraza nekoliko i sta sad da radim sa zoracom????da mazem samo fleke,akne ili na zdravu kozu?uh,mnogo lakse kad imas nekog pored sebe sa slicnim problemima,kad gledam koleginice sa faxa,cini mi se da samo njih 5-6 imaju probleme sa licem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Pon Dec 28, 2009 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 6:11 pm
Postovi: 24
Meni je dijagnostikovan pcos pre neke 3 god, i od tad pijem diane-35, mada ako je samo zbog lica savetujem ti najiskrenije da ih ne pijes.
Zorac mazi na mesta gde su akne, fleke, mitiseri i gde je koza sklona istim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
Hvala ti puno na odgovorima!koristim ga vec tri dana i kad ga namazem,svrbi me i peruta mi se koza??Jel su to ocekivane rekcije na ovaj lek ili..?sta mislis,sta da koristim kad mi izadje akna i kad je upaljena bas?u pravu si,ne deluje na upalu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 4:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
Opet ja :( bas mi nesto bzvz ovaj zorac..gde namazem-crveno a i celo lice mi se nekako ne smiruje,ni fleke,ni akne..nista!jos me svrbi,ljusti se..jaooo :cry: sta si mazala na upaljene akne,samo sto izadju?jel ti bolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Uto Dec 29, 2009 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 6:11 pm
Postovi: 24
I meni je tako bilo... Proredi stavljanje zoraca svaki drugi dan prvih deset dana dok se koza ne adapitira i potom mazi svaki dan. Mazi ga u tankom sloju, i nemoj zaboraviti preko dana da mazes hidratantu kremu.
Znam kako ti je, ali tek ga mazes par dana, prve efekte ces videti tek kroz par meseci. Slicno je sa svim ostalim lokalnim retinoidima, najcesce prvo dodje do pogorsanja stanja, pa tek onda sledi poboljsanje. A flekama (bar mojim) trebaju meseci da bi prosle.
Ja dok sam ga koristila, koristila sam samo njega. Jedino sto mi pada napamet kao dobro sredstvo za upale je acne fug oxid wash, ali mislim da bi u kombinaciji bili preagresivni... Ili mozda antibiotici, mada ih ja licno nikad nisam uzimala za akne...
Meni se inace stanje polako poboljsava, nadam se da ce i nastaviti da ide u tom pravcu...
Budi samo strpljiva, nista nazalost ne daje odmah rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Sre Dec 30, 2009 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 21, 2009 1:33 am
Postovi: 24
Hvala ti puno!!!javljaj kako ti je..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Sre Mar 23, 2011 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 20, 2010 1:38 pm
Postovi: 8
Da li je tacno da Zorac sadrzi supstance koje imaju toksicna i teratogena dejstva ?
Kako sa sigurnoscu da izbegnemo kontakt obolelog mesta (akne), na koje je primenjen Zorac sa suncem i koliko moze biti opasno ako do tog kontakta dodje ?
Dermatolog mi je propisao, a cujem dosta se prica o tome kako ima toksicna dejstva, pa i u literaturama, ne znam zasto toliko opreza i sta da radim. . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zorac gel?
PostPoslato: Sre Mar 23, 2011 5:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Zorac je odlican lek.Nanosi se na celu regiju gde se akne javljaju,a ne samo na bubuljicu.Uvece u tankom sloju.POred toga tokom dana je obavezna hidranta krema,jer jako susi lice.Npr pantenol kremgel vise puta u toku dana.Sto se sunca tice ako si duze na suncu obavezna je zastita,npr antihelios fluid.Ako se pridrzavas svega ovoga nemas razloga za bojaznost.
Sto se toksicnosti tice,preparat je teratogen(sto znaci da moze osteti plod)te se u trudnoci ne primenjuje,drugih kontraindikacija nema.
Ono sto jos treba da znas da zorac ume da da u pocetku pogorsanje,sto nije razlog da se terapija prekine,vec je uobicajeno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: