Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Svrab i bol oko anusa
PostPoslato: Sub Dec 04, 2010 5:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 04, 2010 4:36 am
Postovi: 1
Posto trpim vec duze vreme svrab oko anusa i moram reci da ne mogu izdrzati , a da se ne pocesem i to stvarno postaje iritirajuce... a sada novi problem kod anusa koji mi se pojavio pre negde oko 1 mesec , a to je da me pece... Ja mislim da me pece zbog preteranog cesenja anusa i da sam zbog toga napravio rane na anusu ( cista moja pretpostavka ).
Stolica bi u principu trebalo da bude normalna... samo mi se ponekad desi kada se obrisem , na papiru ostanu 2 3 veoma male mrlje krvi za koje mislim da bi trebalo da budu od ceskanja.
Imam samo dva pitanja:
1.Da li ima neki lek ili krema za uklanjanje svraba i opekotina anusa?
2.Posto mi unosi nervozu samo razmisljanje oko ovoga i naravno da cu da se plasim da nije nesto opasno , tako da me zanima da li je ovo u pitanju neko ozbiljno oboljenje ili ne?



hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svrab i bol oko anusa
PostPoslato: Sub Dec 04, 2010 1:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ne mozes tako napamet leciti.Taj svrab i bol nisu nastali sami od sebe,vec sigurno postoji neki uzrok.Mozda su u pitanju hemoroidi,ali to moze da oceni jedino hirurg proktolog.A,ono sto ti do tad mozes da uradis je da das stolicu na parazite i Candidu (gljivice) i da uradis perianalni bris.
Da li si u poslednje vreme uzimao neki od antibiotika?
Mozes da uradis i obican bris,kao bris koze,mada neke laboratorije kad vide da su crevne bakterije u pitanju,napisu da je normalan nalaz.Neke i od tih crevnih bakterija moze da se namnozi,ali mora prvo da se otkloni sumnja na parazite i gljivice.Hoce kod crevne Candide (povecane) da se javi svrab i pecenje posle stolice,ali hoce i kod crevnih glista (cak ima i krvi u stolici).Imas li nekog kucnog ljubimca?
Nemoj se prati pre tih briseva i nemoj nista mazati,a do tad obavezno pranje mlakom vodom i bejbi sapunom posle stolice.
Ako ti nista ne pronadju (trebalo bi dati 3 uzorka stolice i uraditi 3 perianalna brisa),onda videti da li su u pitanju hemoroidi ili neka analna fisura.
SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: