Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: alternativna medicina
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 5:44 pm
Postovi: 11
posto sam na brzaka prelistala forum i postavila pitanja koja me interesuju nisam nigde videla da postoji tema alternativne medicine, da li doktori u to uopste veruju, da li znaju ljude koji su spasili nekome zivote....i slicne stvari
ako sam je kojim slucajem ispustila zao mi je , procitacu je, a ako nisam ne bi bilo lose da se i takva tema otvori..

ja znam zenu koja leci i koja je izlecila mnogo ljude koji su bili na ivici smrti, korak ih je delio od toga, npr rak grla, rak debelog creva i slicno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: alternativna medicina
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 1:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
dacaBL je napisao:
posto sam na brzaka prelistala forum i postavila pitanja koja me interesuju nisam nigde videla da postoji tema alternativne medicine, da li doktori u to uopste veruju, da li znaju ljude koji su spasili nekome zivote....i slicne stvari
ako sam je kojim slucajem ispustila zao mi je , procitacu je, a ako nisam ne bi bilo lose da se i takva tema otvori..

ja znam zenu koja leci i koja je izlecila mnogo ljude koji su bili na ivici smrti, korak ih je delio od toga, npr rak grla, rak debelog creva i slicno


Molim vas nemojte da lupate za ovu zenu. Jeste, cela medicina uz sva dostignuca i sve metode jedva leci odredjene bolesti ili ih veoma retko leci a neka zena bez ikakvog obrazovanja izleci ljude koji su na ivici smrti. Pa nemojte molim vas. Molim vas ako vas interesuju takve stvari verovatno negde postoji forum naucna fantastika a nemojte na forumu gde se javljaju ljudi koji stvarno traze izlecenje i pomoc. Rak je veoma teska bolest i ljudima nije potrebna jos neka baba vanga da im izmuze novac i upropasti svaku sansu za izlecenje.

Izvolite forum naucne fantastike
http://forum.krstarica.com/forumdisplay.php?f=102

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 5:44 pm
Postovi: 11
slusajte dr. koki, ne znam odakle ste niti me mnogo zanima, niti ulazim u to,ali kad dozivite da doktori ne mogu da pomognu, a zena spasi gde ste bili korak do smrti, i to ne samo jednu osobu vec mnogo njih! Ako imate pristup bilo kojoj BG bolnici ja cu vam ime i prezime dati coveka koji je bolovao od raka i bio u toj bolnici, dacu vam ime doktora koji ga je slao na hemoterapiju, i sta se desilo na kraju, kad su nalazi ponovo uradjeni covek koji je bio na korak od smrti odjednom mu je nestao rak koji nikako nije mogao nestati. doktori u toj bolnici su se zaprepastili i nisi mogli verovati jer su vec konstatovali smrt za sedmicu dana!

Ako vas bude interesovalo i ako znate neke doktore u Bg bolnici ja cu vam bez problema dati imena doktora,ima bolnice i ime coveka koji je bolovao od raka da se sami uverite, jer ovakve price poput vasih za naucnu fatastiku su po meni price za malu decu, a vi kao doktor logicno je da u to nikad necete verovati dok ne dozivite a mozda ni tada jer vi doktori smatrate da ste vi jedini spas za ljude, ima vremena uvericete se jednog dana a moze i odmah ako zelite informacije koje vam ja mogu pruziti i demantovari svaku vasu rec koju ste ovom prilikom rekli za alternativnu medicinu!


da skratimo , znaci ja vama ili bilo kom doktoru koji zeli mogu dokumentovati da vi niti bilo ko s vasim misljenjem nije u pravu, tako da stvarno nema potrebe da vise raspravljate sa mnom na ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 5:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
Dokazite mi:
Prezentujte mi radove o neskodljivosti i efikasnosti te metode kao i o priznavanju te metode od strane ministarstva zdravlja. Moze i priznanje FDA ili NIH. Pazite ne priznajem ono:baba rekla, deda video, komsija cuo a lekar se cudi. Nego double-blind clinical trial. Uputstva za clinical trial i drugi linkovi vam se nalaze na ovoj adresi: http://en.wikipedia.org/wiki/Clinical_trial
A ukoliko ne mozete to da prezentujete onda molim vas prestanite sa lupanjima ili ako hocete da nastavite da dajete neke informacije o baba vangama procitajte sledeci zakon.
Krivicni zakon republike Srbije:

Nadrilekarstvo i nadriapotekarstvo
lan 254.
(1) Ko se bez odgovarajue strune spreme bavi leenjem ili
pružanjem drugih medicinskih usluga,
kaznie se novanom kaznom ili zatvorom do dve godine.
(2) Kaznom iz stava 1. ovog lana kaznie se i ko se bez
odgovarajue strune spreme bavi spravljanjem ili izdavanjem lekova.

Pomaganje
lan 35.
(1) Ko drugom sa umišljajem pomogne u izvršenju krivinog dela,
kaznie se kaznom propisanom za to krivino delo, ili ublaženom kaznom.
(2) Kao pomaganje u izvršenju krivinog dela smatra se naroito:
davanje saveta ili uputstava kako da se izvrši krivino delo, stavljanje uiniocu na
raspolaganje sredstava za izvršenje krivinog dela, stvaranje uslova ili otklanjanje
prepreka za izvršenje krivinog dela, kao i unapred obeano prikrivanje krivinog
dela, uinioca, sredstava kojima je krivino delo izvršeno, tragova krivinog dela ili
predmeta pribavljenih krivinim delom.

Teška dela protiv zdravlja ljudi
lan 259.
(1) Ako usled dela iz l. 249, 251. st. 1. i 2, 252, 254, 255. stav 1, 256.
st. 1. i 2, 257. stav 1. i 258. stav 1. ovog zakonika, neko lice bude teško telesno
povreeno ili mu zdravlje bude teško narušeno,
uinilac e se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.
(2) Ako je usled dela iz l. 249, 251. st. 1. i 2, 252, 254, 255. stav 1,
256. st. 1. i 2, 257. stav 1. i 258. stav 1. ovog zakonika nastupila smrt jednog ili više
lica,
uinilac e se kazniti zatvorom od dve do dvanaest godina.
(3) Ako usled dela iz l. 251. stav 3, 255. stav 2, 256. stav 3, 257. stav
2. i 258. stav 2. ovog zakonika neko lice bude teško telesno povreeno ili mu zdravlje
bude teško narušeno,
uinilac e se kazniti zatvorom do tri godine.
(4) Ako je usled dela iz l. 251. stav 3, 255. stav 2, 256. stav 3, 257.
stav 2. i 258. stav 2. ovog zakonika nastupila smrt,
uinilac e se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 22, 2007 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 5:44 pm
Postovi: 11
na ovo sam vec odgovorila tako da nema potrebe da to opet radim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 12:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
"Prezentujte mi" bla bla bla... :x Vi ste neki veliki shtreber????? Sve napamet a a a a? :lol: U chemu je vash problem BUDUCI "doktore koki" kakve vi to linkove za nauchnu fantastiku ovde stavljate, :-? shta se to gubite (upotrebicu takav izraz jer se i vi slobodno izrazhavate za jednog BUDUCEG doktora)???? Odkud OGORCHENOST???????? :o Prepoznajem veliku tvrdoglavost zato necu dalje pisati, znam da nece imati svrhe, ali razmislite malo o svojim postovima i o tome da vi vashim "pacijentima" kazete da "LUPAJU" pa onda razmislite i o tome sta im posle toga kazete? Jadni li su oni ljudi koje sutra muka natera da dodju u vasu ordinaciju kad na shtrebanje dobijete diplomu!!!! Sve najbolje (naravno vashim pacijentima)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 12:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
---Nevena--- je napisao:
"Prezentujte mi" bla bla bla... :x Vi ste neki veliki shtreber????? Sve napamet a a a a? :lol: U chemu je vash problem BUDUCI "doktore koki" kakve vi to linkove za nauchnu fantastiku ovde stavljate, :-? shta se to gubite (upotrebicu takav izraz jer se i vi slobodno izrazhavate za jednog BUDUCEG doktora)???? Odkud OGORCHENOST???????? :o Prepoznajem veliku tvrdoglavost zato necu dalje pisati, znam da nece imati svrhe, ali razmislite malo o svojim postovima i o tome da vi vashim "pacijentima" kazete da "LUPAJU" pa onda razmislite i o tome sta im posle toga kazete? Jadni li su oni ljudi koje sutra muka natera da dodju u vasu ordinaciju kad na shtrebanje dobijete diplomu!!!! Sve najbolje (naravno vashim pacijentima)


Ja pokusavam samo da stavim ljudima do znanja da to sto je neka baba rekla ili komsija rekao da alternativna medicina leci rak ne znaci da je to potpuno neskodljivo ili da uspeva. U mnogim slucajevima je to skodljivo a nikad ne leci rak. A ako moram da biram izmedju toga da sizim i da neko umre zbog saveta nestrucne osoba onda je bolje da sizim. DacaBL je u nekim predhodnim postovima reklamirala zenu koja navodno leci sve vrste rakova za dobre pare. Molim vas procitajte sledece pre nego sto nastavite da me blatite i osudjujete:
http://www.paralax.co.yu/3alter.pdf

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 11:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
Nece da mi otvori ovaj jedan od vasih linkova (odakle li ih samo vadite kao da studirate putem interneta? ) a i da hoce da se otvori ja svoje misljenje ne bih promenila, isto kao shto vi necete promeniti svoje, tresemo praznu slamu. Rekla sam ono sto mislim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 11:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 1:59 am
Postovi: 66
---Nevena--- je napisao:
Nece da mi otvori ovaj jedan od vasih linkova (odakle li ih samo vadite kao da studirate putem interneta? ) a i da hoce da se otvori ja svoje misljenje ne bih promenila, isto kao shto vi necete promeniti svoje, tresemo praznu slamu. Rekla sam ono sto mislim.


U pravu ste ja svoje misljenje necu da promenim. Ja ga baziram na nauci i logici a vi ga bazirate na blacenju drugih(npr mene). Moje tvrdnje podrzavaju mnoge knjige i radovi a vase misljenje je ocigledno podrzano samo vasim misljenjem i misljenjem nekih drugih alternativaca.

_________________
Disclaimer: Dr sa .(tackom) u mom potpisu ne znaci da sam dr medicine. Ja sam samo student medicine i odgovaram samo na pitanja u koja se razumem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 2:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
Dokotre nasmejacu se :lol: :lol: "Nemas ti pojma sta je mrak" nisam blatila ali sam spremna i na to... Procitacete u pm zbog cega...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 6:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Auuu,ruznog li razgovora!To ste sve trebali na pp,mislim da bolesnim ljudima na ovom forumu ne treba da gledaju ovakav odnos lekar-pacijent.Samo tako mislim... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 4:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
Da objasnim pm je private message - znaci privatna poruka koju sam i poslala buducem doktoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
---Nevena--- je napisao:
Da objasnim pm je private message - znaci privatna poruka koju sam i poslala buducem doktoru.


Ima dole lepo pishe pp i profil.Shto na ovom forumu znachi pp --->privatna poruka a profil je karakteristike lichne koe osoba ostavi ili adresa itd .Shto u ovom sluchaju pm uvek je znachilo a i znachi u kucanju,pisanju pm pic** materinaili pi** materinu .I lepo se pishe na srpskom zar ne>?pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 11:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
Kakva uchmalost... Chlan sam mnogih foruma. Navikla sam na private message, zhao mi je ako je neko to razumeo pogreshno... To je vec nije moj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Daco - ako te zanima rak konkretno, postoji mini-alternativna rasprava na Onkologiji...

Prezentujte mi radove o neskodljivosti i efikasnosti te metode

Ihihi - Koki, care... Prezentovacemo ti, cim ti nama budes prezentovao one o "neskodljivosti i efikasnosti" radio- i hemoterapije :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: