Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krckanje kolena
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 11:45 pm
Postovi: 12
Da li treba da se podvrgnem nekoj terapiji zato sto mi krckaju kolena prilikom cucnja, tacnije - u oba smera - i kad cucnem, i kad ustanem?

_________________
Uhvati zvezdu padalicu!
Danda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 11:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa tu treab mnogo vishe podataka od ovih koje ste dali. Za pocetak, Vasa telesna konstitucija, godine, bavljenje sportom, ranije povrede...
Nadalje trebalo bi da se javite ortopedu, da Vam se nacini standardni RTG snimak kolena, potom eventualno i artroskopska dijagnostika.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 11:45 pm
Postovi: 12
Imam 35 godina, visoka 173 cm, 62kg.Ne bavim se sportom, osim sto povremeno pesacim (planinarim). Ranijih povreda nije bilo.

_________________
Uhvati zvezdu padalicu!
Danda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa zbog preterane tezine definitivno nije, moze teoretski da bude neka upala zglobne hrskavice, ili mozda neka kontraktura zglobne kapsule, doduse ne vidim od cega. Mislim da je najbolje da se javite ortopedu koji ce da nacini ovu dijagnostiku koju sam Vam vec naveo, a ako je potrebno predlozice Vam i artoskopiju. Ona bi trebala da da najpotpuniju sliku o Vasem problemu, ako se vec pre ne dodje do resenja. U svakom slucaju hodajte i dalje, i razmrdavajte kolena koliko god mozete.
Jos mi samo recite, da li kolena krckaju samo kada ustajete/spustate se (znachi pod teretom) ili i ako ih savijate do kraja i ispruzate, ali bez oslonca na tu nogu?

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 12, 2007 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 7:58 pm
Postovi: 44
Evo i ja sam hteo da prijavim slican simptom. 180cm/75kg, 25 godina, bez prethodnih povreda kolena, bez bolova i bez operacija.
Naime, meni desno koleno krcka kada uradim cucanj (lepo se cuje puckanje), ali me koleno ne boli. Jache kvrcne kada cucnem, a slabije kada se vratim u prvobitni polozaj. Kada bih krenuo da vezbam cucnjeve krckanja bi se ponavljala prvih par puta, zatim 4 i 5i put smanjilo, da bi posle 6, 7mog cucnja nestalo... Pretpostavljam da je ovo pocetna faza tegoba sa kolenima pa me zanima ima li potrebe javiti se lekaru ili bi trebalo da pocnem da redovno vezbam misice noge i cucnjeve, koje nisam dugo vezbao!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 12, 2007 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Definitivno treba videti uzroke, ali ako te tegobe traju od najranijeg detinjstva, onda je verovatno nesto urodjeno i tu se obicno nista ne radi, osim ako to pacijentu predstavlja ogromnu smetnju.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: U vezi sa krckanjem kolena
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 11:45 pm
Postovi: 12
Da, kolena krckaju ne samo pri cucnju, nego i bez ikakvog opterecenja, pri samom savijanju nogu u kolenima. Ne bole me.

_________________
Uhvati zvezdu padalicu!
Danda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa kao sto sam rekao artroskopija ce da pokaze sta je posredi. Naravno to je krajnje resenje, idite ortopedu pa neka Vas uputi na snimanja, i da se uzme neka laboratorija: SE, KKS, Rheuma faktori, fibrinogen, acidum uricum...

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 2:11 pm
Postovi: 2
Nadam se da je tema jos aktivna.....Imao sam operaciju u decembru, imao sam strao telo izvan kolena, deo hrskavice koji s odlomio prilikom jednog treninga u jos u februaru 2008 kad mi je, kako kazu, casica ispala iz lezista ivratila se. Prilikom opercije, artroskopije, rekli su mi da imam potpuno zdravo koleno i da sem tog stranog tela je u zaista zavidnom stanju. Operisao sam se na VMA. Sve je bilo u redu do pre par dana kad aje pocelo koleno da mi krcka sve vise prilikom ustajanja sa stolice ili dok lezim kad posle nekog vremena hocu da ipravim nogu iz savijenog polozaja. Bavim se americkim fudvalom vec 2 god. a teretanu sam poceo da radim pre manje od mesec dana tj. mesec dana nakon oporavka. Nisam jos poceo da treniram mada sam u predhodnim postovima procitao da prevelika kilaza moze da smeta a ja sam za vreme oporavka posle operacije(mesec dana) dobio 7 ili 8kg.... Inace visok sam 194cm i pre opercaije sam imao 99kg...tu kilazu imam jos od aprila tako da do sad se nije povecavala. Fizijatar u DZ kaze da je to znak neke degeneracije i samo to....pitao sam je za glukozamin i rekla da je to sa matore ljude i da meni to ne treba(18god)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 2:11 pm
Postovi: 2
Nadam se da je tema jos aktivna.....Imao sam operaciju u decembru, imao sam strao telo izvan kolena, deo hrskavice koji s odlomio prilikom jednog treninga u jos u februaru 2008 kad mi je, kako kazu, casica ispala iz lezista ivratila se. Prilikom opercije, artroskopije, rekli su mi da imam potpuno zdravo koleno i da sem tog stranog tela je u zaista zavidnom stanju. Operisao sam se na VMA. Sve je bilo u redu do pre par dana kad aje pocelo koleno da mi krcka sve vise prilikom ustajanja sa stolice ili dok lezim kad posle nekog vremena hocu da ipravim nogu iz savijenog polozaja. Bavim se americkim fudvalom vec 2 god. a teretanu sam poceo da radim pre manje od mesec dana tj. mesec dana nakon oporavka. Nisam jos poceo da treniram mada sam u predhodnim postovima procitao da prevelika kilaza moze da smeta a ja sam za vreme oporavka posle operacije(mesec dana) dobio 7 ili 8kg.... Inace visok sam 194cm i pre opercaije sam imao 99kg...tu kilazu imam jos od aprila tako da do sad se nije povecavala. Fizijatar u DZ kaze da je to znak neke degeneracije i samo to....pitao sam je za glukozamin i rekla da je to sa matore ljude i da meni to ne treba(18god)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 7:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Moguce je da ste prerano opteretili koleno, a koleno je sada bilo i znatno opterecenije nego ranije. Uzmite u obzir da ste za vrlo kratko vreme dobili 7-8 kg, a da se snaga misica sigurno smanjila u periodu "nevezbanja".
Bilo bi dobro da i svog operatora pitate za savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krckanje kolena
PostPoslato: Uto Avg 09, 2011 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2011 9:50 pm
Postovi: 5
Molila bih za pomoc. Imam slican problem kao predhodni clanovi.
Fizickom aktivnoscu se bavim od malih nogu (uglavnom su to vezbe kod kuce, pesacenje, voznja bicikla). 2005. godine sam krenula u teretanu. Tu sam trenirala 2-3 meseca. Radila sam klasicne zenske vezbe, pomocu malih tegica, na trenazeru, dovoljno sam se zagrevala pre i istezala posle svakog treninga. U tom periodu je koleno pocelo da mi krcka (samo to). Ignorisala sam. Nastavila sam da treniram kod kuce (do dana danasnjeg). Koleno mi i dalje krcka, krcka mi pri silazenju sa stepenica, cucnjevima i iskoracima (koje vise ne radim). Ne boli me. Ponekad (u poslednje vreme sve cesce i cesce), nakon vezbanja mi otekne koleno, ali sutradan splasne.
Zanima me kakva se terapija radi u ovom slucaju? Pretpostavljam da cu morati ici na podmazivanje kolena, verovatno i neke lekove biti obavezna da pijem...
Plasim se posledica, jer, gotovo 7 godina apsolutno nista nisam preduzela povodom toga.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: