Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 3:33 pm
Postovi: 9
Imam 26 godina i moj problem je sledeći:
Negde krajem prošle godine je počeo da mi se javlja bol u desnoj preroni, iznad penisa, kako bih rekao, negde unutra. Bio sam kod urologa koji je obavio palpativni pregled. Uradio sam analize krvi i mokraće koji su bili prilično uredni, nema uvećanog broja leukocita, jedino su neke soli bile zanemarljivo uvećane. Na osnovu toga mi je postavljena dijagnoza hronične upale prostate. Dobio sam neku simptomstsku terapiju (Diklofenac Duo i još neki lek, čini mi se Chemoral ili tako neki za smanjenje otoka). Posle dve nedelje sam dobio Fitoprostatin da pijem i pijem ga i danas, 2-3 dnevno. U međuvremenu sam pio i Prostamol Uno ali nikakvih bitnijih olakpanja nisam imao. Takođe sam uradio i ultrzvuk gde su našli da mi prostata ima nekih 20 cm3 za šta su doktori (radiolog, urolog i lekar opšte prakse) rekli da nije nikakvo značajno uvećanje. U međuvremenu sam pratio savete da izbegavam gazirano, mnogo hladno i začinjeno, posle svirke ili treninga obavezno presvlačim mokre gaće (što pre nikada nisam radio pa sada možda plaćam cenu) i slično. Čak sam bio i kod gastrologa kako bih utvrdili da je sa te strane sve u redu.
Inače pored bola nemam nikakve druge tegobe. Ne ustajem noću da bih išao u WC, ne tera me nešto često, čini mi se da mlaz ima standardu snagu. Ponekad ne mogu baš odmah da počnem sa uriniranjem ali to je zato što se zamislim oko zbog bola, pa bude kao da me 100 ljudi gleda, a inače kada ne mislim o tome, sve je normalno. Nikakav šablon nisam umeo da utvrdim kod bola. Nekad boli kada se oslanjam na desnu nogu, nekada kada njome zakoračim, nekada ne boli uopšte, nekada je baš oštar. Jedino je bilo olakšanja kada nastupi par toplih dana ali sada kada su dani uvek topli, bol ne pušta.
Gledao sam po internetu malo na temu i svašta se pominje: kancer, sterilitet, impotencija, a same ideje o takvim mogućnostima mi ni malo ne pomažu i svaraju dodatni pritisak tamo gde mi to najmanje treba.
Jedino što bih mogao da dodam u vezi sebe je da se jako nerviram oko svega i svačega pa i oko ovoga, pošto kontam da i stres može biti uzrok.
Zamolio bih bilo koga stručnog da podeli sa mnom bilo kakvu ideju o mom stanju i saniranju istog.

Hvala na strpljenju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 7:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Da li Vas je neko u okviru pregleda udarao lagano pesnicama pri dnu leđa sa leve i desne strane? Da li je bolelo jače sa neke strane, ako jeste? Da li je urađen UZ bubrega? Ima li peska u urinu ili svežih eritrocita?

Da li se bol javlja i prilikom ejakulacije? Da li se tu nešto promenilo u poslednje vreme?

Da li ste se možda povredili, nekom prilikom jače rotirali nogu u kuku, pa da Vam se ti bolovi od tad javljaju?

Da li Vam je hirurg opipao dobro to mesto, možda imate začetak kile?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 3:33 pm
Postovi: 9
sedefasta je napisao:
Da li Vas je neko u okviru pregleda udarao lagano pesnicama pri dnu leđa sa leve i desne strane? Da li je bolelo jače sa neke strane, ako jeste? Da li je urađen UZ bubrega? Ima li peska u urinu ili svežih eritrocita?


Ništa slično. Urolog je samo "ispipao" i "ispritiskao" deo oko mošnica, iza, iznad i sa strane.
Što se tiče ultrazvuka, malo sam sniman i sa desnog boka, ali mi ništa nije rečeno za bubreg, niti je bilo naglašeno snimanje bubrega.
Nema eritrocita u urinu, ni svežih niti bledih. Cenim da nema ni peska, verovatno bi mi naglasili da ima. U nalazu, pored polja "kristali" je napisano nešto kao "pet. caox", predstave nemam o čemu se radi.

sedefasta je napisao:
Da li se bol javlja i prilikom ejakulacije? Da li se tu nešto promenilo u poslednje vreme?


Nema bola prilikom ejakulacije. Ponekad se osećaj posle ejakulacije graniči sa bolom, ništa više. Ako se pretera, boli kao i uvek.

sedefasta je napisao:
Da li ste se možda povredili, nekom prilikom jače rotirali nogu u kuku, pa da Vam se ti bolovi od tad javljaju?


Ne sećam se nekog konkretnog događaja ne tu temu. Bol jeste u početku podsećao na istegnutost tetive u tom regionu, ali se ubrzo promenio i sada nemam neke veze sa tim.

sedefasta je napisao:
Da li Vam je hirurg opipao dobro to mesto, možda imate začetak kile?


Hirurg me nije ni pregledao. Jedini pregled koji sam imao je bio onaj o strane urologa i to samo jedan.
Padala je i meni ta mogućnost na pamet. Pipao sam se sam i pretiskao unaokolo, ali nisam nigde našao da bol ima veze sa dodirom ili pritiskom. Skoro sam krenuo ponovo malo u teretanu i primetio sam da se bol malo pojača posle, ali ništa znatno, u granicama je standardnog, mada i ne podižem neke velike težine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Po meni, trebalo bi obavezno da Vas pregleda i hirurg u smislu eventualne kile, jer Vi sami taj pregled ne možete obaviti iz prostog razloga što je potrebno jako, jako da se napnete dok Vam hirurg opipava to područje.

Potražite uput za hirurga, a u međuvremenu se ne naprežite i nikako nemojte ići u teretanu.

I javite kako je to prošlo.

Pozdrav i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 8:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 3:33 pm
Postovi: 9
Hvala najlepše.
Potrudiću se ovih dana da obavim i to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 8:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
sto se tice Prostatitisa,,ovde na sajtu sam bas dosta pisao,,pocelo je u tvojim godinam pa sve do danas a sad mi je 51 godina,,da ne ponavljam nadam se da ces procitati sve.
Posebno da izdvojim bundevine semenke-sirove jesti svaki dan po saku i piti cajeve protiv upale prostate (amer,pancic,kukuruzna svila isl,prostamol i sl.) stolica mora biti uredna,ne dizati tesko,nikako prehlada i nikako odugovlaciti sex-odlagati ejakulaciju.
Ako te boli kad se napinjes-proveri kod hirurga-bruh.
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Čet Maj 13, 2010 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 3:33 pm
Postovi: 9
Hvala Vaso. Proučavao sam neke vaše postove vezane za temu i mogu reći da nije naivno ni malo.
Sutra odoh kod hirurga, nabavio sa uput, pa da vidimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 10:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Dobro, nije naivno al nemoj to ni shvatiti strasno jer se moze i sa tim lepo ziveti,,naravno ako se ustanovi da je samo prostatitis a ne nesto drugo a to ces ustanoviti ako stvarno obavis sve preglede da eliminises neka teza oboljenja.
Samo glavu gore!!!!!!!!
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 3:33 pm
Postovi: 9
Bio sam jutros kod hirurga na pregledu. Našao je, kako piše u izveštaju: "defekt zadnjeg zida preponoskog kanala". Nema znakova kile ali valjda ima prsten, otvor na trbušnoj maramici, pa kaže da to mora da se proprati. Baš se osetila razlika kada je pri pregledu pritisnuo jedan deo iznad skrotuma prvo sa leve pa sa desne strane, a ja se pritom nakašljao. S desne strane je dosta više bolelo. Kontrola za mesec dana ili pre, po potrebi. Treba da se čuvam teže fizičke aktivnosti.
Sad ja nešto mislim: ko zna koliko to može ovako da traje? Možda je bolje operisati što pre, da preležim to i da se posle ponovo opustim. Čak mi pada na pamet da se namerno isforsiram ne bi li se iskilavio malo, ne bi li dobio indikacije za nož. Deluje suludo, ali možda ima smisla na duge staze. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 11:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Bože, šta Vam pada na pamet!

Kila ni malo nije naivna stvar, informišite se malo o komplikacijama, pa ćete videti i sami.

Ako ne možete bez teretane, raspitajte se o pojasevima, miderima i sl. pomagalima kod profesionalnih trenera, oni o tome znaju više od lekara.

Pozdrav i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 3:33 pm
Postovi: 9
Pa teretana je najmanje bitna stvar, nisam ja nešto zagrejan za to kao što ljudi umeju da budu. Na to gledam kao na rekreaciju.
Više me brine nemogućnost obavljanja nekih fizičkih poslova po potrebi, tipa cepanje drva, istovar i utovar koječega, džakovi, lopatanje i slično. Računam: mlad sam, trebalo bih još da zapinjem u životu, a ne znam da li ovo moje stanje može samo da se sanira.
Koja je najbolja opcija, po Vašem mišljenju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 12:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Da li može samo da se sanira ili ne, zaista ne znam. Slabost postoji, pa postoji! Umerena fizička aktivnost se preporučuje, pa i nešto teže da odradite s vremena na vreme, mislim da neće biti problem, ali nabavite pojas.

Sada, dok god Vas boli-pošteda i ništa osim redovnih dnevnih aktivnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 3:33 pm
Postovi: 9
Samo još jedno pitanjce!

Šta mislite o plivanju kao načinu da se trbušni zid malo ojača, a pritom ne dolazi no naglih naprezanja i cimanja kao kod trbušnjaka i sličnih vežbi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Mislim da je to sasvim u redu, mada profesionalni treneri o tome znaju više od mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronična upala prostate?
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 3:33 pm
Postovi: 9
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: