Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Zujanje i puckanje u usima!!!
PostPoslato: Čet Avg 28, 2008 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 9:26 pm
Postovi: 9
Imam 26 godina i pre dve nedelje primetila sam zujanje u usima. Istovremeno se javlja i prilicno glasno pucketanje prilikom gutanja. Nisam imala nikakvu upalu uveta. Uradila sam dva ORL pregleda i sve je u redu. Ono sto sam jos primetila jeste da kada se sagnem zujanje se pojaca. Da li neko moze da odgovori koji je uzrok i kako resiti problem? Koliko je opasno pucketanje i zasto se javlja? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 29, 2008 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
"Pucketanje" prilikom gutanja je sasvim normalna pojava...Pokusajte da ne obracate paznju na to i videcete da ga nema.. :D :D :D
Tacnije svima nam to "pucketa" kada gutamo,ali niko na to obraca paznju.Nevolja je kad ne "pucketa"prilikom gutanja,jer to znaci da imamo upalu uha.Kad se uho zacepi pocinje zujanje,ali tog "pucketanja" nema.
Ovo Vam je osnovni oprimer da ste poceli da osluskujete svoj organizam,fokusirajte se na nesto drugo..... :D


Zelim Vam svaku srecu.. :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 29, 2008 4:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 01, 2008 3:48 pm
Postovi: 165
Lokacija: Pančevo
da, to krckanje kada je tiho je normalno ... ali kada neko ima infekciju i sve se to deformise (grlo, tiroidna zlezda ili nesto u toj regiji) onda se kao kod mene to krckanje pretvori kao krcnjake kada jedes chips ... neprijatno i glasno pri svakom gutljaju (ali se ne cuje dok jedem, samo dok pijem i gutam pljuvacku, totalno nelogicno!)

Brineta, i ja imam 26 godina :D

_________________
iako nekad napišem koju na nekim temama, nisam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Što se zujanja u ušima tiče, to je najobičniji tinitus. S obzirom da si već bila kod ORL, i da je sa te strane sve OK, najbolje bi bilo da pokušaš da iscooliraš to zujanje (što tokom dana nije teško, ali itekako zna da pravi probleme tokom noći) i čekaš da prođe. Imala sam sličan problem kao i ti, i rešila sam ga tako što sam uzimala pretarate na bazi Ginkgo Bilobe, radi poboljšanja mikro-cirkulacije. Takođe, Bevliplex se pokazao kao koristan, naročito zbog nerava. :D

Inače, o samom tinitusu je pisano na široko na forumu, sigurno ćeš naći mnoštvo iskustava. :wink:

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 31, 2008 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 9:26 pm
Postovi: 9
Pozdrav!
Evo ja bi prvo svima da zahvalim na odgovorima.Ovih sam dana prekontrolisala i tiroidnu zlezdu i nadjena je HIPERTIREOZA.Sada sam tek zbunjena... :( Da li je moguce da mi se ovo sa usima dogadja zbog toga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 31, 2008 8:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Uzmi sa rezervom ovo što ti napišem, ali mislim da tinitus može biti povezan sa tvojim problemom.

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 9:26 pm
Postovi: 9
macadamia,da li ti se desavalo da ti se uvo iznenada zapusi i cujes visok ton?Meni se danas upravo to desilo :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 3:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Da, nekoliko puta dok sam imala problema sa tinitusom. Fakat je neprijatno, ali nije strašno. :D

Dosta podataka o tinitusu, kao i vrstama "zujanja", možeš naći na ovoj stranici:

http://www.eumundimassage.com/tinnitus.htm

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 9:26 pm
Postovi: 9
Hvala macadamia :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 12:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 12:35 pm
Postovi: 73
macadamia je napisao:
Što se zujanja u ušima tiče, to je najobičniji tinitus. S obzirom da si već bila kod ORL, i da je sa te strane sve OK, najbolje bi bilo da pokušaš da iscooliraš to zujanje (što tokom dana nije teško, ali itekako zna da pravi probleme tokom noći) i čekaš da prođe. Imala sam sličan problem kao i ti, i rešila sam ga tako što sam uzimala pretarate na bazi Ginkgo Bilobe, radi poboljšanja mikro-cirkulacije. Takođe, Bevliplex se pokazao kao koristan, naročito zbog nerava. :D

Inače, o samom tinitusu je pisano na široko na forumu, sigurno ćeš naći mnoštvo iskustava. :wink:

Uh, NAJOBICNIJI TINITUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 godine ne prolazi pijem ginko i sve ostalo ali ne prolazi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 1:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 12:35 pm
Postovi: 73
Imam 30 god normalan pritisak 120/80 ne pusim mozda imam 5 kila viska prilicno sam aktivan radim ko konobar nemam ni jedan uslov od svih navedenih da imam tinitus pa ga ipak imam!!!!!!!!Zuji mi u ushima 2 godine za tih 2 godine mozda mi je 3 puta na bukvalno milisekundu prestalo zujanje ali to je sve, naravno da pijem ginko e vitamin i b vitamin i urutal ali nema nikakvog napredka!!!!!!!!
Jel imate neki savet sta da radim???????Da cekam da prodje samo od sebe :( :( :( :(
Koliko jos godina??????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:31 pm
Postovi: 20
Lokacija: Svedska
Imam tinitus vec 5 godina. Stalna zujanja u usima praceno povremeno sa jakim zvukom, sto mi uzasno smeta. Usi su mi jako osjetljive na jake zvukove izvana i bole me. Sve te probleme dobijam iz lijevog uha a desno se ponekad ukljuci, ili ga ja ne cujem uslijed jakog zujanja u lijevom uhu. Molim Vas recite mi kako se lijeci? :x

Zahvalna. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 21, 2008 12:13 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Godinama imam tinitus i nadala sam se da ce prestati ali sam ukapirala da je to nemoguce jer ako nije do sada zasto bi odjednom prestalo? Sem ako neko nije bacio cini na mene pa one prestanu da deluju :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 9:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 1:03 pm
Postovi: 93
Imala sam isti problem 2meseca,svake godine.Neprijatno zujanje u usima,nisam bila u stanju da kontrolisem svoj glas,cula sam sebe kao na mikrofonu,neprijatno jako,usi zapusene.Orl doktor je rekao da mi se to javilo kao posledica neke prehlade koju nisam izlecila,koristila sam kapi za nos 7dana i sve se sredilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 12:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm
Postovi: 72
ja vecvise od sest mjeseci imam problem, pritisak i pucketanje u desnom uhu. ORL_og kaze i uvjerava me da je sve u redu ali pritisak ne prestaje. Pucketanje je prestalo prije otprilike 5 dana kada sam dobila jaku prehladu i to odjednom. Zvuci cudno ali je tako. momentalno prehladu ljecim kapljicama za nos, mukoliticima i grijanjem crvenom lampom i nadam se da mi se to pucketanje nece vise javiti.A i ovaj pritisak u uhu iako nije velik ide mi strasno na zivce. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: