Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nepatogene urinarne bakterije i povisena telesna temperatura
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 2:20 pm
Postovi: 2
Vec poslednjih mesec dana imam povisenu telesnu temperaturu 37,5, i na opstem urinalnom pregledu koji sam ponavljala nekoliko puta, rezultati su pokazali da imam dosta bakterija. Medjutim vec 2 puta sam radila urinokulturu i rezultat je oba puta bio da je urin sterilan. Pila sam pipegal i monural, ali nista mi nije pomoglo, a na poslednjoj analizi krvi sam imala blago povisenu sedimentaciju.
Doktorka je sama zbunjena i ne zna da mi da konkretan odgovor, niti terapiju, pa trenutno samo pijem uvin caj.
Da li neko zna resenje za moj problem, i zasto ako su na opstem urinarnom pregledu konstatovane bakterije, ne mogu da se otkriju na urinokulturi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nepatogene urinarne bakterije i povisena telesna temperatura
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 8:36 pm
Postovi: 44
Draga Ana, niste naveli da li osim temperature 37,5C imate i neke tegobe. Da li ste osim pregleda urina uradili i laboratorijske analize? Ukoliko niste, uraditi kompletnu krvnu sliku sa leukocitarnom formulom i biohemijske analize (obavezno CRP kao marker inflamacije). Temperatura koju vi imate je zapravo subfebrilno stanje, a uzroci su razliciti. Uglavnom da bi se videlo da li ste uopste u infekciji uradite prvo osnovne laboratorijske analize, a onda u skaldu sa rezultatima dogovorita sa vasim doktorom sta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nepatogene urinarne bakterije i povisena telesna temperatura
PostPoslato: Ned Feb 27, 2011 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 2:20 pm
Postovi: 2
rodja je napisao:
Draga Ana, niste naveli da li osim temperature 37,5C imate i neke tegobe. Da li ste osim pregleda urina uradili i laboratorijske analize? Ukoliko niste, uraditi kompletnu krvnu sliku sa leukocitarnom formulom i biohemijske analize (obavezno CRP kao marker inflamacije). Temperatura koju vi imate je zapravo subfebrilno stanje, a uzroci su razliciti. Uglavnom da bi se videlo da li ste uopste u infekciji uradite prvo osnovne laboratorijske analize, a onda u skaldu sa rezultatima dogovorita sa vasim doktorom sta dalje.

Osim povisene temperature imala sam otezano i ucestalo mokrenje jedno vreme, ali i to je proslo. Sada nemam nikakvih drugih simptoma sem temperature. Uradila sam analize krvi i urina, krvna slika je u redu sem blago povisene sedimentacije, a vec sam navela da su mi laboratorijske analize mokrace na opstom pregledu pokazale da imam dosta bakterija, ali nalaz urinokulture je pokazao da mi je urin STERILAN. Ove analize sam dva puta ponavljala, i rezultati su bili isti. A sada na preporuku doktorke pijem antibiotik, ali bez rezultata.
Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nepatogene urinarne bakterije i povisena telesna temperatura
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 7:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
uradite i ultrazvuk trbuha i male karlice, ponovite urinokulturu tako da urin ne dajete po zapocinjanju terapije jer to moze da da pogresan rezultat...znaci minimum nedelju dana od prestanka uzimanja antibiotika...ako se iskljuci problem u urinarnim putevima onda uzrok treba traziti na drugoj strani...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 114 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: