Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Šta umesto Dr. Wolf Acnefug Oxid Wash
PostPoslato: Pet Sep 26, 2014 2:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 4:59 pm
Postovi: 50
Već 2 meseca nema nigde ovog gela za umivanje na bazi benzoil peroksida. Da li imate neki predlog šta uzeti kao alternativu, da li ima neki drugi gel sa benzoil peroksidom, ili neki drugi preparat? Od kako koristim dr. Wolf u kombinaciji sa klindamicin miksturom, stvari držim koliko toliko pod kontrolom, ali sada već kreću ponovo da izlaze one bubuljice što ostavljaju fleke...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta umesto Dr. Wolf Acnefug Oxid Wash
PostPoslato: Sub Sep 27, 2014 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 2:45 am
Postovi: 7
Nedavno mi je doktorka preporucila Aknefug oxid wash,pa me zanima kakva su tvoja iskustva? Do nedavno sam koristio razne druge gelove za ciscenje,ali su bili dosta slabiji nego ovaj. da li zaista pomaze i da li isusuje kozu,jer je meni koza poprilicno suva? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta umesto Dr. Wolf Acnefug Oxid Wash
PostPoslato: Sub Sep 27, 2014 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 4:59 pm
Postovi: 50
Odlična stvar, kada bih ti napričao šta sam sve koristio od preparata, i prošao sam i lasere, dermoabrazije, cedjenja. Terapija Roacutan-om (doduše ne u punoj snazi, stigao sam samo do možda trećine ukupne doze i prestao zbog jetre) je jedino imala efekta, a posle nje ovo je najbolja stvar koju sam mogao da preduzmem da bih rešio problem.
Koristi slobodno, kreni sa manjom minutažom, tipa 1 min pa isperi, da bi postepeno povećavao, na nekih 4-5 min na kraju. Koristi kremu sa spf faktorom (treba i inače da se koristi, jer ko ima problema sa bubuljicama i flekama, sunčevi zraci još više pogoršavaju stvar i oštećuju već oštećenu kožu), a takodje koristi Pantenol kremu (ne mast) za hidrataciju kože i ne bi trebalo da bude nikakvih problema. Stvarno sve preporuke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta umesto Dr. Wolf Acnefug Oxid Wash
PostPoslato: Ned Sep 28, 2014 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 2:45 am
Postovi: 7
Hvala puno na odgovoru i na savetima.Definitivnoo cu da kupim pantenol kremu uz ovo,jer mi je koza jako suva kad ne koristim kremu.Vec godinu dana se mucim sa ovim bubuljicama,a i dalje im se ne nazire kraj.
Nisam siguran da li si upucen,ali da li se roakutan moze koristiti kad blazih oblika akni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta umesto Dr. Wolf Acnefug Oxid Wash
PostPoslato: Ned Sep 28, 2014 1:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 4:59 pm
Postovi: 50
Ja mislim da nema potrebe, probaj prvo sa ovim što ti je doktorica preporučila. Roacutan zahteva prvo analize krvi, hormona i slično, zatim nedeljne ili dvonedeljne kontrole sa praćenjem stanja i opet, vadjenjem krvi, a zašto sve to raditi ako postoje preparati upravo namenjeni za blaže oblike akni. Kod težih oblika, moj izbor bi bio roacutan, čak mi je i žao što nisam odmah na početku ga krenuo koristiti, ali za lakše stvarno nema potrebe. Razumem i frustraciju veruj mi, ali budi strpljiv samo. Koliko imaš godina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta umesto Dr. Wolf Acnefug Oxid Wash
PostPoslato: Ned Sep 28, 2014 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 2:45 am
Postovi: 7
19.godina punim krajem novembra. Savrseno lica sam imao do avgusta prosle godine,bukvalno ni jedan mitiser nisam imao na licu,lice mi je bilo savrseno cisto.Onda sam otisao na more,i kad sam se vratio poceli su mitiseri i bubuljice.Nemam ja neki ozbiljan problem(barem ja tako mislim) ali problem su fleke koje ostaju od bubuljica i koje jako sporo prolaze jer imam jako osetljivu kozu lica,imam i po koji mali oziljak.Sona gel koristim vec godinu dana i mislim da sam vec postao "imun" na nju.Stanje se malo poboljsalo ali i dalje izlaze i uzasno me nerviraju i predstavljaju velik problem.
Ono sto me brine jeste zasto su ovako kasno pocele da mi izlaze..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta umesto Dr. Wolf Acnefug Oxid Wash
PostPoslato: Pon Sep 29, 2014 12:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 4:59 pm
Postovi: 50
Nekome krenu u 13-14toj, nekome nikada, a nekome čak i u dvadesetim, nema pravila. Samo koristi to što ti je doktorica prepisala, i neće biti nikakvih problema. Što se tiče fleka, postoje razni tretmani, moja preporuka je hemijski piling. Ukoliko ti retko izlaze bubuljice, možeš ga uraditi i sada, mada se najčešće preporučuje kada se stanje potpuno smiri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta umesto Dr. Wolf Acnefug Oxid Wash
PostPoslato: Sre Sep 27, 2023 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 26, 2023 9:41 am
Postovi: 10
Tablete protiv akni - https://rs.nonacne.com Nonacne su zaista uspešno sredstvo protiv promena na koži u vidu akni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: