Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Razmera namirnica i dijeta
PostPoslato: Uto Nov 15, 2005 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 9:57 pm
Postovi: 1
Za 5 god ugojila sam se 15 kg (imam 30god), i sada imam 85kg. :cry:
Visoka sam 180cm, i ove "dodatke" mogu slatkisima da zahvalim. Ili bar ja tako mislim.

Pocela sam da drzim dijetu kojom se navodno ubrzava metabolizam tako sto ne spajam ugljene hidrate sa proteinima u jednom obroku itd... ali se trudim da dnevno unesem od svega (uglj. hidrata, belancevina, voca..) po malo. :roll:
Takodje vezbam nekih 30ak min dnevno u proseku.

Ono sto me muci je:
da li je ovakav nacin ishrane da se smanje kilogrami ok
ako jeste a i ako nije, koja razmera u ishrani jedne osobe kao sto sam ja treba da postoji; pri tome mislim na razmeru unosa ugljenih hidrata, belancevina, voca, povrca i budimo realni bar po nekog slatkisa :o

debeljuca :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 10:01 am
Postovi: 2
Lokacija: Novi Sad i Sr. Karlovci
Ja sam pre desetak godina imao takav problem. Uspesno sam ga resio, ali ne preko noci. Drzati djete je kontraproduktivno. Jer sta kad se djeta zavrsi? Opet po starom? To definitivno nije resenje! Ja sam promenio nacin ishrane pod uticajem knjiga koje sam procitao. Knjiga Ernesta Gintera *Ziveti bez bolesti* i *Zdravi i vitki* zaboravio sam ime autora, ali ima ih u knjizarama. Takodje nas naturolog Georgije Nazarov pise knjige iz kojih se moze puno nauciti o zdravoj ishrani. U casopisu Zdrav zivot imate potrebne informacije, kao i na njihovom sajtu zdravzivot.com. Ja sam danas u dobroj kondiciji sa idealnom tezinom 78kg i 188cm visine, kao i moja supruga. Imamo preko 50 godina i odlicnog smo zdravlja. Zahvaljujuci takvoj ishrani resili smo se i raznih bolesti od lakih do vrlo ozbiljnih kao sto je zutica i asma. :D

_________________
Ako problem mozes da resis, nebrini. Ako problem ne mozes da resis, zasto bi brinuo(to onda nije tvoj problem). SVE JE DOBRO. Cinite drugima ono sto biste zeleli da oni cine vama. S ljubavlju Branko.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: