Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Imam li kandidu? Šta ako imam?
PostPoslato: Pet Jul 29, 2016 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 29, 2016 11:20 am
Postovi: 6
Mislim da imam kandidu, ali se moje tegobe ne poklapaju u potpunosti sa tegobama drugih pacijenata, o kojima sam čitala na ovom forumu i na ostalim stranicama na netu. Pre nedelju dana sam se vraćala sa dalje destinacije po velikoj vrućini, te mi se pretpostavljam zbog znojenja, a nemogućnosti redovnog pranja i sušenja, pojavilo crvenilo i svrab na preponama (baš svrbi i čini me jako nervoznom). I pored redovnog tuširanja, nanošenja dečije krema protiv ojeda i osipa i talka, crvenilo i svrab i dalje postoje, ali se ne šire. Nemam otekline, plikove i sl. Dešavalo mi se i ranije da se u letnjim mesecima ojedem, ali je Sebamed baby krema protiv ojeda i osipa rešavala taj problem bukvalno za dan-dva, što se sada nije dogodilo. Ovog puta sumnjam na kandidu, jer mi se crvenilo i svrab javljaju i ispod grudi, a primetila sam i zatezanje i blago crvenilo na uglovima usana (ne vaginalnih, mislim baš na usne), što mi se nikada u životu nije dogodilo. Napominjem da sam u prethodnih mesec dana, da ne bih dobila menstruaciju tokom putovanja, koristila Legravan kontraceptivne tablete, zbog kojih nikada pre nisam imala probleme (koristila sam ih u više navrata), ali sam ovde pročitala da kontraceptivne tablete mogu da dovedu do pojave kandide. Takođe, koristila sam i tuš kabinu tokom putovanja, koju su u tom periodu koristile i druge osobe. Ne isključujem mogućnost i da je neko nehotice upotrebio moj sapun :(. Ostalim rizicima se nisam izlagala. E sad, ako i jeste u pitanju kandida, kakva bi to vrsta mogla biti koja izaziva tegobe na različitim delovima tela (prepone, ispod grudi, uglovi usana...), kojem lekaru eventualno da se javim (dermatologu pretpostavljam; moram li baš kod lekara?), čime da se lečim (Kanesten krema ili nešto drugo, treće...), treba li da počnem da držim dijetu protiv kandide (da izbacim ugljene hidrate, mleko, mlečne proizvode, kafu...)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam li kandidu? Šta ako imam?
PostPoslato: Sre Nov 09, 2016 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2016 9:44 pm
Postovi: 5
Ne znam čoveka koji nema problem sa kandidom ovako ili onako..užas

...svakako preporucujem jedan lep tekst, može približno, a opet lako da se istestira

dosta toga čovek može da sazna

http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/candida-test


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: