Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Apr 06, 2012 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
rigoleto je napisao:
.....crvena76.... ja sam procitala na forumu da je jedan momak imao tri godine rosaceu-crvenilo lica i da mu je pomogla samo ova tecnost i krema.... sad neznam bas cu se raspitati koliko kosta...... znam da je sve uzalud bacnje para najbolje se drzati urinoterapije i ocistiti organizam i to je to... :P



....rigoleto...pojma nemam jer svi mi verovatno imamo rozaceu na svoj nacin urinoterapija je ok.
medjutim probavala sam ranije neke kremice i to biljne i sa ,,imenom,,i uglavnom rezultata nije bilo
ili se samo privremeno smirilo sad sam isto procitala jedan komentar i za nadu divu da su nekog momka zeznuli znas ono svi smo mi razliciti nekome nesto pase al nemora da znaci da ce i tebi il meni :(

...big.. gde si radio tretman wbeam laserom i koliko puta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 12:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 11, 2012 12:21 am
Postovi: 4
Pozdrav svima , tek veceras mi padne na pamet da ukucam u pretrazivac crvenilo koze , to me je dovelo do ovog sajta , naime meni se crvenilo javlja uglavnom posle kupanja , kupam se vrucom vodom i leti i zimi jer mi prija , od sunca, ili kad imam neku fizicku aktivnost tipa trcanje pa se preznojim onda ceo pocrvenim, posle brijanja .... jednom sam samo otisao kod dermatologa i rekao da imam nedostatak vitamina c i dao mi da pijem sumece tablete ali to nije pomoglo i batalio sam, imam 24 godine a crvenilo mi se javlja pre oko 4 godine samo ispod ociju i imam par ispucalih kapilara ( ne znam da li ce se na slici videti) pa kad sam procitao za to rozaceu pao sam u opasan bedak tako da ne znam sta radim i da li su ovo simptom te rozace-e. Ako neko moze bilo sta iz iskustva da kaze bio bih zahvalan , jeste ili nije ? Na slici se ne vidi toliko crvenilo jer sam se kupao pre 2 sata pa se malo povuklo :oops: :oops: :oops:


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 8:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
....kakosuper....sigurno imas rosaceu ....ne bi smio da koristis vrucu vodu , da izbjegavas izlaganje suncu, trcanje, kad to sve izbacis onda vidi crvenis li se, probaj i ishranu promjeniti, a sto se tice vitamina C koristi u kapsulama , ako vidis da i dalje imas crvenilo inda samo dobrom dermatologu, od kapilara isto moze da se zacrveni, kapilari se uspjesno lijece laserom, opet ti kazem samo dobar dermatolog..............................fole13........da li si bio kod dr ....sta ti je rekao......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 11, 2012 12:21 am
Postovi: 4
Rigoleto hvala na brzom odgovoru, sto se tice vruce vode to cu sigurno da izbacim a izlaganje suncu i trcanje tesko jer jedino da se zatvorim u kucu i nigde ne izlazim...Zaboravio sam da napomenem jos da uvek moram da mazem lice nekom kremom. jer ako ne namazem bude suva kao barut i pocinje da se peruta. Interesuje me da li pusenje utice na to crvenilo jer pusim od 13 godine i mnogo pijem koka kole a vodu slabo skoro nikako, ishrana mi je ocajna ne doruckujem nikad , ne veceram amo rucam tako ceo zivot... Mleko i jogurt nikad nisam pio pa me interesuje da li se mozda zbog toga pojavljuje crvenilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 12:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
kakosuper je napisao:
Pozdrav svima , tek veceras mi padne na pamet da ukucam u pretrazivac crvenilo koze , to me je dovelo do ovog sajta , naime meni se crvenilo javlja uglavnom posle kupanja , kupam se vrucom vodom i leti i zimi jer mi prija , od sunca, ili kad imam neku fizicku aktivnost tipa trcanje pa se preznojim onda ceo pocrvenim, posle brijanja .... jednom sam samo otisao kod dermatologa i rekao da imam nedostatak vitamina c i dao mi da pijem sumece tablete ali to nije pomoglo i batalio sam, imam 24 godine a crvenilo mi se javlja pre oko 4 godine samo ispod ociju i imam par ispucalih kapilara ( ne znam da li ce se na slici videti) pa kad sam procitao za to rozaceu pao sam u opasan bedak tako da ne znam sta radim i da li su ovo simptom te rozace-e. Ako neko moze bilo sta iz iskustva da kaze bio bih zahvalan , jeste ili nije ? Na slici se ne vidi toliko crvenilo jer sam se kupao pre 2 sata pa se malo povuklo :oops: :oops: :oops:


Slika


kakosuper, pozdrav!

Samo bez panike i nerviranja, od toga moze samo biti gore!
Dobro u celoj situaciji je sto si primetio tvoje tzv. trigere..i zapravo mozes da pratis posle cega ti nastane ta 'crvena" situacija..
Reci mi da li inace koristis neke preparate za negu koze? Izbegavaj aftershave preparate na bazi alkohola, tusiranje jako toplom vodom koliko god da ti prija zaboravi..i pozdravi se sa jako zacinjenom hranom, ljutom(masnom, slanom, zacinjenu vegetom (MSG unutra je jako stetan))....ja sam primetila da je vracanje na sto prirodniji nacin zivota, da tako kazem, velika pomoc..Znaci zdrava ishrana, higijena da-ali bez preterivanja u koriscenju hem.proizvoda, smanjiti ko koliko moze stres..i pracenje situacije..Ako se pogorsa, a nadams e da nece, neophodan je dermatolog dobar naravno, koji ce sve to pratiti i pomoci ti..mozda bi bilo OK d ai sada nadjes nekog ko ce imati uvida dok je situacija na tom iole blazem nivou.
Reci mi, da li imas samo crvenilo, da li si primetio da ti ponekad izlaze neke male bubuljice? Ako izlaze, kolike su, koliko traju i svrbe li?
U svakom slucaju, sta god da je u pitanju, javljaj se, pitaj sve sto zelis, meni su ljudi ovde pomogli jako i ja cu ti zaista dati svaki savet koji mogu ili znam..ne brini, UVEK IMA RESENJA..samo svako od nas mora da pronadje sta je to najbolje za njega!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 1:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
kakosuper je napisao:
Rigoleto hvala na brzom odgovoru, sto se tice vruce vode to cu sigurno da izbacim a izlaganje suncu i trcanje tesko jer jedino da se zatvorim u kucu i nigde ne izlazim...Zaboravio sam da napomenem jos da uvek moram da mazem lice nekom kremom. jer ako ne namazem bude suva kao barut i pocinje da se peruta. Interesuje me da li pusenje utice na to crvenilo jer pusim od 13 godine i mnogo pijem koka kole a vodu slabo skoro nikako, ishrana mi je ocajna ne doruckujem nikad , ne veceram amo rucam tako ceo zivot... Mleko i jogurt nikad nisam pio pa me interesuje da li se mozda zbog toga pojavljuje crvenilo.


Jao sad videh ovaj tvoj post!
Pa pascu u nesvest!
Tu glupu Coca-Colu bacaj odmah, iskreno vise nikog licno ne poznajem ko to konzumira. Cigarete meni licno mnogo pogorsavaju situaciju, ja licno nikada nisam pusila, ali boravak u prostoriji koja je zadimljena, kod mene je itekako pogorsavala situaciju..
Hitno uvedi dorucak, sa sto vise voca..nekoliko vrsta...izmiksaj..izblendaj..dodaj obavezno zelenis, tebi je potrebna detoksikacija...i novi rezim ishrane i zivota..Fora sa obilnim vocnim doruckom je da das telu ZDRAVE SECERE, prevaris mozak na vreme i on uopste u kasnijim sartima ne trazi vestacki secer, kao sto su slatkisi i coca-cola npr..Ima tu jos caka...mogu ti dati puno korisnih saveta, ali SAMO AKO TI SAM ODLUCIS STA ZELIS I STA JE ZA TEBE LOSE...Znaci patnja za tom vrstom sokica i sl. ne dolazi u obzir..
ja sam slicno tebi, nekada jela lose..Malo pila vode..namirnice zivotinjskog porekla su bile 80% ishrane..sad pijem 1.5-2l vode, izbacila sam kafu, vestacke secere, i konzumiram samo voce, povrce , zitarice i mahunarke..ne kazem da i ti treba tako da jedes..ali slatkise, vestacke proizvode pune hemije..sve u "sarenim" kesicama ZABORAVI!
ZNACI:
VOCE
SVEZE POVRCE
PUNO, PUNO, PUNO VODE
I UKOLIKO KONZUMIRAS ZIVOTINJSKE PROIZVODE OGRANICI SE NA PILETINU..domacu..RIBU..
VITAMIN C..
I SLOBODNO DOWNLOADUJ FILM "FOOD MATTERS" ;)
I MOLIM TE, POCNI BAR DA RAZMISLJAS (AKO VEC NISI) O OSTAVLJANJU CIGARETA ILI BAR SMANJIVANJU..KUPI NICORETTE..POMAZU JAKO..
Pozdrav i srecno..pitaj sta god da ti treba!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 6:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 11, 2012 12:21 am
Postovi: 4
Ufffff hvala puno Freedah

Od preparata za negu koze koristim samo dove kremu onu najobicniju , koristio sam sve vrste neivea krema za osetljivu kozu i samo mi je bilo jos gore , ovu kremu koristim samo zato sto mi je jako suvo lice i moram da namazem da mi se ne i perutalo.
Bubuljice mi ne izlaze sa tim nemam problemi niti me svrbi.
Koka kolu sam vec batalio znaci danas nisam ni kap popio sa cigaretama ce to da ide teze ali potrudicu se , sto se tice sunca ja ni ne izlazim na sunce jer me u roku od 3,4 minuta zaboli glava ima nesto i u tome....
Sto se tice ishrane to je vec zeznuto ja od voca nista ne volim ali nesto mogu da pojedem, izbacicu ovo sto je napisano i videti promene.
Ja iskreno ne verujem da to crvenilo ima veze sa ishranom ali ko zna.
Probacu da jedem sto vise voca ,povrca pa cu za mesec dana da vidim ima li ikakvih promena a planiram i da odem sledece nedelje kod dermatologa da pogleda mada sam siguran da mi nista nece pomoci !
Da li ima neka krema ili tako nesto da mazem, citao sam ovde pa kaze neki medic8 serum a meni ne pada na pamet da dajem mesecno 50 eura a bolest je (ne)izleciva !!!

Evo kako mi je lice izgledalo u vojsci i tada sam imao to crvenilo i jos sam po ceo dan bio na suncu ali bilo je ok i podnosljivo ovo sad je sve gore i gore , cim se iznerviram kao da mi se glava upali , slika je septembar 2009
Vidi se crvenilo ali to je podnosljivo bar za mene...

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 9:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...kakosuper... freedah ti je jako lijepo napisala i moras se pridrzavati toga, ja imam rosaceu godinu dana, ima 20 dana nemam nikako crvenilo kao da mi je sve proslo, nadam se........ ishranu sam totalno promjenila, cigare i alkohol nisam konzumirala nikada, kafu ne pijem gazirana pica, bjelo brasno bjeli secer, slatko. sto vis povrca i voca, kremu samo koja ti odgovara licu.............freedah..... kako ti napredujes sa antiparazitnim programom.....gdje nam je fole13 nema ga.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 9:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
kakosuper je napisao:
Ufffff hvala puno Freedah

Od preparata za negu koze koristim samo dove kremu onu najobicniju , koristio sam sve vrste neivea krema za osetljivu kozu i samo mi je bilo jos gore , ovu kremu koristim samo zato sto mi je jako suvo lice i moram da namazem da mi se ne i perutalo.
Bubuljice mi ne izlaze sa tim nemam problemi niti me svrbi.
Koka kolu sam vec batalio znaci danas nisam ni kap popio sa cigaretama ce to da ide teze ali potrudicu se , sto se tice sunca ja ni ne izlazim na sunce jer me u roku od 3,4 minuta zaboli glava ima nesto i u tome....
Sto se tice ishrane to je vec zeznuto ja od voca nista ne volim ali nesto mogu da pojedem, izbacicu ovo sto je napisano i videti promene.
Ja iskreno ne verujem da to crvenilo ima veze sa ishranom ali ko zna.
Probacu da jedem sto vise voca ,povrca pa cu za mesec dana da vidim ima li ikakvih promena a planiram i da odem sledece nedelje kod dermatologa da pogleda mada sam siguran da mi nista nece pomoci !
Da li ima neka krema ili tako nesto da mazem, citao sam ovde pa kaze neki medic8 serum a meni ne pada na pamet da dajem mesecno 50 eura a bolest je (ne)izleciva !!!



Evo kako mi je lice izgledalo u vojsci i tada sam imao to crvenilo i jos sam po ceo dan bio na suncu ali bilo je ok i podnosljivo ovo sad je sve gore i gore , cim se iznerviram kao da mi se glava upali , slika je septembar 2009
Vidi se crvenilo ali to je podnosljivo bar za mene...

Slika


Kakosuper....Uh..uh..uh..
Kao prvo, rec neizleciva bolest zabranjena na forumu ;) strogo..shishamo ushi za to :)
Drugo..kada neki organizam akumulira toksine ili stetne materije dugo godina, nikakva bitna promena se ne moze desiti za mesec dana, toga moras biti svestan..Polako..ne zuri, zurbom ces sebi napraviti jos veci stres.
Sto se voca tice ja ga nisam jela UOPSTE..Znaci i ja sam "biser" kao ti i nismo normalni..s tim sto sam ja skapirala da je to lose i nema tu vise cile-mile, volim-ne volim..ima da se jede sve sto treba. Ako imas u kuci blendner, pomesaj bananu, malo crvenog grejpa, krusku, jabuku..pomorandzu..suvu smokvu i saku spanaca i zelja. Mesas voce koje imas, ali uvek gledaj da ubacis zelenis neki. Dobices super ukusan napitak, ako nisi ljubitelj voca, bice ti mnogo lakse i lepse da gas konzumiras u ovom obliku..to ti moze biti dorucak ili vecera. Losa ishrana je uzrok vecine SVIH bolesti, tako da je dobrim delom zasluzna i za neke tipove Rosacee..ima vise vrsta, to znas. Ja npr. imam akne-rozaceu nekoliko meseci..
Od kozmetike izbegavaj parfemisane kremice..firma Avene..La Roche..ima neke zgodne hidrantne kreme.
Gde planiras kod dermatologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 9:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
...kakosuper... freedah ti je jako lijepo napisala i moras se pridrzavati toga, ja imam rosaceu godinu dana, ima 20 dana nemam nikako crvenilo kao da mi je sve proslo, nadam se........ ishranu sam totalno promjenila, cigare i alkohol nisam konzumirala nikada, kafu ne pijem gazirana pica, bjelo brasno bjeli secer, slatko. sto vis povrca i voca, kremu samo koja ti odgovara licu.............freedah..... kako ti napredujes sa antiparazitnim programom.....gdje nam je fole13 nema ga.......


Rigoleto, evo mene..
ja sam bila kao shugavac ovih dana..ili kao krastavac..tuga jedna :(
osula se skroz..bubuljice sitne, ma fuj..antiparazitni traje vec dve nedelje..krajem sledece nedelje se radi ciscenje jetre u okviru tog programa, dva dana to traje..pa cemo videti..
Nego, vaznija stvar: juce sam isla na prvu hidrokolon terapiju!
I za sad sam zadovoljna..ne moze se desiti cudo odmah..ali mi se za jedan dan stanje popravilo bar 50-60%..Sutra idem na drugi tretman :o koliko god da je u nekom smislu neprijatno, nije strasno, i ipak se radujem jer mi je bolje..e sad, ako ni to ne upali za kozu, bar znam da mi se telo nakon svega toga maksimalno detoksikovalo, sto samo moze biti dobro...sve metode primenjujem..urinoterapija mi nije legla onih dana..joooj, da si me samo videla..Jel bese jos neko ovde pisao da mu ne prija? Fole 13 ili Big? Podseti me ako znas...ali ni to nije iskljuceno jos. Iskreno probacu sve, jer se jako plasim Roaccutana koji mi je prepisan. Evo ga stoji u fijoci..gledam ja njega- gleda on mene :) ali ne smem da krenem sa njim jos..iako je najslabija doza, frka mi je bas, bas :-?
Cmok saljem svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 10:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 11, 2012 12:21 am
Postovi: 4
Razumem, bacam se na posao, hvala vam puno divni ste :wink:
Otici cu kod nekog privatnog u Novom Sadu jos ne znam kod koga moram se raspitati, cujemo se , javljam rezultate :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
....freedah.... kako ti nije odgovarala urinoterapija..... fole13...njemu nije nesto odgovarala ......................................................................neznm zasto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 10:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
....freedah.... kako ti nije odgovarala urinoterapija..... fole13...njemu nije nesto odgovarala ......................................................................neznm zasto


Pa prvo sam se osula jako..i to ne ove klasicne sto mi izlaze, nego nekoliko vrsta bubuljica..uzas..otekla po jagodicama..i ti otoci mi bili crveni i suvi..kad se umijem mlakom pa hladnom vodom (tako sam citala u knjizi da treba) dakle, nakon umivanja haos..zategne se jos vise koza..popucaju one neke bubuljice, pa se sve raznese i prosiri..ma joj..bolje da ne opisujem vise, sve me opet svrbi..Mozda to nije uzrokovala urinoterapija, ali svakako da mi je ovaj napad akni i rozacee bio bas gadan i tezak..nisam smela vise da nastavim, mozda neki drugi put..pa ako se ponovi isto to, onda cu znati..tako da necu da mracim unapred, jednostavno sam se uplasila, a i iskreno upala sam prosle nedelje u fazu da placem pet puta na dan, ne mogu lepo da se nasmejem koliko mi je osetljiva i upaljena koza oko usana..bas me bedak uhvatio. A kad prodjem pored ogledala, dotucem se samo...kad samo pomislim da sam pre 2,3 meseca bila bleda i birala rumenila (haha, crnjak) to mi deluje kao fantastika!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Apr 12, 2012 9:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...freedah.... meni nikakonije jasno sta je to sa tvojim licem...... vjeruj kome god sam rekla da korist iurinoterapiju za lice-bubuljice svi su prezadovoljni ocistili lice, ja jos uvjek koristim ako jedan dan preskocim nedostaje mi, da li si probala da urin odstoji 3-4 dana u staklenoj boci pa onda, moguce da svakome i ne odgovara onda ne bi trebala ni koristiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Apr 12, 2012 12:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
...freedah.... meni nikakonije jasno sta je to sa tvojim licem...... vjeruj kome god sam rekla da korist iurinoterapiju za lice-bubuljice svi su prezadovoljni ocistili lice, ja jos uvjek koristim ako jedan dan preskocim nedostaje mi, da li si probala da urin odstoji 3-4 dana u staklenoj boci pa onda, moguce da svakome i ne odgovara onda ne bi trebala ni koristiti


Nisam probala da urin odstoji. Samo svez. Cak sam kontrolisala svaki put i pH, i svaki put je bio OK u rasponu od 5.6-6.8 pH..znaci normalno skroz (od 5 do 7 pH je norm.pH urina).
Danas mi je na redu druga HKT, videcu kakvo ce stanje biti nakon nje, nakon prve se poprilicno smirilo, e sad, da li je to samo faza koja i inace naidje ili ne, videcemo...Nisam skroz odustala od U.T. mozda cu samo opet pokusati u nekom mirnijem periodu...
Inace kad sam ovih dana probala sa urinom, probala sam obe varijante o kojima smo pisale. I da stoji 30-ak minuta..i da stoji duze..i da ga nanesem jos koji put u toku dana, ne samo ujutro i uvece..uvek isto kad se umijem- haos, a svako sledece nanosenje jos gore :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: