Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: skočni zglob-iskidani ligamenti
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 8:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 8:01 am
Postovi: 2
Pre skoro mesec dana sam na stepeniku uspela da pokidam ligamente; otok veličine krofne skoro momentalno i posle par minuta sam se i onesvestla od bola. Na Banjici to sve lepo snime i stave u gips, nakon kontrole od 11 dana lekar smatra da noga ponovo ide u gips na narednih 8 dana kad mi konačno skidaju belu čizmicu :). Moram da priznam da sam za tih 20-ak dana više vremena provela sedeći za računarom i sl. nego što sam mirovala i držala se uputstva da tu nogu držim podignutu.
Od utorka idem na fizikalne terapije-magnet, struja, vežbe i pridržavam se svih lekarskih( a i tehničarskih :) ) saveta. Hodam još uvek uz pomoć obe štake, na početku sa osloncem od 25% a od juče do granice bola a priznajem :) - po stanu na kratko- često i bez ikakvog oslonca što baš ne znam koliko je pametno...Zanimljivo je što me ujutro, valjda dok se ne razmrda- noga jako boli da skoro ne mogu uopšte da se oslonim na nju i zanima me da li je to normalno? Tek par dana mažem stopalo Gavez gelom jer je otok ( premda znatno smanjen) i dalje prisutan i to NARAVNO ne pred terapije jer mi je rečeno da tad koža ne sme da bude masna. Sve u svemu, prilično sam disciplinovana :).
Ono što me naime zanima je sledeće:
1. Budući da mi je čitav list te noge hladan i nekako ukočen ( bio jadničko pod gipsom 20 dana)-da li je o.k. to što povremeno imam osećaj blagih grčeva?
2. Očekuje me selidba za nekih mesec dana pa me interesuje da li mogu da očekujem da se do tad potpuno oporavim?
3.
a) Za sad zbog otoka mogu da 'uđem' samo u jedne patike pa bih volela da znam kakvu mi obuću preporučujete za neki naredni period , pogotovo u vreme većih napora (selidba), za vreme letovanja - na moru ( faktor-pesak) i smem li duže da pešačim tj. penjem se uzbrdo ( na planini) ;
b)Da li mi je potreban neki poseban, kvalitetniji bandažer za takve neke prilike? Za sad nosim ili elastični zavoj ili steznik ( iz apoteke-600 din.) i to samo dok hodam na i sa terapija, po stanu to više ne nosim ?
4. Koje bi bile dalje preporuke, sugestije i saveti ?

Unapred puno hvala.
4.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skočni zglob-iskidani ligamenti
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 8:01 am
Postovi: 2
Baš vam hvala što me niste udostojili odgovora.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: