Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 10:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto je napisao:
.....freedah... kad pocnes da koristis urinoterapiju sve to baci i mazi lice sa nekom kremicom koja tebi odgovara, samo da nema u njoj alkohola, vec sam napisala u jednom postu da koristim od AFRODITA kremu za lice od kamilice i zelenog caja i ponekad namazem i sa uljem od zutog nocurka, to ulje cak i pijem po jednu malu kasicicu dnevno, ja vise nista ne koristim , svako jutro i navece ocistim lice sa mljekom za ciscenje /bez alkohola/ .................................................................................... fole13.... sta je stobom kakvo je tvoje stanje , javi se ..........



Stanje nije ni bolje ni gore. Urinoterapija izgleda i nije bas za mene, to jest moram malo ishranu promjeniti pa probati ponovo. Evo bas danas uzeh smokve i maslinovo ulje pa cu cu probati i to jer imam sigurno i helico. Takoder imam nekakvih manjih problema sa zelducem, imam jutarnju mucninu i suha usta ujutro i smatram da je helico uzrok. Ja sam popio dvije trojne terapije za helico ali se uvijek vrati nakon nekog vremena. Zaista ne znam sta vise nisam probao, kremicu gotovo svaku, dodatke prehrani, vitamine, minerale zdravu ishranu ali problem je i dalje tu. Najgore sto ova glupa bolest djeluje gotovo na sve vruce, hladno, zacinjeno, slatko pa jedino da glavu stavim u torbu :) Kad su vanjski uslovi ekstremni crvenilo je katastrofalno lose. Skupljam sada lovu pa da uradim jedno dva tretmana IPL-om ali i to je upitno koliko ce biti od pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
rigoleto je napisao:
....freedah... kakvo ti je stanje danas , da li si zvala u Zemun apoteku Valerijana, ona tebi nije daleko pa mozes i otici da ti vide lice, dok se ocistis od tih antibiotoka pocni odma sa urinoterapijom vidjeces da ce ti pomoci, mazi i po 3-4x dnevno , .................................crvena76... kako kod tebe napreduje , jesi li zadovoljna

..

...pozdrav...pa kod mene je uglavnom isto msm smireno :P nikako da odem do travarke :evil:
lice je puuuuno smirenije ali jos uvek ima crvenila samo ne tako extremno kako je bilo
uvek za sve imam vremena a za sebe najmanje :( al dobro nezalim se nek su mi zivi i zdravi
ponekad ujutro i obavezno uvece urinoterapija od krema jedino eucerin i decja nivea po potrebi
izbegavam isprobavanja jer moje lice stvarno ne podnosi skoro nista
nedavno sam bila u apoteci i uzmem neki ,,biljni krem,,na nagovor apotekarke u zurbi pogledah samo sastojke sa naslovne strane ulje avokada, neven, ruza ,vitamin e elastin i uv filteri mislim extra- dodjoh kuci okrenem kutijicu a ono parabenaaaaa 5 vrsta,alkohol, kiseline i parfem :o
i normalno jedno nanosenje semafor :oops: odmah je letela u otpad tako da sta reci a ne zaplakati :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Mar 11, 2012 11:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
fole13 je napisao:
rigoleto je napisao:
.....freedah... kad pocnes da koristis urinoterapiju sve to baci i mazi lice sa nekom kremicom koja tebi odgovara, samo da nema u njoj alkohola, vec sam napisala u jednom postu da koristim od AFRODITA kremu za lice od kamilice i zelenog caja i ponekad namazem i sa uljem od zutog nocurka, to ulje cak i pijem po jednu malu kasicicu dnevno, ja vise nista ne koristim , svako jutro i navece ocistim lice sa mljekom za ciscenje /bez alkohola/ .................................................................................... fole13.... sta je stobom kakvo je tvoje stanje , javi se ..........



Stanje nije ni bolje ni gore. Urinoterapija izgleda i nije bas za mene, to jest moram malo ishranu promjeniti pa probati ponovo. Evo bas danas uzeh smokve i maslinovo ulje pa cu cu probati i to jer imam sigurno i helico. Takoder imam nekakvih manjih problema sa zelducem, imam jutarnju mucninu i suha usta ujutro i smatram da je helico uzrok. Ja sam popio dvije trojne terapije za helico ali se uvijek vrati nakon nekog vremena. Zaista ne znam sta vise nisam probao, kremicu gotovo svaku, dodatke prehrani, vitamine, minerale zdravu ishranu ali problem je i dalje tu. Najgore sto ova glupa bolest djeluje gotovo na sve vruce, hladno, zacinjeno, slatko pa jedino da glavu stavim u torbu :) Kad su vanjski uslovi ekstremni crvenilo je katastrofalno lose. Skupljam sada lovu pa da uradim jedno dva tretmana IPL-om ali i to je upitno koliko ce biti od pomoci.


Pozdrav fole13..nadam se da ces uspeti da nadjes neko resenje. Ja imam u planu sledece (mozda ce i tebi pomoci): postoji naime neki antiparazitni program, sastoji se u uzimanju 3 proizvoda: tinktura crnog oraha+kapsule pelina+ kapsule karanfilica (mozes potraziti na netu tekstove o tome, ima ih). Nakon 41 dan uzimanja, koliko vidim svi korisnici su izuzetno zadovoljni. Posle toga mozda nije lose uraditi detoksikaciju jetre (i za to postoji odlican prirodni nacin, a moze ga svako u svojoj kuci za cas napraviti).
Nesto je definitivno kod svakog od nas problem "unutra"..mazalice i kremice pomazu spolja, ali mora se nesto bas ozbiljno uraditi za ceo organizam. Ne znam konkretno u kom smislu si promenio ishranu, ali i tu radikalnije metode imaju efikasan ucinak.
Ja takodje svaki dan merim pH jutarnjeg urina( kupila sam merac u Hidroponik shopu), jer je cesto kod ljudi koji se ne hrane bas sjajno ili imaju neki problem u organizmu pH snizen, pa smo, da tako kazem "kiseli". Onda treba raditi na alkalizaciji urina odn. celog tela, jer nam je urin samo dobar nacin preko koga saznamo sta se desava unutra. Meni je prvih dana bio samo 5.2pH..sto je bas malo i lose, pa ga ishranom, velikom kolicinom tecnosti, kalijumbikarbonatom dizem. To podizanje pH, veruj mi oseca celo telo i koza, jer stvaras zdravu sredinu za svoje organe i telo, a ne tako sjajnu sredinu za bilo koji patogeni organizam. Jos kad tome dodas jos neki vid ciscenja, lekovite kremice ili meleme- ma mora ti biti bolje! Ja cu gledati da narucim onaj trokomponentni antiparazitni program i bas cu pisati sta se desava i ima li promene...Srecno i tebi! Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 1:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
@ Freedah
da li se ti sastojci mogu naruciti na jednom mestu, nekom vrstom porudzbine, ili si mislila sama nabavljati ove sastojke pojedinacno? Ako je ova prva solucija da li bi mogla reci gde se moze naruciti i koliko kosta?

Imam pitanje i za ljude koji su bili na pregledu u apoteci u prvomajskoj, kolika je cena pregleda i kolika je cena proizvoda koje nude za rozaceu?

Ja sam prosto prestao vise da pisem o svojim iskustvima, posto sam primetio neka poboljsanja nakon svih stvarti koje sam radio (pisao sam vremenom o tome) ali nisam uspeo da potpuno otklonim problem tj veoma lako se i dalje manifestuje crvenilo. Ali to ne znaci da ne treba i dalje tragati za izlecenjem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 3:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
Big je napisao:
@ Freedah
da li se ti sastojci mogu naruciti na jednom mestu, nekom vrstom porudzbine, ili si mislila sama nabavljati ove sastojke pojedinacno? Ako je ova prva solucija da li bi mogla reci gde se moze naruciti i koliko kosta?

Imam pitanje i za ljude koji su bili na pregledu u apoteci u prvomajskoj, kolika je cena pregleda i kolika je cena proizvoda koje nude za rozaceu?

Ja sam prosto prestao vise da pisem o svojim iskustvima, posto sam primetio neka poboljsanja nakon svih stvarti koje sam radio (pisao sam vremenom o tome) ali nisam uspeo da potpuno otklonim problem tj veoma lako se i dalje manifestuje crvenilo. Ali to ne znaci da ne treba i dalje tragati za izlecenjem :)


A u kojem obliku ti je rozacea? Akne + crvenilo ? I sta ti je konkretno pomoglo da stanje bude podnosljivo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 4:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Big je napisao:
@ Freedah
da li se ti sastojci mogu naruciti na jednom mestu, nekom vrstom porudzbine, ili si mislila sama nabavljati ove sastojke pojedinacno? Ako je ova prva solucija da li bi mogla reci gde se moze naruciti i koliko kosta?

Imam pitanje i za ljude koji su bili na pregledu u apoteci u prvomajskoj, kolika je cena pregleda i kolika je cena proizvoda koje nude za rozaceu?

Ja sam prosto prestao vise da pisem o svojim iskustvima, posto sam primetio neka poboljsanja nakon svih stvarti koje sam radio (pisao sam vremenom o tome) ali nisam uspeo da potpuno otklonim problem tj veoma lako se i dalje manifestuje crvenilo. Ali to ne znaci da ne treba i dalje tragati za izlecenjem :)


Ja cu jako skoro, danas, sutra dobiti broj telefona osobe koja to pravi i prodaje, pa cu ti ga nekako proslediti. U medjuvremenu se slobodno upoznaj na netu sa tom temom, to je ta receptura koju svi koriste. Magicno trojstvo protiv parazita ;) Dobiju se sva tri sastojka zajedno..Kosta oko 2000 din. plus postarina..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 7:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Pa ajde posalji mi broj sa jos nekim informacijama u inbox kad saznas.
Pa poslednje sto sam radio i sto je imalo efekta je V-Beam Laser, odradio sam par tretmana, bilo je tu postkomplikacija malo posto ti to bukvalno spali kozu, ali kao krajnji rezultat dobro je ispalo. Koristio sam i Medic8, to sam jos odavno najvavljivao, i sta znam ja nisam toliko odusevljen efektima kao neki forumasi. Uglavnom je crvenilo sa po kojom papulom koja se pojavi sa vremena na vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 8:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
evo vam br. tel gdje mozete naruciti antiparazitni program 00385989465185 salju i postom, ja bi rado narucila i ocistila organizam iznutra al imam ciste na jetri pa ne smije tako da znate prvo dr pa onda antiparazitni program, ja ne smijem raditi ciscenje jetre. ....... big..... ja sam nasla na jednom forumu za apoteku Valerijana da je cura izlijecila rosaceu a nije ni skupo, kontaktirala sam sa jednom gospođom u apoteci rekla mije da pravi melem ali ne salju izvan Srbije, znaci ko ne zivi u Srbiji mora da ima nekoga da mu to nabavi i posalje, citala sam da si koristio i Medik8 i da nije bas nesto neznam zasto ga ..novipazar ...toliko hvali a nije ni on bas jevtin 30 eura ja ga jos nisam ni dobila, narucila sam, vec sam i volju izgubila za njim kad je vec takav, opet da vam kazem nisam nikad imale bubuljice po licu samo, samo crvenilo, a sad dobijem crvenilo samo u vrucem prostoru ili kad nesto pojedem da mi ne odgovara iako se pazim sa hranom, slazem se stim da je problem iznutra i da je antiparazitni program dobar ko ga smije koristiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 3:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Big je napisao:
Pa ajde posalji mi broj sa jos nekim informacijama u inbox kad saznas.
Pa poslednje sto sam radio i sto je imalo efekta je V-Beam Laser, odradio sam par tretmana, bilo je tu postkomplikacija malo posto ti to bukvalno spali kozu, ali kao krajnji rezultat dobro je ispalo. Koristio sam i Medic8, to sam jos odavno najvavljivao, i sta znam ja nisam toliko odusevljen efektima kao neki forumasi. Uglavnom je crvenilo sa po kojom papulom koja se pojavi sa vremena na vreme.


Cim dobijem, saljem ti broj odmah! :wink:
Moze se naruciti od nekoliko prizvodjaca i iz Hrvatske i Srbije..meni je ovaj bas preporucio prijatelj nutricionista.
A vidis moj oblik Rosacee je skroz drugaciji..ja sam cak i bleda..imam samo 3,4 popucala kapilara, nisu ni vidljivi mnogo, a i to mi ne smeta, cak ne stavljam puder, ne pokrivam ih nicim..ali kad mi izadju te odvrate sitne papule, onda buktim i gorim i budem crvena..kad one odu, ode i crvenilo..Samo da mi ne bud ekao pre, da se brzo vracaju :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 3:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
evo vam br. tel gdje mozete naruciti antiparazitni program 00385989465185 salju i postom, ja bi rado narucila i ocistila organizam iznutra al imam ciste na jetri pa ne smije tako da znate prvo dr pa onda antiparazitni program, ja ne smijem raditi ciscenje jetre. ....... big..... ja sam nasla na jednom forumu za apoteku Valerijana da je cura izlijecila rosaceu a nije ni skupo, kontaktirala sam sa jednom gospođom u apoteci rekla mije da pravi melem ali ne salju izvan Srbije, znaci ko ne zivi u Srbiji mora da ima nekoga da mu to nabavi i posalje, citala sam da si koristio i Medik8 i da nije bas nesto neznam zasto ga ..novipazar ...toliko hvali a nije ni on bas jevtin 30 eura ja ga jos nisam ni dobila, narucila sam, vec sam i volju izgubila za njim kad je vec takav, opet da vam kazem nisam nikad imale bubuljice po licu samo, samo crvenilo, a sad dobijem crvenilo samo u vrucem prostoru ili kad nesto pojedem da mi ne odgovara iako se pazim sa hranom, slazem se stim da je problem iznutra i da je antiparazitni program dobar ko ga smije koristiti


Videcu da pozovem u toku dana Valerijanu i vidim kakav je melem tacno, na bazi cega je. I da li je za razne tipove Rosacee..cena kolika je i sl. Nisam od skoro u BG, pa mi nisu vise bas blizu, ali smislicemo nesto (mozda ce i poslati). Hvala jos jednom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 8:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
hallo freedah..... ja sam zvala na ovaj br 011-2195-714 Prvomajska 104a Zemun, probaj nazovi najbolje je otici ako mozes , javi mi ........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 8:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
freedah..... zaboravila sam ti napisati da trazis gospođu Ljilju Vujadinovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 12:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
Freedah je napisao:
fole13 je napisao:
rigoleto je napisao:
.....freedah... kad pocnes da koristis urinoterapiju sve to baci i mazi lice sa nekom kremicom koja tebi odgovara, samo da nema u njoj alkohola, vec sam napisala u jednom postu da koristim od AFRODITA kremu za lice od kamilice i zelenog caja i ponekad namazem i sa uljem od zutog nocurka, to ulje cak i pijem po jednu malu kasicicu dnevno, ja vise nista ne koristim , svako jutro i navece ocistim lice sa mljekom za ciscenje /bez alkohola/ .................................................................................... fole13.... sta je stobom kakvo je tvoje stanje , javi se ..........



Stanje nije ni bolje ni gore. Urinoterapija izgleda i nije bas za mene, to jest moram malo ishranu promjeniti pa probati ponovo. Evo bas danas uzeh smokve i maslinovo ulje pa cu cu probati i to jer imam sigurno i helico. Takoder imam nekakvih manjih problema sa zelducem, imam jutarnju mucninu i suha usta ujutro i smatram da je helico uzrok. Ja sam popio dvije trojne terapije za helico ali se uvijek vrati nakon nekog vremena. Zaista ne znam sta vise nisam probao, kremicu gotovo svaku, dodatke prehrani, vitamine, minerale zdravu ishranu ali problem je i dalje tu. Najgore sto ova glupa bolest djeluje gotovo na sve vruce, hladno, zacinjeno, slatko pa jedino da glavu stavim u torbu :) Kad su vanjski uslovi ekstremni crvenilo je katastrofalno lose. Skupljam sada lovu pa da uradim jedno dva tretmana IPL-om ali i to je upitno koliko ce biti od pomoci.


Pozdrav fole13..nadam se da ces uspeti da nadjes neko resenje. Ja imam u planu sledece (mozda ce i tebi pomoci): postoji naime neki antiparazitni program, sastoji se u uzimanju 3 proizvoda: tinktura crnog oraha+kapsule pelina+ kapsule karanfilica (mozes potraziti na netu tekstove o tome, ima ih). Nakon 41 dan uzimanja, koliko vidim svi korisnici su izuzetno zadovoljni. Posle toga mozda nije lose uraditi detoksikaciju jetre (i za to postoji odlican prirodni nacin, a moze ga svako u svojoj kuci za cas napraviti).
Nesto je definitivno kod svakog od nas problem "unutra"..mazalice i kremice pomazu spolja, ali mora se nesto bas ozbiljno uraditi za ceo organizam. Ne znam konkretno u kom smislu si promenio ishranu, ali i tu radikalnije metode imaju efikasan ucinak.
Ja takodje svaki dan merim pH jutarnjeg urina( kupila sam merac u Hidroponik shopu), jer je cesto kod ljudi koji se ne hrane bas sjajno ili imaju neki problem u organizmu pH snizen, pa smo, da tako kazem "kiseli". Onda treba raditi na alkalizaciji urina odn. celog tela, jer nam je urin samo dobar nacin preko koga saznamo sta se desava unutra. Meni je prvih dana bio samo 5.2pH..sto je bas malo i lose, pa ga ishranom, velikom kolicinom tecnosti, kalijumbikarbonatom dizem. To podizanje pH, veruj mi oseca celo telo i koza, jer stvaras zdravu sredinu za svoje organe i telo, a ne tako sjajnu sredinu za bilo koji patogeni organizam. Jos kad tome dodas jos neki vid ciscenja, lekovite kremice ili meleme- ma mora ti biti bolje! Ja cu gledati da narucim onaj trokomponentni antiparazitni program i bas cu pisati sta se desava i ima li promene...Srecno i tebi! Pozdrav!



@Freedah hvala za savjete detoksikacija mi je na "to do" listi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 10:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
halo Big...... kakvo je kod tebe stanje sada mozes li nam malo napisti, pisala sam da sam narucila medik8 - i otkazala sam ga - da li je tebi pomogao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 1:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Medic8 u svakom slucaju ne moze da skodi. Ja sam potrosio 3 kutije i u sustini sam bio zadovoljan, ostalo mi je mozda za jos par mazanja. Dobro mi je dosla krema posto je koza znala da mi se malo peruta oko nosa posle kupanja pa mi je ova krema pored svog efekta sluzila i u svrhe hidratacije. Ja iskreno nisam primetio da posle mazanja ne dolazi do crvenila. Kremu bih u svakom slucaju preporucio posto ukoliko i ja budem u prilici da je opet narucim isto bih i ucinio.
Pokusajte da idete na ovaj laser koji sam ja isao, a napisao sam naziv. To mi je pomoglo ne mogu reci ali ne i resilo problem.
U sustini zadovoljan sam sadasnjim stanjem, koza mi naravno crveni pogotovu sad zimus pri prelasku iz hladnog u toplo i obratno. Fascinantno mi je kako celo ima sasvim normalnu boju, dok nos i obraze ponekad poprime i bolesno crvenu boju :/ Bubuljice su prosto same prestale da izlaze vremenom, sto se njih tice nista nisam ni pokusavao, dok same nisu prestale nije bilo leka. Kad se probudim i pogledam u ogledalo ne vidim nikakve simptome, koza potpuno ujednacena, ali cim krenem neke aktivnosti primetim kako se crvenilo pojavi na obrazima ispod ociju i nosu.
Isao sam i na detoksikaciju oraganizma, one kadice u koje se gurnu stopala preko kojih se izvlace toksini. Preporucujem u svakom slucaju, ali prosto efekti rozaca-e su i dalje bili tu.

Moram priznati da sam malo odustao od trazenja leka, ali vidim da ima nekih novih ideja pa kad budem imao i vremena i para pokusacu jos neku novu metodu. Posle ovoliko vremena prosto sam shvatio da se moram pomiriti sa cinjenicom da ce se crvenilo pojavljivati i biti primetno, sta znam prosto jedan od vidova izlecanja i jeste pomiriti se sa tom cinjenicom i prosto nositi se sa tim kao da problema u sustini nema .....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: