Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 452 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pleva kozno oboljenje-pitanje
PostPoslato: Pon Jun 05, 2017 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 9:05 pm
Postovi: 9
Pozdrav.

Već nekih mesec dana imam osip po koži koji polako nestaje. Pojavio se sredinom maja i tad sam otišao kod dermatologa pa mi je on prepisao da mažem Belogent. Na sledećem pregledu je ustanovio da je u pitanju neki virus ili bakterija i to tako što me pitao jesam li bio bolestan pre osipa, ja mu rekao da sam bio malo prehlađen i da sam tako često, pošto se svakih mesec dana prehladim. Tu mi je prepisao Palitrex da pijem nedelju dana i Aerius plus Belogent da mažem. Kad sam završio sa Palitrexom, nastavio sam da mažem Belogent, sve do danas kada sam došao na kontrolu, ali nije bilo mog dermatologa nego drugi. On me je pregledao celog i ustanovio da se radi o Plevi.

Rekao je da sam trebao da pijem eritromicin, ali da nema veze sad, pa mi je prepisao drugu kremu, Esperson na 5 dana.

Mene zanima više o ovoj bolesti. Iako mi osip polako prolazi, primetio sam 2 čudne pojave. 1) Sa donje strane na koži penisa imam suvlju kožu koja je crvenija i peruta se. Iako sam danas rekao dermatologu za to i pokazao, on je rekao da to nije ništa i da je od alergije ili iritacije od znoja. 2) Iako sam pio antibiotike, ja sam se pre 2 dana prehladio i od tad kijam i kašljem, sada imam suv kašalj sa gustim sekretom. Devojka mi kaže da to ne bi trebalo da se dešava, pa ovde pitam jel se može desiti tako nešto posle uzimanja antibiotika? Za potrebe ove bolesti sam radio i hermatološku analizu krvi i dermatolog je ustanovio da je sve ok, mada je meni čudno što su mi k-Leukociti na vrednosti od 9.7, dok za referentni interval piše da je od 3.40 do 9.70. Mogu vam ovde skenirati ceo izveštaj pa ako hoćete da vidite detaljnije, jer je dermatolog rekao za neki deo da je vezan za neke alergije, ali je to rekao u bradu pa ga nisam razumeo.

Mene brinu ove dve pojave. Čitam da je ova bolest dosta retka i strahujem za svoj imunitet, da li ovaj osip može biti pokazatelj nečeg drugog.

Možete li vi reći nešto više o tome. Imam pregled u petak, ali me zanima mišljenje još par ljudi.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 452 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 163 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: