Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: skocni zglob i ligamenti
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 11:31 am
Postovi: 21
pozdrav svima
povredio sam nogu na basketu,tj dijagnoza mi je sledeca : fissura malleoli lateralis cruris sin tj naprsnuce (ili prelom,nisu mi tacno rekli sta je!!???) zgloba a na kontroli mi je doktor rekao i da sam povredio ligamente (takodje nije precizirao istegao ili pokidao,ako te 2 stvari nisu iste). Nosio sam longetu 8-9 dana,mada je bila tako slabo namestena da mi prakticno nije ni koristila,a pre 3 dana na kontroli sam stavio gips (takodje vrlo traljavo) i nosim ga sledece 3 nedelje pa opet na kontrolu. Interesuje me ako neko moze da mi pre svega prevede sta znaci ovaj naziv dijagnoze ali najvise koliko ce trajati oporavak i kakve posledice mogu da ocekujem? I inace imam malo slabije zglobove zbog i zbog specificnog hoda cesto,gotovo svako leto, povredim bilo levi ili desni. Aktivno sam se bavio fudbalom 6 godina,do pre godinu ipo zbog operacije prosirene vene,mada je to druga prica. Pored toga rekreativno (vrlo aktivno) igram basket a razmisljao sam i da se vratim fudbalu pa bih molio ako ima neko strucan da mi da pravi savet u vezi oporavka i proceni duzinu istog,makar grubo,cisto da znam sta me ceka. Od detalja jos da kazem da sam na istom zglobu pre godinu ipo napravio hematom,drzao sam nogu 7 dana u gipsu,slusao savete doktora ali mi on do danas nije potpuno spao pa da li to ima neke veze? I da,otok je spao cini mi se 60-65 % mozda i vise ali sam primetio prilikom skidanja longete da je delimicno pomodrio... Takodje vas molim nemojte mi odgovarati sa "pitaj svog doktora" jer mi covek nista,ali bas nista nije rekao,samo nezainteresovano pregledao i to je to. Hvala svima unapred i izvinjavam se na dugackom i pomalo nepovezanom postu ali sam prilicno zabrinut jer ne znam sta cu raditi ukoliko ne budem u stanju da nastavim da se bavim sportom.
nadam se da ce moderatori obrisati moju prvobitnu temu posto mi se cini da joj je ovde mesto :)
ocekujem neki odgovor. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: