Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Pet Feb 08, 2013 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2013 3:03 pm
Postovi: 9
Pozdrav,evo da pokusam ukratko da objasnim svoj problem. Prosle godine sam doziveo tesku saobracajnu nesrecu, polomio sam obe noge,nadkolenice,operisan i sve je proslo u redu. Lezao sam 5 meseci u krevetu, znaci nije bilo pomeranja iz kreveta,6. mesec sam poceo uciti hodati.....itd....da skratim. proslo je godinu i mesec dana od operacije...a ja , ja i dalje jako lose hodam... :cry: , imam osecaj kao da nisu moje noge..potrcati ne mogu, nisma ni pokusavao...ali imam osecaj da ne mogu...noge su mi nekom srecom ostale iste duzine...i kaze mi doktor da nema razloga da sepam...mislim ne sepma ja, ali kao da mi je ostala ona navika dok sam hodao sa stakom pa se na desnu noogu vise oslonim...nekako vucem u stranu....sad vi meni koji znate ,recite da li cu ja prohodati uopste kao normalan covek...da li je to moguce, ako je na koji nacin...pretpostavljam, da trebam poceti vise vezbati sa fizioterapeutom, u banju otici itd....ali da li ce to dati rezultate ili sam ja osudjen na ovakvo stanje? Moram napomenuti da skoro nikave vezbe nisma radio od kad sam prohodao, mislio sam da ce vremenom kako sve vise i vise hodam to doci na svoje...ali ocigledno sma se zaj...Hvala unapred na odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Sub Feb 09, 2013 12:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Лепо си рекао - ниси радио вежбе. Мораш да се разбијеш од вежби да би се стање нормализовало за коју годину.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2013 3:03 pm
Postovi: 9
Nista, ja vec danas ode pravac fizioterapeut pa da krenem sa vezbama i banjom....moram priznati da sam aj ovo shvatio malo previse olako...kolko god je operaciaj bila teska sa mogucim komplikacijama , tolko je ovaj opravak jos tezi...Eto mene ljudi sastavili fino, i zahvalan sam im do neba na tome, i onda se sam zeznem kad trebam sam sebe dati da profunkcionisem....ehhh.... :evil: ..hvala an odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 12:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Скоро увек зезнемо сами себе. Шта мислиш због чега ја још увек имам 25kg вишка? Чик погоди. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Sre Feb 13, 2013 1:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Imali ste srece sa oporavnom do sada a to sto ste vise od godinu dana jos uvek sa losom semom hoda to ste samo vi odgovorni!

Vezbanje, razmisljanje dok hodate, oslobadjanje, jacanje stabilizaora, jacanje misica karlice i trbusnog zida, jacanje misica nogu i samo RAD RAD I RAD SA TERAPEUTOM KOJI CE VAS KONSTANTNO ISPRAVLJATI I KORIGOVATI HOD!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2013 3:03 pm
Postovi: 9
Hvala na odgovorima. Bio sam u banji , rekli su mi da nisam na listi prioriteta i da se ceka obicno i po 7 meseci da bi se doslo na red. Jbg priritet su verovatno bake od 60 godian sa reumom, a ne ja od 26 i polomljne obe noge :roll: Al dobro, razumem ja i taj prioritet..priritet su tu evri :D...Nebitno to..posto ocigledno necu tako brzo na red doci, a osecam da mi je sve gore i gore...dajte mi savet....tj imam par pitanja, pa ako ima neka dobra dusa da mi odgovori a mozda i neki pametan predlog da, bio bih jako zahvalan...

1. Da li aj mogu ici u teretanu...raditi vezbe za noge na onim masinama....mislim verovatno mogu, ali od operaciej je proslo godinu dana, i niej to jos sraslo skorz, pa se bojim da ne bi kvrcnulo to opet :cry:

2. Da li bi mi plivanje pomoglo?

3.Uspeo sma naci neke vezbe za noge na netu, ali niej mi to dovoljno, pa ako neko ima link za neku vezbicu bilo bi lepo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 9:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Наватај неколико физијатара да ти покажу вежбе које треба да радиш, па их онда сам ради. Верујем да вежбе зависе од повреда које си претрпео. Можда постоје неке вежбе које за сада не би смео да радиш. Могао би преко емаил-а да се консултујеш са стручњацима из Панспорта.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 9:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
1.Ne navatajte fizijatre oni ne mogu da vam pokazu vezbe zato sto to nije njihov posao i ne znaju to da rade.Teretana je potpuno kontraindikovana i ne igrajte se sa njom.

2.Na plivanje mozete slobodno.

3.Odakle ste?Mozda imam nekog kolegu iz vase okoline koji moze da vam pokaze vezbe .Nikako nemojte sami praviti program i skidati sa neta nesto sto nije apsolutno indikovano za vas problem.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
85vlado85, пошто су физијатри контраиндиковани у овом случају, онда наватај физиотерапеуте. :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 1:03 pm
Postovi: 2
zdravo ja sam iz bosne i imam pitanje za vas ucenik sam srednje skole
13.1 sam imao lom lijeve nadkoljenice i taj dan sam imao operaciju stavili su mi plocu i 12 sarafa da li ce to mene smetati ustvari da li je to potrebno vaditi?
jer nisam isao u skolu nikako da li postoji neki doktorski papir koji bi mogao odnijeti da mi ocjene prepisu iz prvog polugodista u drugo jer mi je sada kasno da idem u skolu necu moci nista da stignem? lijep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 1:03 pm
Postovi: 2
Benjammiinn je napisao:
zdravo ja sam iz bosne i imam pitanje za vas ucenik sam srednje skole
13.1 sam imao lom lijeve nadkoljenice i taj dan sam imao operaciju stavili su mi plocu i 12 sarafa da li ce to mene smetati ustvari da li je to potrebno vaditi?
jer nisam isao u skolu nikako da li postoji neki doktorski papir koji bi mogao odnijeti da mi ocjene prepisu iz prvog polugodista u drugo jer mi je sada kasno da idem u skolu necu moci nista da stignem? lijep pozdrav




da li ce mi neko odgovoriti na ovo pitanje???????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom obe nadkolenice
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 8:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Пошто си веома млад, треба да се извади гвожђурија. Да имаш 60 година не би било потребно.

Вероватно ћеш морати да понављаш разред или да полажеш предмете пред школском комисијом.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: