Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Razlika izmedju gastritisa i bilijarnog gastritisa
PostPoslato: Uto Sep 28, 2010 2:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Molim nekog strucnog da mi odgovori,a mogu oni i sa slicnim tegobama,kako da utvrdim da li kod mene postoji problem bilijarnog gastritisa posle operacije zucne kese ili su u pitanju tegobe izazvane mojim hronicnim zeludacnim gastritisom?
Dosta sam ucestvovala po postovima o svojim tegobama,ali moj problem ni gastroenterolozi ne mogu da rese kako treba.
Operisana mi je zucna kesa,a posle toga nadjena povisena Kandida u crevima koju lecim vec 9 meseci bezuspesno.Sad sam presla na Mikoseb.
Ali,od kad sam operisana prilikom stolice me pece hemoroidalna regija.Nikad sa hemoroidima nisam imala problema,dok nisam otisla na operaciju zuci.PH stolice je kisela,a ta kiselina se pojacava pogotovo posle uzimanja silnih lekova i preparata koje moram da uzimam,kao i posle masnijih stvari.
Da li je tu problem u zelucu ili u jetri koja mora da obradi sav taj farmaceutski materijal i kako da smirim tu kiselinu dok uzimam lekove protiv Kandide.Kod Mikoseba pise da ne treba uzimati Famotidin i Ranisan,jer smanjuju njegovo dejstvo,a gastroenterolozi su mi rekli da mogu da ga uzimam.Da je bolje njega nego Controloc.
Imam hronicni gastritis,nekoliko puta lecen Helikobakteri,ali na zadnjim gastroskopijama nije nadjen histopatoloskom analizom.Nisu radili PH zeluca.Kad naidje ta kisela stolica,posle osecam da mi gori sa desne strane u predelu dvanaestopalacnog,a to sam osecala i pre operacije.
Nikako ne mogu da svarim brasnaste stvari,ni pre ni posle operacije.Ujutru me obavezno zaboli zeludac i dok se creva ne isprazne,bol ne prodje.Radjena su anti tetla na celijakiju,ali su bila negativna.Postoji li jos neki test?Da li je to do Kandide?
I da li da ,po preporuci 2 gastroenterologa uzimam URSOFALK koji je za bilijarni gastritis? Rekli su mi da ce mi se pecenje smanjiti posle njega.
Osecam da me pece i dvanaestopalacno,a i tad kad imam taj izliv (verovatno zuci),osecam blagu mucninu,cak i glad.
Samo kad se ta kiselina ne bi spustala u creva,dobila sam vec hemoroide II stepena.
Da li dok pijem Mikoseb ipak nesto uzimam za zeludac i koji lekovi smanjuju kiselost u crevima?
HVALA SVIMA KOJI IMAJU STRPLJENA ZA SAVETE!
P.S. Trenutno uzimam :Mikoseb,Acidofilus (americki),tiroksin od 25mcg,ponekad Naturoplex za besiku,ponekad cetvrtinu Lorazepana,Lactogyn za ginekoloske infekcije(mada i to preskacem).
Ne mogu da se izborim sa infekcijama,tako da moram sve ovo da koristim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 112 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: