Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Savet u vezi sa grlom!
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 7:53 pm
Postovi: 6
Imam problem sa grlom koji traje vec 5-6 meseci a ogleda se u sledecem: grlo je veoma crveno, posebno pozadi, iza krajnika, ali su i svodovi sa strane malo upaljeni. Krajnici su takodje malko upaljeni, ali su normalne velicine, bez gnoja. Kao da je to pozadinsko crvenilo zahvatilo malo i krajnike i svodove levo i desno. Najveci je problem sto grlo boli kada pricam. Kada cutim (i par dana za redom), ne boli nista, ali je i dalje crveno i cim pocnem da pricam bez obzira na duzinu pauze bol je opet tu. Taj bol kao da osecam na gornjem nepcu, pozadi i malo sa strana (tesko ga je precizno opisati). Niz grlo se skoro stalno sliva i malo sekreta. Problem nema veze sa dobom dana, samo sa time da li pricam ili cutim. Sto vise pricam, vise boli. Nije to neki bas nepodnosljiv bol, ali nakon duzeprice bas je nezgodan.

Problema sa zelucem nemam.
Pri gutanju nema bola nikakvog.
Disanje nesmetano i nocu i danju, i na nos i na usta.
Nepusac sam.
Nalazi krvi i mokrace ok.
Brisevi grla i ispljuvka cisti (vec 3x).

Misljenja lekara: neki kazu tonsillitis chronica, drugi rinitis a treci laringitis.
Probao sam sve od narodnih lekova (zalfija, sace, obloge, propolis...) do antibiotika, aeriusa i razlicitih septoleta (sve po preporukama lekara)...

Imate li bilo kakav predlog sta bi jos trebalo da proverim, kome da se obratim i sta da radim?

Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet u vezi sa grlom!
PostPoslato: Ned Apr 10, 2011 7:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Mozda neka alergija....nesto ipak iritira grlo? Meni bude upravo tako zbog alergije na "prolece" i bilo koje gazirano pice......:-? Radili nekad alergo test? ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet u vezi sa grlom!
PostPoslato: Ned Apr 10, 2011 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 7:53 pm
Postovi: 6
Nisam radio alergo test, ali cu to svakako uraditi ovih dana. Ipak, pio sam Aerius koji bi trebalo da nesto pokaze po tom pitanju, ali nije bilo nikakve promene...
Svi saveti/predlozi/ideje su dobrodosli!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet u vezi sa grlom!
PostPoslato: Ned Apr 17, 2011 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 7:53 pm
Postovi: 6
Da li bilo ko ima ideju sta bi moglo da bude?
Mozda nesto sto nije direktno u vezi sa grlom, vec je grlo posledica?
Reflux?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet u vezi sa grlom!
PostPoslato: Pet Apr 22, 2011 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 22, 2011 11:42 pm
Postovi: 3
Najzad vidim da neko ima problem kao i ja. Od decembra se isto tako mucim, dobijala sam razne odgovore- od toga da treba da vadim krajnike, do toga da imam reflux i da treba da drzim neku sumanutu dijetu, do toga da je alergija u pitanju. E sad, ja inace imam alergiju na inhalatorne alergene ali nikada nije bila previse izrazena, sem kada sam u jako prasnavoj sobi. Pila sam dva meseca Flonidan i koristila Aerius i nista mi nije pomoglo. Uzimala sam Tonsilotren i on mi je malo pomogao, ali cim sam prestala bol se vratio. Cak sam probala sa glupom dijetom, ali to mi je jako tesko palo i opet mi nista nije pomoglo. Toliko sam izmucena i umorna od svega, da sam odlucila da probam da resim problem operacijom krajnika. Ja nekako mislim da je ipak to u pitanju, jer imam jako neugodan zadah od kad me grlo boli a to je jedan od simptoma. S druge strane, nikad nisam imala gnojnu anginu, i ne bole me uvek krajnici vec se bol premesta po grlu, nekad je zadnji zid nekad je gore, nekad krajnici....

Ako operisem krajnike i ne pomogne poludecu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet u vezi sa grlom!
PostPoslato: Sub Apr 23, 2011 9:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 12, 2008 7:53 pm
Postovi: 6
Dobro razmisli da li da ides na operaciju i pre toga trazi misljenje razlicitih lekara.
Meni je sada dijagnoza hronicni faringitis pa cemo videti za dalje.
Jedan izuzetan lekar (prof.dr koji mi je i postavio ovu dijagnozu) kaze da postoji velika verovatnoca da bi mi stanje bilo jos gore ukoliko bih izvadio krajnike jer je evidentno da su oni kod mene posledica, a ne uzrok!
Ukoliko si iz Bg, pravac gradska bolnica a pre toga se raspitaj kod koga da odes tamo...

Nadam se da cemo resiti nase probleme sto pre!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Savet u vezi sa grlom!
PostPoslato: Sub Apr 23, 2011 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 22, 2011 11:42 pm
Postovi: 3
Da li mi mozes reci ime tog lekara? Kakvu ti je terapiju prepisao za faringitis?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: