Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim tumačenje nalaza biopsije tankog crijeva!
PostPoslato: Ned Apr 29, 2012 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 24, 2006 5:41 pm
Postovi: 84
uradio sam kompletne gastrointestinalne pretrage zbog problema sa gasovima i lošom probavom. svi nalazi (analiza krvi, gastroskopija, RTG želuca sa pasažom tankog crijeva i konačno, kolonoskopija) su bili uredni. prilikom kolonoskopije uzet je uzorak sluznice iz ileuma. nalaz sam preuzeo, ali moram jako dugo da čekam na svog doktora, pa bi mi puno značilo da mi protumačite:

Citiraj:
Materijal upućen kao "sluznica ileuma" čine dvije sitne partikule tkiva, sivobjeličaste boje

Opis: Mikroskopski vidimo reprezentativnu partikulu sluznice ileuma resičaste površine. U jednom fokusu sluznica zaravnjena na račun uvećanog, reaktivnog, limfatičnog folikula sa svijetlim germinativnim centrom i brojnim makrofazima.

U lamini propriji prisutan bogat upalni infiltrat mješovitog tipa, sa predominacijom plazma stanica, uz koje se nalazi veliki broj eozinofilnih granulocita, 32 na 1 velikom vidnom polju.

Upalni infiltrat distribuisan transmukozno, sa propagacijom kroz muskularis mukozu.

Kriptalna arhitektonika uredna.

Morfološku sliku potrebno korelirati sa kliničkom, labaratorijskim i endoskopskim nalazom.



hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: