Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Masnjenje, svrab i opadanje kose
PostPoslato: Ned Sep 12, 2010 3:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 12, 2010 2:20 am
Postovi: 1
Pozdrav. >>

Naslov ukazuje na moj problem, a ovako cu vam najkrace opisati isti. >> :roll:
Kosa mi je enormno pocela masniti mozda pre godnu dana i od tada je perem dva puta dnevno (pre tog mi je bila kratka i prao sam je svakog dana, danima kad sam imao treninge i po par puta dnevno, ali to joj nije smetalo niti stetilo). Znam da kosi ne odgovara cesto pranje, ali joj to nije smetalo do mozda pre par meseci, tacnije krajem maja, pocetkom juna. Znaci sve mi je bilo u redu sa kosom iako su pranja u bila ucestalija, kao sto sam naveo gore 2x dnevno, jer mi je vec ujutru bila sva slepljena. Kosa mi je "preko noci" pocela opadati, tipa zanje pranje - par dlaka sto je i normalno, a vec sledece pranje mozda i 20ak i tako konstantno do sada, a mozda nekim danima i do 40, 50 pa i vise dlaka, a to jednostavno znam zbog toga sto me je toliko prestravilo da sam cak i brojao dlake u tus kabini posle tusiranja (paranoja), a pored toga mi se javljao blagi svrab glave nakon svakog pranja. Kosa mi je duzine 4-6 cm "gore" i mozda 1 cm sa strane i pozadi, i naravno stavljam vosak ali ga stavljam samo na vrh dlake, po 2, 3cm iznad korena, tako da direktno ne ugriozava koren kose (sto mi je i frizer preporucio). Vosak stavljam preko cele "gornje" povrsine ali vrlo malo, sto dokazuje kutijica voska od 75ml koja mi traje po 4-5 meseci. Posetio sam dermatologa ubrzo nakon sto se problem javio, mozda 3 nedelje kasnije, ali dermtolog, koji nije imao direktni uvid u stanje moje kose i korena glave, vec mi je samo postavio pitnje kakav problem imam i bez razmisljanja mi je ispisao gomilu sampona i losiona "renomiranog grckog proizvodjaca" koji ce sigurno pomoci (njegove reci), ali mi je i pored toga prepisao "Mycoseb 2%" (verovatno zbog svraba). Te prozivode "renomiranih grckih prozivodjaca" naravno nisam pazario jer je sve skupa bilo, cini mi se, ok 4.500 din. sto je i previse s' obzirom da su pakovanja sadrzne 50 i 100ml, sto znaci da na 3 nedelja trebam obnavljati zalihe. Tako sam uzeo lecenje na svoju ruku kupivsi fitoval kapsule i sampon fitoval+ protiv opadanja kose. Koristio sam fitoval kombinaciju do pre mozda 20 dana (ukupno 60 dana) uz povremeno koriscenje "Mycoseb"-a, ali to nije bilo od pomoci. Zadnih par dana mi je pojacan svrab, a opadanje kose je konstantno... :(

Zelim da cujem vasa misljenja i savete kako da prevazidjem ovaj problem (oadanje pre svega, masnjenje i svrab). (imam 18 godina, sto znaci da problem "nije dos'o s' godinama), sto ukazuje da je moj problem usko povezan sa cestim pranjem kose (na koje sam primoran zbog ucestalog masnjenja). E da, letos sam par nedelja zrtvovao sebe i trudio sam se da kosu perem samo jednom dnevno i nisam koristio nikakva stilizujuca sredstva, ali sve je bilo isto, jer sam mislio prvenstvno da mi je zbog voska, a to u stvari i nije vosak, vec guma za kosu, koja uopste ne masni kosu i ne slepljuje je, a kada se otrese izgleda kao prasina...

Unapred hvala na bilo kakvoj ukazanoj online pomoci. :wink: :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masnjenje, svrab i opadanje kose
PostPoslato: Ned Sep 26, 2010 3:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Kosa se pere na svakih pet dana nikako cesce. Odma razredi pranje kose. Probaj Nirel sampon i poseti dermatologa. Cesto pranje ce ti napraviti problem na temenu glave tj. vec je pocelo sa svrabom. Probaj da par sati pre pranja utrljas kapi koprive.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Masnjenje, svrab i opadanje kose
PostPoslato: Pon Sep 27, 2010 6:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Posetite dermatologa i dobicete kombinaciju shampona koje cete praviti u apoteci i reshiti svoje probleme!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: