Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Helicobacter pylori
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 2:42 pm
Postovi: 37
Molila bih nekog od lekara da mi odgovori koji su simptomi Helicobacter pylori i kako se dokazuje?
Naime godinama imam hronicnu opstipaciju, moja doktorka opste prakse mi je preporucivala neke cajeve, jedno vreme sam konstanto uzimala dulcolax, pa kada nas vise nije delovao nabavljala nemacki... srecom upozorili su me na zavisnost od dulcolaxa i presla sam na neke prirodne preparate, sve sam skoro probala i sve je imalo kratkotrajan efekat. U poslednje vreme mi se naduvava stomak, imam problem sa gasovima, ponekad je varenje toliko lose da mi se podigne dijafragma i tesko disem. Skoro mi je jedna doktorka koja je bila na zameni preporucila da uradim test na Helicobacter pylori? Kako se taj test radi i koji je najpouzdaniji posto sam cula da postoji izduvni test i test iz krvi? Da li mi je najbolje da prethodno uradim neke druge analize? Ultrazvuk ne znam da li bih mogla uraditi zbog gasova? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 6:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
H.Pylori se moze dokazati detekcijom povisenog titra antitela iz krvi na bakteriju a i duvanje u balon, mada je najsigurnije uzeti uzorak sluzokoze pa bojenjem, mikroskopski...za to je potrebna gastroskopija. Tegobe su pojacana kiselina, bol u predelu zeluca, podrigivanje, nadimanje...ali nema veze sa opstipaciojm posto ne daje nikakave simptome na distalne delove tankog a pogotovo ne na debelo crevo. UZ uradite obavezno a dan pre toga koristite simetikone (Espumisan, Gasvan) u dozama min. 3x40mg ili prema uputu, bezazleni su, takodje taj dan uzimajte mesavinu caja od anisa i kima, kako bi se gasovi efikasno rasprsili i evakuisali. Uradite analize stolice na bakterije, parazite i gljivice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
prosurfuj po forumu ima dosta tema uvezi HP infekcije.I ja sam jednu postavio :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HVALA
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 2:42 pm
Postovi: 37
Hvala puno, imate li preporuku za dobrog gastroenterologa kod koga bih mogla zakazati pregled?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 9:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Potrazite na netu podatke, postoje grupe koje se bave iskljucivo IBD-om, gastritisom, ezofagitisom, tumorima kolona...

doc.dr. Radoje Doder, VMA (Intertim) npr. bio bio dobar predlog za vas slucaj...ili dr. Lukacevic (UNA)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2008 7:47 am
Postovi: 5
I ja bih htela da pitam posto sam pre par gpdina imama problem sa helikobakter i ispila terapiju imala sam strasne simptome kao podizanje dijafragme i ostajala sam bez daha, lupanje srca, kiselina od tosta i caja i da ne pricam. Posle terapije se sve polako vratilo u normalu ali i danas ponekad osetim u mnogo blazoj varijanti da ostanem za trenutak bez daha ( kao da mi se zeludac na sekund ispuni vazduhom i to sve krene na gore - nesto kao preskakanje srca ) pa prodje.Da li treba opet da uradim test ili je to normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 2:42 pm
Postovi: 37
A sta si od lekova pila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 06, 2008 8:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2008 7:47 am
Postovi: 5
E sad da me ubijes ne znam tacno kako se lekovi zovu ali znam da sam pila neka dva antibiotika onda mislim da je bio controlok i jos neke koje se sisaju i jos jedne sitne isto za smanjenje kiseline ... :lol: sad sam ti sve rekla ... :lol:
Znam da sam te sto se sisaju i te sitne pila kad osetim da ce ponovo kiselina da krene pa jos jedno mesec dva dana a ove antibiotike i controlok negde dve nedelje tako nekako...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: