Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povucene desni,"rupe" u gledji....hitno...
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 2:05 pm
Postovi: 20
do sad nisam imala bas nikakve probleme sa zubima,jako vodim racuna o higijeni,redovno idem na kontrole,imala sam karjes svega nekoliko puta u zivotu i to samo "tackice" i nikad nije doslo dotle da mora da mi se da anestezija...sve u svemu odlicni zubi....


do ove zime kad ni je palo napamet da bi mogla da izbelim zube jer su mi zbog promene vode,previse kafe i sl blao potamneli (zubar je rekao da je nijansa A1 i za malo me nije poslao kuci.....)


htela sam da odem kod proverenog zubara ali sam na mamin nagovor otisla kod njenog rodjaka,naravno necu imenovati doktora koji mi je onaj sistem 3x10 minuta radio odjednom,znaci u jednom tretmanu,kad se zavrsi 10 minuta on skine gel pa ga nanese ponovo...tek kasnije sam saznala da treba da se pravi pauza od nekoliko dana izmedju tretmana...


isto tako nije mi predhodno ispolirao zube (ja sam pitala da mi to uradi ali on je rekao da nemam ni kamenac ni naslage i da mi to nije potrebno...) od tad je proslo malo vise od mesec dana,ja i dalje imam osetljivost zuba (koja bi trebalo da bude blaga i da prodje u roku od 24h....),cini mi se da su i se desni povukle na gore a na samoj ivici uz zub su bukvalno pobelele i kao da su mi "coskovi" uz desni na nekim zubima potamneli,kao tamna tackica u svakom i nemoguce je iscetkati,a prvo na obe cetvorke pa sad i na trojkama su mi se bukvalno napravile rupe sa prednje strane,kao da je gornji deo zuba uz same desni odlomljen,duboko je mozda skoro milimetar a dugacko na nekim zubima i do 2mm i uzasno me boli kad perem zube....


desni mi stalno krvare pri pranju iako nikad nisu krvarile ranije (eventualno nekad ako se povredim ili kad promenim cetkicu...) pa se plasim da jako cetkam a svesna sam da ako ih dobro ne iscetkam u tim rupama mogu da mi se skupe bakterije i da mi stvore karijese a kako je to na prednjem delu zuba ne cini me bas srecnom.....


pomozite mi molim vas ako imate neki savet sta i kako da radim,mislim da mi je svakim danom sve gore,da se te rupe povecavaju a te tamne flekice se pojavljuju na sve vise zuba i desni mi se sve vise povlace....a pritom pre sredine maja necu biti u mogucnosti da posetim zubara jer zivim u inostranstvu i ovde je to nenormalno skupo a i nemam poverenja.....


hvala u napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Ja bi ti savetovala da ipak posetis zubara. Ako si u inostranstvu mozes slobodno da sve ispitas zubara pre nego sto odlucis da ides kod njega. Mi smo pitali i koliko ima godina. koliko ima iskustva, videli diplome i sl. Niko se nece naljutit a ti ces steci (ili ne) poverenje.

Drugo, ako odes nece biti toliko skupo (neces raditi krunice i sl.). Ako nista mozes otici samo na pregled plus eventualno Xray da ti pogleda zube i da savet sta da radis i da li moze da saceka dok ne odes kuci.

Jer ako vidis svaki dan pogorsanje, mozda treba sto pre nesto uciniti pre nego bude kasno. A to ti sve zubar moze reci i nece te oderati za takve stvari.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 12:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Opet ja dosadna sa zapadom,ali nemogu da verujem da su ti ovako nesto tamo uradili??? Ili si to radila ovde za vreme odmora?To o cemu ti pricas meni i te kako lici na "izjedenu" gledj i tu nema povratka.Slobodno dr za gusu! To sto je tri puta drzao hidrogen po 10. minuta je za zatvor!Od njega verovatno imas i probleme sa desnima jer ih je bukvalno "ispekao".Samo mi nemoj reci da ih nije zastitio prilikom aplikacije gela za beljenje i samo mi nemoj reci da ti nije stavio fluor gel na kraju intervencije!E, onda cu da poludim! I onda ,bez zezanja,dr za gusu ili na sud!Znaci,telesna povreda ,ljudi!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 7:56 pm
Postovi: 36
Lokacija: niksic,montenegro
dobro ti oci nije izgorio,super si prosla:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: