Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa stomakom posle pica
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 07, 2009 9:29 am
Postovi: 3
Imam jedno pitanje, nadam se da je tema na parvom mestu.

Ja pijem otprilike jednom nedeljno kad izlazimo, obicno je to subota. E sad, ono sto mene interesuje je sledece.

Poslednjih mozda oko godinu dana svaki put posle izlaska i pica, imao bih mucninu u stomaku naredni ceo dan, a nekada i dva dana. Znaci nije problem u tome da sam popio previse pa mi je muka jer ne mogu da popijem toliko. Jednostavno osecam da mi nesto nije u redu sa stomakom. Osecam posle kako mi gori stomak, onda ta mucnina itd.
Inace jedino kad pijem je to kad izlazim. Ovako preko nedelje ne pijem cak ni pivo, bas nista.

Zanima me sta je u pitanju, i kako bi trebao da se odnosim prema tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa stomakom posle pica
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 10:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nije ti palo na pamet da prestanesh da pijesh? I shta to od alkohola pijesh i koliko imash godina, i da li pijesh na prazan zeludac ili pojedesh neshto u toku te noci?

Verovatno se radi o akutnom gastritisu koji se javlja bash posle takvih aktivnosti, ali ako se to kod tebe ponavlja na svakih 5 dana onda bi trebalo da prestanesh da radish ono shto izaziva te tegobe, da prestanesh da pijesh, pa ako tada ne bude takvih tegoba onda prestanesh da pijesh i to je to! Ako neke tegobe svesno izazivash i nishta ne chinish da ih eliminishesh onda je to samo tvoja krivica i samo ti i mozesh neshto da uchinish!

Jel to toliko bitno u tvom zivotu? U pitanju je alkohol, kog ne bi trebalo ni kap da unesesh u organizam ako ti je stalo do zdravlja...

To jutro posle takvog pijanchenja ujutru popij na prazan zeludac jedan Ranisan i bice ti bolje, ali ako se nastavi onda se obrati lekaru, mozda je problem neshto veci od obichnog trovanja zeludca alkoholom.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa stomakom posle pica
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 07, 2009 9:29 am
Postovi: 3
Pa pijemo obicno nesto jako. Npr vodka, apsent, neki rum, obicno to nije nesto ispod 40% alkohola. Ma znam i ja da je u pitanju alkohol, samo mi nije jasno kako to da samo ja imam te probleme dok ostali drugovi nemaju, a neko piju mnogo vise od mene.

Nije mi to toliko bitno, samo je to prosto navika kad se izlazi da se pije jer je provod bolji. Zavisi, obicno ne jedem puno taj dan kad izlazim. A da popijemo dosta, popijemo to stoji. Npr pre diskoteke popijemo nas 4 flasu npr vodke. I onda unutra jos nesto, mozda pivo dva, ili koktel jos neki. Nekad manje, nekad vise od toga. Ali to je to otprilike. U toku noci ne pojedem nista, mozda tek kad se vracamo pljeskavicu ali to nikad nista ne menja.

Jednom sam nekih tri izlazaka pauzirao sa alkoholom, i onda 4 nedelja sam opet popio i nisam imao te simptome, ili ako i jesam bilo je mnogo slabije. Imam 27 godina.

Nemam takve tegobe ovako, jedino posle tih pijancenja, jedino tada.

Znam da je moja krivica, ne foliram ja sebe. Ocigledno cu morati da prestanem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa stomakom posle pica
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 3:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Mislila sam da imate mnogo manje godina, time je problem sa pijenjem i izlascima veci!

Imate dovoljno godina da znate da se sve technosti i metabolichki procesi u organizmu menjaju sto ste stariji, teze varite hranu, teze podnosite alkohol, brze se umarate...to je jednostavno priroda organizma.

A rechenicu "Ma znam i ja da je u pitanju alkohol, samo mi nije jasno kako to da samo ja imam te probleme dok ostali drugovi nemaju, a neko piju mnogo vise od mene."

Prochitajte opet, pa opet dok ne shvatite kakvu ste sa oproshtenjem glupost napisali.

Mislite da svi na svetu imaju isti organizam, genetske predispozicije, sastav telesnih technosti, kvalitet organa, zivotne navike, brzinu metabolizma, vreme varenja...?


Ako imate problem sa picem, ako ste tzv vikend alkoholichar uvek se mozete obratiti psihologu za pomoc, poshto svesno uzimanje alkohola i ignorisanje problema si simptomi zavisnosti. Iako mislim da to ozete sve sami da prebrodite, i sami ste rekli da ste napravili pauzu, da je sve bilo ok i ond apo uzimanju alkoholnih pica sve je po starom...Sve ste sami rekli.

Razmislite o malo vishe o sebi, da li je to zaista jedini uslov da se dobro provedete, da li morate sa takvim drushtvom da izazite, da svesno sebi ugrozavate zdravlje, poshto da vas ovo ne muchi toliko ne biste ni pisali, tj trazili neku vrstu pomoci!

Ako vam se uchini da sam solila pamet, onda ste sa pogreshnim stavom chitali moj odgovor, u svakom sluchaju zelim sam da pomognem, i iskrena sam a to znaju mnogo da protumache kao popovanje i pozele da kazu "Da mama". Uopstalom, znate da sam u pravu ali je teshko priznati i promeniti naviku.

Kako god, imate dovoljno godina da mozete mnogo dobro da se provedete i bez dodavanja gasa u formi alkohola, ili bar umereno da pijete,i naravno promenite vrstu pica, chist alkohol koji ste pomenuli je smrt za zeludachnu sluzokozu...vodka i apsent aaaaaaaaaaaaaaaaaaa mogli ste onda i medicinski shpiritus da ubacite u koktele :)

Ali menjanje pica, navika, drushtva je neshto shto ide sa godina,a iskustvom, potrebama...ako zelite ptromenicete sve to a lechenje od akutnog gastritisa koji vam se javi posle noci trovanja zeludca mozete vec da nadjete svugde po netu!

Pozdrav

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa stomakom posle pica
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 07, 2009 9:29 am
Postovi: 3
Ne ljutim se. Pa dobro, zvuci malo onako kao mama :) ali kapiram, sve je to dobronamerno nema problema. Hvala na savetima, u sustini sve sam to i sam mislio i tako ce morati da bude :) nista bez zdravlja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: