Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mišljenje o dijagnozi kamena i peska u bubregu
PostPoslato: Pon Feb 15, 2016 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 11:47 am
Postovi: 6
U nedelju ( 08.02.16 ) oko 01h. posle ponoci krenuli su jaki bolovi u donjem delu leđa koji se širio prema stomaku. Popio sam Brufen od 400mg, ali bolovi nisu prolazili. Pošto sam i dalje imao jake bolove pozvali smo hitnu pomoć, koja mi je dala dve inekcije i rekli da je verovatno pesak ili kamenu u bubregu i da ujutru idem u bolnicu. Bolovi me nisu popuštali do oko 05h.
U ponedeljak oko 09h. javio sam se u bolnicu,s tim da su opet krenuli jaki bolovi. Odmah sam dobio inekciju protiv bolova,a zatim sam išao kod urologa koji mi je uradio UZ bubrega i Rengen.

Dijagnoza glasi:

Microlythiasis renis bil. Colica renis I. Sin. N 23. N 20. I

Nalaz i mišljenje:
Bolovi jakog intenziteta u predelu leve lumbalne lože koji se javljaju sa fazama eksacerbacije kada se bolovi propagiraju na distanci prema donjim partijama abdomena sa leve strane.
UZ urotrakta:
Obostrano u bubrezima znaci mikrolitijaze ali bez vidljive dilatacije Pk sistema bubrega obostrano.
RTG nativni urotrakta:
Nema vidljivih krečnih senki u projekciji urotrakta susp. na kalkuluse.
Kontrola mi je bila najavljena za dva dana sa lab.nalazima.
Posle pregleda su mi uključili infuziju zbog jakih bolova.

U ponedeljak na utorak sam takođe imao bolove. Ujutru sam otišao da mi urade analizi krvi i urina, urin mi je bio braonkaste boje. Posle toga sam otišao da primim infuziju.

U sredu sam otišao na kontrolu kod urologa gde mi je ponovo urađen UZ bubrega, ali sada i mokraćnih kanala, za razliku od prvog puta.

Dijagnoza glasi:

Colica renis I. sin. Microlythiasis renis I. sin. Obs calculus ureteris I. sin pars pelvinae.

Nalaz i mišljenje:
Trenutno nema bolova jakog intenziteta. Urin u sedimentu MASA Eritrociti i 8-10 Leukociti ostali lab.nalazi-vrednosti u granicama normale.
UZ urotrakta:
U predelu levog bubrega znaci mikrolitijaze ali bez značajne dilatacije Pk sistema obostrano. U predelu mokraćne bešike sa leve strane susp litijaza u termalnom delu uretera.
Potrebno je uraditi I.V. Urografiju i urinokulturu.

Usmeno mi je objašnjeno da imam pesak u oba bubrega, u levom imam i sitne kamenčiće i jedan kamenčić zaglavljen u mokraćnom kanalu. Rečeno mi je da imam povišen broj Eritrocita (masa) i bakteriju u urinu zbog kojih mi prepisan antibiotik. Takođe mi je rečeno da pijem što više tečnosti i čaj od brusnice ili uvin čaj

U toku dana nisam imao jake bolove, a čim bi krenuli jači bolovi popio sam brufen od 600mg koji bi mi posle izvesnog vremena ublažio bol.
U sredu na četvrtak sam opet imao užasno jake bolove koji su trajali skoro celu noć. Dok su trajali bolovi nisam mogao da mokrim, tek kada me je malo popustilo, a onda mi je urun bio braonklasto-crvene boje.

Bolovi su još uvek prisutini, ali čim osetim jači bol popijem brufen i bol se nakon nekog vremena umiri.

Puno bi mi značilo još nečije mišljenje oko dijagnoze i u vezi kompletne situacije jer mi se sve ovo odužilo, već sedam dana kako sve traje, a iskreno nije mi ni sve jedno.

Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mišljenje o dijagnozi kamena i peska u bubregu
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 10:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То са камењем у бубрезима је веома гадно нарочито када се покрену. Може да траје прилично дуго.

Важно је да пијеш пуно течности. Мислим да је најбоља Пролом вода. Погледај и неки чај из Института Јосиф Панчић. То је важно због тога да би се камен кретао према излазу и да би мокраћа била што чистија због спречавања инфекције.

А колико течности? Па много. Вероватно више од пет литара дневно, али треба да провериш.

Знам и за капсулице Роватинекс али нисам сигуран у којим ситуацијама су применљиве.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mišljenje o dijagnozi kamena i peska u bubregu
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 11:47 am
Postovi: 6
Hvala na odgovoru! Tek noćas sam spavao kako treba, mogu reći da nisam imao nikakve bolove. Malo sam zabunjen jer ne znam da li se kamen smirio ili sam ga izbacio, daj Bože da je ovo drugo. Inače, pijem baš puno tečnosti, najmanje 3L vode, uz to čaj od uve ili brusnice dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mišljenje o dijagnozi kamena i peska u bubregu
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 1:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти је запео у мокраћном каналу, вероватно неће моћи тако неосетно да изађе, али никад се не зна.

Треба да провериш да ли би било корисно да се бањаш у кади са топлом водом или да пијеш алкохол због ширења организма и лакшег изласка камена. Понављам ове идеје треба да провериш јер знам да су их спомињали али нисам сигуран у њихову примену.

Не знам ни каква је ситуација са чајем од белог слеза. Он би могао мало да подмаже мокраћне канале. Провери.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 132 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: