Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolje resenje za seboreicni dermatitis od Hidrociklina?
PostPoslato: Pon Jul 25, 2016 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 4:20 pm
Postovi: 14
Duga prica. Od marta prosle godine imam probleme s kozom. Marta prosle godine izbili su crveni pecati po celom telu, najvise na trupu, mislim da je to bilo zbog ekstremne "antikandida" dijete koju sam drzao preko 6 meseci, smrsao 10kg, pa se nesto poremetilo.
Tad mi je receno da mazem Daktanol, sto sam i radio. Problem je naizgled bio uklonjen.
Onda neko vreme kasnije, iznad usana primetim kao neki crveni osip, al ne onako okrugli kao pecat kao ranije, vec jednostavno kao manja povrsina koja ja peckava, koza je gruba i peruta se. Mislim da sam brijacem prosirio to i sad je paraleleno sa ustima.
Opet sam isao kod dematologa, ovoga puta je rekla da je u pitanju seboreja, i da treba da mazem hidrociklin, sto sam i ucinio. Mazao sam lice, i delovalo je kao da se povuklo.
Imam utisak da je opet pocelo da se vraca cim sam prestao da mazem!
A u uputstvu pise kao da ne treba da se koristi ta krema predugo.

I tako se to oduzilo evo vec 16 meseci imam taj osip iznad usana, i imam utisak i da se malo prosirilo na desni obraz... Pojma nemam sta da radim sad. Da li da idem kod dermatologa ponovo i da trazim novu kremu, i ako da, koju biste mi preporucili?

I da li mazanje sode bikarbone preko te crvene koze pomaze protiv tih gljivica?

P.S. Koji je konkretan uzrok ovakvog problema, da li je mozda zbog kandide, ili origani ulja..? Ili nedostatak vitamina D mozda (imam manje vitD nego sto bi trebalo)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolje resenje za seboreicni dermatitis od Hidrociklina?
PostPoslato: Uto Jul 26, 2016 9:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Уништавање кандиде доводи до ослобођања токсина тако да мораш да пијеш пуно чисте воде и да сачекаш да се исчистиш. Токсини оптерећују јетру а онда се то манифестује на кожи.

Умивање воденим раствотом соде бикарбоне ће решити проблем са гљивицама ако их има.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolje resenje za seboreicni dermatitis od Hidrociklina?
PostPoslato: Uto Jul 26, 2016 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 4:20 pm
Postovi: 14
Da Aco,
to mi je jasno. Medjutim, problem je u tome sto sam ja prestao sa dijetom kad je spalo na samo 5 kolonija, pre mozda 6-8 meseci, a i u to vreme sam imao te osipe na licu. Sad sam jeo slatko nepuna 2 meseca preko leta, i sad imam 15 kolonija. Pocinjem da mislim da je nemoguce resiti se toga. Ono sto sam ranije imao po celom telu pre godinu dana, jos se i uklapa, ima smisla jer sam tad gladovao, plus sam uzimao redovno origano ulje... Al ovo sad nekako ne stima.
A sto se tice sode, koristim je, mislim da ne menja nista. Takodje, stavljam Mikoseb sampon na lice 2 puta nedeljno po 5 min, to sam skoro poceo da radim, videcu da li je efikasnije od Hidrociklina...
Da li moze samo 5 ili 15 kolonija da stvaraju ovako uporan seboreicni dermatitis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolje resenje za seboreicni dermatitis od Hidrociklina?
PostPoslato: Čet Jul 28, 2016 6:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мени три нес кафе из аутомата које попијем у три дана направе флеке на кожи лица и врата које личе на опекотине јер јетра не може да преради токсине из тих напитака. Па ти сад види.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolje resenje za seboreicni dermatitis od Hidrociklina?
PostPoslato: Čet Jul 28, 2016 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 4:20 pm
Postovi: 14
Ha, nisam ni znao da je to moguce!
Prvi put cujem za ovako nesto.

Ja nisam siguran sta je uopste uzrok tog seboreicnog dermatitisa, dal je nedostatak minerala, vitamina? Ili mozda zbog znojave masne koze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolje resenje za seboreicni dermatitis od Hidrociklina?
PostPoslato: Pet Jul 29, 2016 7:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нажалост, проблем лежи у неком од унутрашњих органа. Ево ти укратко моје ситуације. Због веће килаже јетра не може лепо да ради јер је угушена салом. Вероватно исто због стомака имам смањено лучење желудачне киселине. Последица тога је да хемикалије које поједем, желудачна киселина не може да разложи јер је нема довољно. Онда те хемикалије јетра не може да елиминише због своје смањене функције. На крају те хемикалије излазе преко зноја и оштећују кожу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 117 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: