Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 08, 2005 8:11 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Nino, veruj mi da su najbolji, a oni ce ti se verovatno javiti na privatnu poruku da ti i licno pomognu. Ako mi dozboljavas ja bih im prosledila fotografiju tvoje koze

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 08, 2005 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 10:57 pm
Postovi: 12
Lokacija: Nis
naravo da dozvoljavam. slobodno posaljite moje slike kome god mislite da ce moci da da strucno misljenje.
u nisu sam imao kontakta sa vise koznih lekara od kojih je dr. Paravina najpoznatija.
Citao sam bas juce na nekom forumu o ihtiozi kako se ljudi u nekim gradovima SAD-a zale kako nemogu da nadju dovoljno strucne lekare za ihtiozu. izgleda da nemamo samo mi problema sa strucnim kadrom.

a sto se tice eucerina odlican je.[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 08, 2005 9:49 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Nisi jedini koji je odusevljen Eucerinom sa 10% ureom- jos nekoliko pacijenata je bilo odusevljeno.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 11, 2005 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2005 9:20 am
Postovi: 8
Moja devojcica stara 16 meseci je rodjena sa IHTIOZOM i od 6 meseca je pila OMEGU 3, kupana u LINOLA ulju sa ureom, a od pre dva meseca smo poceli sa koriscenjem Aloa vera gel i Plave, propolis i zelene kreme i FIRST-a.
Za sada nema nekih vecih poboljsanja, osim sto joj je se kozica na pojedinim mestima blago popravila. Videcemo sta ce biti u narednih par meseci, jer verovatno finasijski necemo izdrzati.
Interesuje me kakva su tvoja iskustva sa alojom jer si naveo da si je koristio?
Puno pozdrava od Galeta i porodice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 12, 2005 9:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 06, 2005 9:20 am
Postovi: 8
Moja devojcica od 15 meseci ima Ihtiozu od rođenja.
Pre dva meseca smo poceli tretman sa Alojom verom, plavom, zelenom, lila i propolis kremom.
Interesuje me kakva su tvoja iskustva sa koriscenjem Aloe, s obzirom da si napomenuo da si koristio ali bezuspesno.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 02, 2006 1:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 02, 2006 1:31 am
Postovi: 1
imam 26 godina i urodjenu ihtiozu. Do sada sam je uspjela dost dobro " popraviti" ali ne i izlijeciti. Dragi noji, ja sam sigurna da za nas problem nema lijeka. Obisla sam ja Bog zna koliko dermatologa, i svi kazu isto. Mazi se, pij dosta tecnosti i to je to. Sto prije to prihvatite,bolje je po vas.
Kod mene se ihtioza najvise vidi na nogama. Kako koza nije mogla da dise, pucala je, i sad imam noge " u kockice". Gule se ali ja to mazem non stop.
Uzalud vam je da trosite lovu na neke skupe preparate, jer vjerujte mi sve sam ja to probala.
Ovom covjeku sto ima malu bebu mogu preporuciti Pantenol mast. Posto je beba mala,ne bi trebao isprobavati razne preparate. Ko zna sta sve sadrze.
Ja sam trenutno u USA,i bicu par mjeseci, pa ako znate neku kremu da se ima ovdje kupiti, javite mi.

P.S. probajte COCOA BUTTER LOTION, meni super odgovara. Ne znam da li i ko to kod nas proizvodi. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 14, 2006 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 14, 2006 12:38 pm
Postovi: 1
Ja sam iz Sarajeva i imam atopijski dermatitis, te sam prilikom lezanja u bolnici upoznao momka koji ima ihtipz, brem tako kazu, i njemu se ljusti koza na cijelom tijelu osim na stomaku i lezima i svrbi ga i tako ima neke slicne simptome poput vas ostalih. Uglavnom trazeci oko ihtioze sam naisao na ovaj forum i vidim da terapije koje preporucuju ne pomazu, pa bi vam predlozio nesto sto ce vam MOZDA pomoci da se izlicite. Naime kao i sam bolujem od dermatitisa, iz godine u godinu mi es pogorsavalao do trenutka kada mi je limfsa curila na mjestima koje sam rasceso. U tom sam cuo ojd jedne djevojke da je njena prijateljica imala nesto slicno pa je isla da se lijeci od SIHRA i to joj je prestalo. Mozda vecina vas ima podozrenje od toga, misli da je to mozda neko zavaravanje naroda ili sta ja znam, al uglavnom kada sam ja otisao kod jednog covjeka, koji mi je ucio Kur'an, tj neke odlomke iz njega, pocele su mi noge nekontrolisano drhtati sto je znak da iam sihr. Lijecivsi se od toga evo vec neko vrijeme, prestalo mi je curiti, koza mi se oporavlaj samo sto je taj proces dug kod tezih slucajeva. Probavao sam kod nekoliko ljudi i nije uspijevao jedno vrijeme, a onda sam otisao prije 20 dana kod jednog egipcanina koji je i psiholog i zavrsio je fiziku i hemiju u Eguptu i azumije se dosta oko medicine i trava oi slico. Nakon evo 20 dana nemogu da vjerujem koje poboljsanje imam na tijelu. Zadnji put kad sam bio kod njega dosli su dvoje, muz i zena, iz Beograda tako da s strane nema neko otklon prema tome.
Ljudi, citam ovo sto pisete, i zao mi je Bogami sto se mucite pa pokusajte i to, nece vam nista naskoditi a mozete se izlijeciti dozivotno ako je to od toga. Nemora znaciti da jeste al je dobar dio psiholoskih bolesti i dermatoza na toj bazi, na bazi sihra ili vracanja jel.
ako ima zainteresovanih neka stave pouku ja cu im dati broj telefona pa nek probaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ihtioza-uvod
PostPoslato: Ned Dec 27, 2009 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 27, 2009 3:08 pm
Postovi: 1
imam ihtiozu i lecim je sa glicerinom koji mazem po telu posle kupanja i dok ovo radim bolest se povuce.Isto se dogadja i sa dva rodjena brata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Nov 06, 2010 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 06, 2010 2:14 am
Postovi: 2
Nino je napisao:
1. kakva su vasa iskustva po pitanju ove bolesti?
2. da li postoje stetna delovanja DIPROSALIK masti?
3. da li u nasoj zemlji postoji neka specijalizovana klinika za kozne bolesti?
4. da li uopste postoji lek za ihtiozu i ako postoji kako doci do njega?
Za sada toliko. Unapred zahvalan.


ćao, samo htjedoh reći da i ja imam ihtiozu, ali odkad sam se rodila i ono, znam kako ti je, ali meni su rekli da ihtiozi nema ljeka, sva sreća imam iskrene doktore koji mi nedaju lažnu nadu... i ono... pomirila sam se s tim, i živim svoj život što bolje mogu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Nov 06, 2010 2:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 06, 2010 2:14 am
Postovi: 2
Nino je napisao:
Pokusacu da snimim promene na obrvama ali bice tesko posto se sada skoro povuklo.
da li postoje neki specijalizovani preparati u inostranstvu (USA...) za lecenje ihtioze? pitam zato sto imam neke rodjake tamo pa bih mogo da nabavim te preparate ako uposte postoje?


meni su preporučili yoyobino ulje što se na našim prostorima jaaaaako teško može nabaviti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ihtioza-uvod
PostPoslato: Sub Apr 20, 2013 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 12:32 am
Postovi: 1
Veliki pozdrav za sve ihtiozicare Srbije.
Prvo i osnovno: mozete imati dobre ribe i zgodne frajere cak i sa ihtiozom, ja sam zivi primer za to. Salu na stranu kao i vecina vas ja takodje imam ovo sranje i probao sam sa gomilo terapija, jedno vreme se kao delotvorna pokazala mesavina gomile sastojka uglavnom na bazi ure-e, koja su mi sastavljali u nekoj dermatoloskoj ordinaciji na savskom vencu, krema me je mesecno kostola 4000din pa sam odustao od toga i presao na Trixeru koja je takodje bila veoma delotvorna (oko 2.000din). Na kraju sam pao na Atopik sa 10% ure koji pokazuje sve slabije rezultate. Po mom iskustvu ono sto leti potpuno cisti kozu nije samo UV zracenje vec i morska voda, a u zimskom periodu mi je znatno pomogla sauna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ihtioza-uvod
PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 12, 2013 10:22 pm
Postovi: 3
Zdravo drugovi i drugarice,

imam pa uglavnom dovoljno godina i imam Ichthyosis Vulgaris od 11 godine.Ljeti bolje, zimi gore... Na samom početku doktori nisu znali sta je, govorili nedostatak vitamina i tome slično. Vremenom je postalo prepoznatljivo stanje ali to ne bih saznala da nisam otišla u njemačku kod dermatologa, ona mi je postavila diagnozu i od tada su uslijedila mazanja, dobila i neki rastvor za kupku koji je koliko se sjecam mirisao čudno (benzol mislim). Vremenom su mi dosadile kreme i jednom mi je neko rekao da ne mažem ništa na kožu što ne mogu pojesti jer dio toga dospjeva u krvotok....ja sam stvarno osjećala da mi te kreme ne prijaju, ćak i visoko kvalitetni proizvodi, nekad bi koža i izgledala bolje ali osjećaj sobstvene kože je bio loš...Bio je i predlog da pijem neoitigason ali sam ga odbila pročitavši nus pojave...Uglavnom da ne duljim zadnjih ca 2 godine se hranim zdravo, pravim sama sebi kreme od čistog pčelinjeg voska i hladno prešanih ulja ( uglavnom maslinovo, nigela sativa, ponekad malo arganovo).Prvih nekoliko mazanja koža izgleda čak i gore a onda... Jedno vrijeme sam pila hepalip zbog folne kiseline koja se nalazi u njemu, nije reklama ne proizvodi se više, vjerujem da mi je malo pomogao. U kupku stavim sodu bikarbonu ne prečesto...Ne koristim umjetne gelove za tuširanje, veš perem sa jako malo detrdženta u kombinaciji sa sodom..Koža mi nikad nije bila bolja....ima još toga ali da ne duljim. pitanje za dermatologe: 1.primjetila sam da mi se stanje kože pogorša za vrijeme mjesečnice...zbog čega? 2. Meni interesantan podatak u Rusiji u narodnoj medicini koriste često sobstveni urin za liječenje oboljenja kože, urea ili? Interesantno da je kod nekih beba sa ihtiozom područje pempasa oslobođeno od ljuštenja kože ili?....2. Gluten i Ihtioza ? Pronašla sam nekoliko članaka na tu temu, jedno dijete se čak navodno izliječilo nakon ukidanja glutena iz prehrane, imaju i istraživaja iz 80-tih starica u 91 g života...trenutno sam na glutenskoj dijeti pa eto vidimo radi li....
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ihtioza-uvod
PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 12, 2013 10:22 pm
Postovi: 3
ps za guštera od zmije: sauna može biti ubica za neke pacijente sa ihtiozom jer većina nije u mogućnosti da se znoji pa postoji opasnost od pregrijavanja...ja se jedno vrijeme nisam znojila a evo sad curka pomalo...hajde makar manje smrdimo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ihtioza-uvod
PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 12, 2013 10:22 pm
Postovi: 3
vidim da su gore neki pisali da im se ljusti koza na licu(obrve), meni je jedno vrijeme očni kapak... bilo je jako mučno i ništa nije pomagalo, kožica mi je upadala u oči i znalo se upaliti pokušala sam sa nigela sativom (crni kim, čorekut) hladno presano ulje kod nas (BiH)ga ima u apotekama i prodavnicama zdrave hrane ca 8 eura 250 mil to za lice može da traje godinama ima i manja litraža ali je onda skuplje....Prije spavanja bih ga nanjela na očni kapak i ispod oka..prvu sedmicu je čak bilo blago pogoršanje nakon 2-3 sedmice sva stara koža je spala ostala nova mlada i više se i ne primjeti da je ikada bio problem. Nije problem ako ga malo dospije u oko malo pecne samo ne trljati i ispirati, brzo prođe. Što se tiće ovih krema sa ureom i glicerinom meni je uvjek bio problem što jedno vrijeme djeluju i onda prestanu djelovati...koristila sam isto tako jedno vrijeme a-dermine proizvode jako su skupi i dobri ali samo jedno vrijeme. ZATO KAŽEM PRIRODA MAJKA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ihtioza-uvod
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Написаћу нешто што сам скоро сазнао јер ће можда некоме бити од користи. Кажу да проблеми са кожом који нису директно споља изазвани, имају узрок у неком од унутрашњих органа: јетра, желудац, слезина, гуштерача.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 489 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: