Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Crevne infekcije
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 3:14 pm
Postovi: 5
Poštovani,pre otprilike 2,5 meseca sam imala temperaturu koja je trajala nekih 17 dana, odlazila sam raznim lekarima, i razne dijagnoze dobijala,nakon toga sam konačno dobila uput za infektivnu kliniku, jer je temperatura bila praćenja nadutim stoomakom i čudnim bolovima u crevima.Laboratorijski nalazi su ukazivali na upalu,sve je bilo u redu, sem sedimentacije (90) i blago povišenog fibrinogena i CRP-a,nalaz urinokulture je bio sterilan, a u urinu je bilo malo bakterija.Jezik mi je bio obložen.Po odlasku u bolnicu urađena mi je analiza krvi i urina ponove i potvrđeni isti laboratorijski nalazi, takođe mi je rađen i eho trbuha na kome je sve bilo u redu.Kao terapiju mi je davan Longacef 7 dana intravenski 0,5l i diklofen.Temperatura je spala nakon prvog dana terapije, a rezultati su bili bolji nakon otpusta iz bolnice tj.nakon osmog dana, sem sedimentacije koja se nije spustila do gornje granice, već do 35.Od tada je prošlo dva meseca, pvremeno sam osećala bol u stomaku, ali ništa značajno, međutim pre dva dana mi je opet skočila temperatura, i stomak je opet nadut, imam grčeve u crevima i gasove u stomaku, stolica je meka, ali nije dijareja, jezik je ponovo obložen....Svi ovi simptomi mi ukazuju na ponovno oboljenje od prisustva istih bakterija...Molim Vas, možete li mi reći na koje oboljenja mogu da posumnjam, i šta da tražim od infektologa da uradi od analiza, meni čak nije uzeta ni stolica na analizu.Da li je moguće da je upitanju Kandida, ili možda Heliko bakterija, ja sam već počela sa dijetom, s obzirom da sam sigurna da imam problem sa crevnom infekcijom....Molim Vas da čujem neko stručno mišljenje ako je to moguće....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crevne infekcije
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 8:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ne, ovde se ne radi o bakterijskoj upali vec o naknadnoj superinfekciji gljivicama. Ako vam je jezik bio i ostao beo, ocigledno da imate gljivice. Uradite analizu stolice na gljivice, parazite i bakterije. Ako je mikoloski nalaz abnormalan zatrazite uzimanje sistemskog antimikotika, Diflucan. Dakle, radi se o latentnoj infekciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crevne infekcije
PostPoslato: Čet Feb 04, 2010 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 3:14 pm
Postovi: 5
Hvala, javiću šta sam uradila...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crevne infekcije
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Meni je nadjena kandida u crevima,al nisam imala temperaturu.Posto mi je laparoskopski izvadjena zucna kesa,posle operacije primala sam Longacef, tri dana.Posle sam uzimala Palitrex, jer sam mislila da sam dobila urinarnu infekciju,a ustvari je u pitanju bio pesak.Zbog pecenja u zelucu gastroenterolog mi je prepisao terapiju za Helikobakteri,iako nije bila dokazana (imala sam je ranije).Pila sam Amoksicilin i Orvazil.E,tu je mojim crevima bio kraj! Poceli su prolivi,grcevi u crevima,mucnine,nadutost,krvna slika je bila izmenjena,pritisak mi je od tada nizak. Ja sam odmah posumnjala na kandidu i dala stolicu na analizu,sto je i dokazano.Na internetu sam procitala da se jako tesko leci ako predje u hronicno i sad nek mi je Bog u pomoci.Da li neko moze da mi kaze koliko dugo treba da pijem Nistatin,jer imam zakazano kod gastroenterologa tek za 3 nedelje? Da li pecenje rektalnog dela pri tecnim stolicama ima veze sa kandidom ili je to od izlivanja zuci?Te tegobe su mi se javile odmah posle operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crevne infekcije
PostPoslato: Ned Feb 07, 2010 1:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Pored Nystatina uzmite Diflucan 7 dana 1x50mg ukoliko su vam jetrene probe dobre...to bi trebalo da resi vase probleme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crevne infekcije
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
HVALA NA ODGOVORU,ali ovo pecenje posle stolice me bas muci,kao da se pojacava.Da li je to od kandide ili je od lekova? Da li smem da pijem Nistatin sa tim drugim lekom? Kod mene su ranije sumnjali na Krona i jos to nije dokazano.Sluzokoza tankog creva mi je sigurno ostecena,opao mi je imunitet posle operacije,smrsala sam 17 kg. za tri meseca.Nisam se ni jednom,HVALA BOGU,prehladila,ali imunitet u crevima mi je narusen.Pritisak mi je konstantno nizak.Ujutru osecam mucninu,verovatno i od zuci,jer sve te tegobe imam od operacije,pa cak i pre nje.Ne znam koliko smem da opteretim creva lekovima.Pijem i svako jutro Eutirox,jer nemam pola stitne zlezde.Da li da uzimam Probiotike i koliko dnevno? Koliko dugo da pijem Nistatin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crevne infekcije
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
quincekap,

vi hitno morate da se javi u institut za infektivne i tropske bolesti ("infektivna klinika") - kod prof. brmbolica, ili ass koraca.
nalaz gljivica u crevima ne iskljucuje postojanje i nekog drugog (mnogo ozbiljnijeg!) oboljenja!

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crevne infekcije
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 11:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Poslala sam Vam pitanje na pogresan post!
Hvala na odgovoru!
Molim vas da mi jos kazete,kakva je to Candida Species koju su mi pronasli u stolici? Da li pripada tropskim Candidama ? Rektalno pecenje se javilo odmah posle operacije zuci (4 dan),a pre toga ga nije bilo.Pre operacije koja je bila laparoskopska,klistirali su nas.Da li je to moguci uzrok mojim tegobama (pecenje i oslabljen imunitet creva)? Pecenje se pogotovo javlja posle soka ili kiselog mleka i jogurata,tako da ih uopste vise ne pijem (odnosno ne smem ).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 137 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: