Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ultrazvuk abdomena
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 09, 2010 1:53 am
Postovi: 2
Hospitalizovan sam sa febrilnim stanjem nepoznatog porekla u trajanju od mesec dana 39.5 i gubitkom tezine od 12 kg ni na sta se nisam zalio osim na temperaturu i kasalj. Na ultrazvucnom pregledu abdomena preovog stanja od oko dva meseca nadjena mi je malo povecana prostata sa nehomogenom eho strukturom od oko dva cm.
u toku febrilnog stanja na ultrazvuku abdomena nadjeno mi je i lako uvecanje glave pankreasa takodje sa nehomogenom eho strukturom. biohemijske analize krvi pokazuju da je pankreas u redu. Ostale analize su bile strasno ocajne sedimentacija 140 CRP 120 AST< ALT...uzas. Jedino su snimci pluca bili od pocetka do kraja u redu iako sam od pocetka imao strasan kasalj na koji niko nije obracao paznju iako su svi govorili da je uzasan Otpusten sam iz bolnice u poboljsanom stanju i bez dijagnoze.
Posle 15 dana uradio sam nezavisan ultrazvuk abdomena i nasli su mi da mi je u redu i prostata i pankreas a markeri PSA 0,86 i CE 19-9 je 8,40 i rezultati biohemijske pretrage krvi su odlicne.
Pretrage na Reumatidni artritis, i reumu su pokazale da ih nemam
Ovo je bilo najkrace receno o desavanjima za nekih mesec i po dana.
E sad jos moje pitanje koje se odnosi na sva ova tri pregleda ultrazvukom --kako je to moguce da se pankreas i prostata vrate u dobro stanje i koliko mogu verovati ovim pregledima. Nisam dobijao lekove ni za pankreas ni za prostatu, dobijao sam samo antibiotik.
Da li neko ima predstavu sta mi se dogodilo i sta sada dalje, kako mogu biti siguran da je sa mnom sve u redu?Znam samo da nisam jedini slucaj ovakvog febrilnog stanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ultrazvuk abdomena
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 09, 2010 1:53 am
Postovi: 2
ovaj post sam postavio ovde zato sto me bilo kakva promena u vazi pankreasa zabrinjava kada se zna da sa tim osetljivim organom nema sale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ultrazvuk abdomena
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 5:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ako bilo kakve biohemijske analize ili subjektivne tegobe ukazuju na oboljenje pankreasa, UZ je samo orjentaciona metoda, a prava se dijagnoza postavlja skenerom (CT) abdomena i, eventualno, sa ERCP skopijom

Verujem da nista oko pankreasa nije ni bilo lose.

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ultrazvuk abdomena
PostPoslato: Sre Okt 13, 2010 9:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 13, 2010 8:45 pm
Postovi: 2
Postovanje veliko imam jedno pitanje vezano za majku koja je pre dva dana uradila ultrazvuk abdomena i koliko sam ja uspeo da procitam tj da uslikam tel rezultat je ovakav(nemojte zameriti ako nisam lepo prepisao)

Jetra velika uvelicana u celini 156mm*207mm sa brojnim pecatastim hipoehogenim kruznim promenama rasutim u oba reznja promera 17.14mm i manjeg precnika. Pankreas svetao voluminozniji u izvijenom obliku S...Z kesica bez kalkuloze. Slezina uvecana 147*65 mm oblih ivica. Mb normalne zapremine.
DB=83*37
LB=113*57.5*12.7mm sa mikroks kulozomu donjem polu.

Trebao bih da uradim tumor markere ali neznam koje, da bih video sta trebam dalje da preduzmem. Inace majka slabo jede, 4 dana je pod kiseonikom, slaba je, ima prelom pubicne kosti, bol u desnom zglobu. Radili smo biopsiju dojke to je ok, ali je tumor marker C15-3 pokaozao da je uvecan, njen rezultat je bio 58.4.

Mozete li mi reci sta i kako dalje, jer dr trenutno nezna da kaze pravu dijagnozu. Sedimentacija je inace preko 140. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ultrazvuk abdomena
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 1:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Zalosno je sto vec niste dobili informaciju od lekara koji su radili snimanja i lece Vasu majku. Bojim se da su promene u jetri metastatske prirode...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ultrazvuk abdomena
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 9:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 13, 2010 8:45 pm
Postovi: 2
Tri meseca se zena zali na bolove oni su je samo setali i davali antibiotike da pije, na kraju kada je krvna slika bila skroz losa i kada dr u Mladenovackom dispanzeru nije znao sta ce dali su joj uput za Onkologiju pre dva dana da lezi medjutim vraceni smo bez ikakvog objasenjenja i nije primljena da lezi a ni pregledana jer ne moze da hoda tj brzo se zamara. Rekli su mi da probam da uradim te markere da bi i oni tacno bili sigurni sta je. Ja se samo plasim da ne bude vec kasno i da su sve moje nade bile uzaludne... Puno vam hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 111 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: