Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: E TA FIMOZA...
PostPoslato: Ned Maj 15, 2005 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 12:27 pm
Postovi: 10
Operisao sam fimozu pre 2 meseca.Osim,još uvek prisutne velike osetljivosti,sve je u redu. Međutim,zanima me jedna stvar..kada će se povući otok sa donje strane glavića tj. kada će se dovesti u normalu sve?
Ako ima neko ko je operisao fimozu i ko je prošao kroz sličnu situaciju ,neka mi javi svoja iskustva.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 17, 2005 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 04, 2005 12:05 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Brate, ja se operisao pre nedelju dana.Sto ti kazes jeste osetljivo,narocito s donje strane glavica.Ja jos imam konce pa mi smetaju.Najvise od svega mi smeta sitna krastica precnika 5mm koja mi se lepi za donji ves pa mi pravi probleme.Sta da nosim od vesa a da mi ne zapinje, jer ovako idem go po kuci:p Inace meni je doktor rekao da ce zarasti skroz za mesec dana.Jer si isao na kontrolu?

Poz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 12:27 pm
Postovi: 10
Pa bio sam na previjanju nekoliko puta,to mu dodje nesto kao kontrola.Operisao sam se pre 2 meseca,rekao mi je da dodjem samo ako nesto nije u redu. E sad,ja mislim da je sve u redu sem tog otoka sa donje strane glavica. Jel ga i ti imas?
S tim sto moras da mi kazes da li si obrezan ili su ti ostavili kozicu?
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 19, 2005 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 04, 2005 12:05 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Imao sam s donje strane ranicu, tj zgrusenu krv koja je sada prosla.Nemam otok.Kozicu mi nisu ostavili tj. sada mi je glavic otkriven.

Poz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 24, 2005 2:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Napisah temu o osetljivosti glansa ali ne mogu da dodam tekst jer ne postoji EDIT opcija pa cu onda ovde da pitam. Pitanje je povezano sa mojom temom.

O kakvom "skidanju" koze govorite, koliko sam ja upucen i koliko mi je cale objasnio (koji je to odradio pre 25 godina) to je intervencija od 3 min. i za 3 dana si kao nov. Vi ovde govorite o OPERACIJI sto me malo plasi i oporavku od mesec dana. Posle koliko vremena je covek spreman za polne odnose?

S' obzirom na moju osetljivost glansa, ja zelim da i dalje imam kozu skroz preko penisa, kao i do sada, ne zelim da se obrezem, samo da se ona spusti skroz prilikom erekcije - to je sve (jer ako bi ona bila povucena i u opustenom stanju to onda ne bi valjalo jer bi mi smetalo zbog te "osetljivosti" kojoj se ne zna uzrok). Dakle, pitanje bi bilo: da li posle "operacije" fimoze sve ostaje isto na izgled osim prilikom erekcije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 24, 2005 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 12:27 pm
Postovi: 10
Pa u mom slučaju je tako. Dakle,izgled ostaje isti osim prilikom erekcije,naravno.Ali stvar je u tome,što neke vrste fimoze mogu
da se reše samo obrezivanjem.Meni su ustanovili da imam dovoljno kožice i da nije slepljena tako da nije bilo potrebno obrezivanje.A te priče o oporavku za 3 dana su smešne. Ti naravno možeš da se krećeš normalno,iz bolnice sam odšetao do kuće i nemaš bolove,ali ipak da bi se sve dovelo u normalu potrebno je mesec dva.Evo meni je danas tri meseca od operacije i još uvek se nije sve u potpunosti povuklo,ali uskoro će...
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 24, 2005 1:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
ixxi je napisao:
Pa u mom slučaju je tako. Dakle,izgled ostaje isti osim prilikom erekcije,naravno.Ali stvar je u tome,što neke vrste fimoze mogu
da se reše samo obrezivanjem.Meni su ustanovili da imam dovoljno kožice i da nije slepljena tako da nije bilo potrebno obrezivanje.A te priče o oporavku za 3 dana su smešne. Ti naravno možeš da se krećeš normalno,iz bolnice sam odšetao do kuće i nemaš bolove,ali ipak da bi se sve dovelo u normalu potrebno je mesec dva.Evo meni je danas tri meseca od operacije i još uvek se nije sve u potpunosti povuklo,ali uskoro će...


Da, meni definitivno nije tako drasticna situacija. Mozda je necu ni raditi, videcu. Za sada necu sigurno jer su mi preseli lekari ovih dana. Ja sam u BLIC-u procitao da se fimoza resava "terapijom" prevlacenja kozice preko glavica, kao nije potrebna operacija i to je rekao onaj dermatovenerolog koji kao odgovara na pitanja citalaca.

Koliko je trajala sama intervencija? Znaci, tri meseca moras da se uzdrzavas od sex-a... hmmm... to je prilicno tesko... ;)

A na sta mislis kada kazes "slepljena kozica" ? Kako to izgleda? Ja najnormalnije mogu da je navucem osim sto mi se u poslednje vreme cini da mi je glans malo suv i onda "srednji deo" kozice zaostaje za vrhom prilikom povlacenja, ako znas na sta mislim. Prilikom erekcije takodje mogu da je navucem s' tim sto ona nece tako da stoji sama od sebe nego se vrati. Nisam imao sex bez kondoma u poslednje vreme pa ne znam kako bi se ponasala bez njega ali koliko se secam od pre par godina, cini mi se da kada nema kondoma ona sama ode pozadi, ne skroz, ali ode...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 12:27 pm
Postovi: 10
Pazi,postoji ta priča da se fimoza moše rešiti nekim vežbama ali ako ipak..sve zavisi od vrste fimoze koju imaš.Nemoj da te mrzi da odeš kod urologa,što više odlažeš sve će te više mrzeti.Što se tiče tvog pitanja o uzdržavanju od sexa...pa pazi njihova preporuka je bila da nekih mesec dana se ne KONZUMIRA sex,ali ja nisam mogao odmah posle mesec dana ybog osetljivosti.Mene osetljivost tek sada prolazi i polako se sve normalizuje.
ćao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 26, 2005 8:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Cekaj, cekaj, koje osetljivosti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 12:27 pm
Postovi: 10
Prvo,osetićeš osetljivost dok ispadnu konci,ništa strašno.A posle toga uglavnom kod svih operisanih od fimoze nailazi osetljivost glavića koju teško mogu da ti opišem.Dakle,nije to bol već nešto izmedju utrnulosti i svraba-ne svrbi ništa!-ma ne znam kako da opišem.Mene ona već prolazi. Inače rečeno mi je da nekim pacijentima ta osetljivost baš i prija...meni ne,ali kažem ti nije strašno i nemoj da te mrzi,idi barem na pregled.Ako te još nešto zanima,pitaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
E ****, dodje mi da te prebijem! :)

Ajde molim te procitaj moj thread OSETLJIVOST GLANSA koji sam postavio pre nekoliko dana a na koji mi niko ne odgovara (cak ni ti!??) !

Ajde leba ti pa mi reci da li je to to........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 3:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Sto se pregleda tice, pogledao me je i urolog i dermatovenerolog, oboje su mi rekli da i nemam neku fimozu i da ako mi ne smeta nista ali ako hocu mogu da secnem, to je kazu intervencija od 3 minuta... a inace, trenutno mi nikako ne odgovara da tri meseca apstiniram od sexa, tako da... mooooozda, kada se vratim sa mora... :) Ali tri meseca je ipak ogroman period........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 12:27 pm
Postovi: 10
Ne mogu ti reći da li je to ta osetljivost o kojoj ti pričaš.Ali ja znam da sam osetljivost stekao posle operacije.U mom slučaju operacija je bila nužna,nije više moglo po starom.Ako je tako kako doktor kaze da će trajati kratko,onda verovatno je to parafimoza,dakle mnogo blaži oblik.Meni je operaciaj trajala 45 minuta,i ne želim da je se prisećam...
I nemoj da me biješ !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 27, 2005 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 12:27 pm
Postovi: 10
I opet ti ponavljam,nije tri meseca apstinencije.Ti moćeš i pre ako se postoperativni period kod tebe bude brže razvijao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 29, 2005 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2005 6:20 pm
Postovi: 2
molim za odgovor, imam 17 god i mislio sam ici na operaciju fimoze, ali posle ovh vasih odgovora nisam siguran. kozicu mogu navuci do polovine glavica kada je u erekciji. da li cu moci imati normalne seksualne odnose bez operacije


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 104 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: