Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 4:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
DA li je moguce da mi rastu kutnjaci ili pak moze nesto drugo da uzrokuje bolove vilice na krajevima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako nemash osmice moguce da su se one aktivirale i da pochinju da rastu a one znaju da prave probleme i bolove u vilici i desnima!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 5:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
nemam,mada nznm da nije mozda radno,sve u svemu cim ugrabim vremena idem kod stomatologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 6:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sto rano? :) Pa one rastu kad odluche one same a ne kad neko napuni dovoljno godina :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Rast zuba je podlozan individualnim varijacijama. U proseku 2. stalni molar (kutnjak) se pojavljuje izmedju 11. i 13.godine zivota, a umnjak izmedju 17. i 21, ali kao sto rekoh to je samo prosek. Nekome umnjak izraste sa 27, a nekome nikada ni ne izraste, niti ima klicu. Rast zuba ponekad moze izazvati tegobe sa svim simptomima lokalne inflamacije i to se naziva perikoronitis. On ponekad prodje i skoro neprimetno a ponekad kod otezanog nicanja umnjaka moze da poprimi razmere veceg gnojnog apscesa gde je neophodna oralnohirurska intervencija. Javite se stomatologu, nije hitno, ali trebalo bi da odete sto pre ako vec imate vremena.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
hvala vam na odgovoru,evo sva sam nikakva,nznm sta da radim
sme li da se pije nesto protiv bolova??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 10:09 pm
Postovi: 33
Ivana naravno da je moguce,veruj mi ja sam stari drugar sa umnjacima :lol: :lol: :lol:

meni rastu vec godinama,otprilike svakih nekoliko meseci me bole po nekoliko dana,nisu to neki jaki bolovi,bar do sada nisam morala da pijem nesto protiv bolova,vise je to neko zatezanje i neki cudan svrab i neprijatnost nego bol,evo tek pre mesec dana mi je jedan izbio i sad je vec izasao maltene do pola :D

slobodno uzmi nesto protiv bola,mozda ti je dobar panadol extra ili nimulid,mada ja licno nisam pristalica nimulida,sestra i snaja su mi lekari pa su skoro bile na nekom simpozijumu u inostranstvu i tamo su cule dosta losih stvari o tom leku,pa eto ako mozes bolje izaberi nesto drugo,ti najbolje znas sta ti pomaze kod bolova,nekog prestane i od analgina,recimo mom momku je on bio dovoljan

takodje te mogu posavetovati da uradis OPT snimak,to je snimak cele vilice i sa njim odes kod stomatologa,ili jos bolje kod maksilofacijalnog hirurga,on ce ti najbolje reci da li su umnjaci u dobrom polozaju,da li ima dovoljno mesta za njih ili neki moras da vadis
u svakom slucaju nemoj da se puno sekiras,prosto prihvati da to tako mora,nicanje umnjaka je u principu kod velikog broja ljudi otezano i bolno,tako da uzmi to kao nesto prirodno i videces da ce ti biti lakse,bar je meni lakse da prihvatim bol kada o njemu tako razmisljam,jer inace imam problem sa bolom,ali kada znam da je on prirodan,kao sto je recimo kod umnjaka ili na porodjaju....onda mi nekako bude lakse i sve to brze prodje

sve najbolje ti zelim :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 10:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
hvala puno na savetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 7:02 pm
Postovi: 2
milanche_srb je napisao:
Rast zuba je podlozan individualnim varijacijama. U proseku 2. stalni molar (kutnjak) se pojavljuje izmedju 11. i 13.godine zivota, a umnjak izmedju 17. i 21, ali kao sto rekoh to je samo prosek. Nekome umnjak izraste sa 27, a nekome nikada ni ne izraste, niti ima klicu. Rast zuba ponekad moze izazvati tegobe sa svim simptomima lokalne inflamacije i to se naziva perikoronitis. On ponekad prodje i skoro neprimetno a ponekad kod otezanog nicanja umnjaka moze da poprimi razmere veceg gnojnog apscesa gde je neophodna oralnohirurska intervencija. Javite se stomatologu, nije hitno, ali trebalo bi da odete sto pre ako vec imate vremena.


Kolega (pretpostavljam da smo kolege, s obzirom na odgovor), taj podatak da umnjak nice izmedju sedamnaeste i dvadeset prve godine je debelo problematican. Jeste da tako stoji u udzbeniku iz decje i preventivne stomatologije, ali se vecina profesora sa mog fakulteta slaze da bi tacniji period bio izmedju 18. i 25. godine, a mislim da u vecini udzbenika taj podatak i stoji... U principu, nebitno, nego cisto vec neko vreme gledam taj podatak u udzbeniku i nerviram se, jer maltene ne znam nikog kom su umnjaci iznikli sa 17 godina. Nego, sa svim navedenim se slazem, samo bih preporucio jos i proveru donevilicnog zgloba, posto nisam bas tacno razumeo karakter i lokalizaciju bola. U svakom slucaju, ni to ne moze da skodi :wink: Takodje, proveriti stanje sedmica, posto i od njih moze da se isprojektuje bol.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 7:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
bila sma danas kod stomatologa
bolovi su u vilici gornjoj i boli me vilicna kost na licu,a od danas i dodnja vilica isto
nista ne mogu da jedem,znaci mucnina me ubi
stomatolog kaze da me je neka zestoka promaja ubila,posto kaze da nicanje osmica nije
rekao mi je da popijem brufen ako bas moram,mada ne zna koliko mi moze pomoci,a za antibijoticima nema potrebe
takodje da ne pijem nista hladno,da izbegavam tvrdu hranu(bombone je naglasio),da ne budem pored otvorenog prozora i da se sklanjam od promaje.
takodje me od jutros boli grlo i curi mi nos
pedijatar mi ej dala aerius tablete od 10mg i vitamin B,a posto sma pre tri dana zavrsila sa Aeriusom usne su mi jako suve pa nznm sta da radim sa njim,posto mi bas smeta to...
da li mi mozete dati jos neki savet,posto me ovo stanje ubija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 7:02 pm
Postovi: 2
Na bolestima usta nas uce da je najbolje staviti obican vazelin na suve usne, mada je meni licno grozdjana mast od najvece pomoci (i ja cesto imam taj problem)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN ODGOVOR
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 8:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
licno kotistim stalno neku mast za usne,imam jednu grozdjanu mast,ali ovi lekovi su mi ih nacisto isusili.
ovo mi je najogre stanej u poslednjih 6 meseci


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: