Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u grudima
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 12:14 pm
Postovi: 6
Imam 21 god. i oko pola godine osecam bol u levoj strani grudnog kosa...Isao sam na pregled srca, pluca i to je u redu.... Fizijatar kaze da mi je kriva kicma ( ide u S) i da je to moguci uzrok bolovima. Sto se tice bolova oni se pojavljuju na vise mesta u predelu grudnog kosa, ali u isto vreme samo na jednom mestu na maloj povrsini...znaci nekad je bol blize grudnoj kosti, nekad kod pazuha, nekad kod bradavice, nekad kod prva dva rebra.... Bolovi su vise u vidu peckanja, i na jaci dodir nestaju... Ponekad se javlja osecaj gubitka daha na sekund... Nema nekog odredjenog pravila kada bol nastaje, mada sam primetio da se javlja dok sam vise u lezecem polozaju, a kada sam u normalnom pokretu bol je znatno manji...E, sada moje pitanje je dal je moguce da je usled krive kicme, neki nerv prikljesten i usled toga misici ne dobijaju dovoljno kiseonika, pa da tako kazem, da su ''bez zivota''... Uostalom , koje je vase misljenje u vezi ovog problema? Da li se ovaj problem moze ukloniti jednostavnim vezbama ili su potrebni ultrazvuk i terapije strujom?
Znaci bio sam kod fizijatra, ali on nista konkretno nije rekao... Kad mu spomenem da se polovi pojacavaju kod vecih naprezanja, on kaze da ne radim nista tesko!?
I samo da kazem, da je doktor spominjao neki sofoklov sindrom, kao ova bolest je tako nazvana jer je sofokle prvi osetio bolove u grudima, a uzrok je bila kicma.

Hvala unapred na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 12:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da li ti imash zvanichnu dijagnozu ili ne?

Ako si bio kod fizijatra mora da pishe neshto na medicinksoj dokumentaciji koju si od lekara dobio...

Ako je jedini tvoj problem skoliof ili kifoza, poshto ne znam sta je dijagnostikovano, a to je sigurno praceno i slaboshcu mishica i jako loshom posturom.

Ne vredi ti analizirati simptome i opazati dalje shta se od tegoba moze desiti vec pochni sa kineziterapijom tj sa vezbama, da zaustavish to krivljenje kichmenog stuba pre nego krivina predje granicu patologije koju mogu vezbe da zaustve. I ako fizijatar kod kog si vec bio nishta ne predlaze od terapije pa chak ni vezbe, onda promeni lekara i pochni da brinesh o svojoj kichmi.

Ako postoji vishak kilograma, tj masnog tkiva obavezno na dijetu.

A kineziterapiju je najbolje da radite u nekoj od bolnica, banjica ili sokobanjska, bar prvih par meseci pa posle mozesh i kod kuce da je sam sprovodish a da samo odlazish na kontrole, poshto ako sam pochnesh da radish vezbe bez nadzora terapeuta, necesh nishta postici a necesh ni redovno vezbati.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 12:14 pm
Postovi: 6
Pa zvanicne dijagnoze nema...
Sto se tice kilograma, sasvim su u redu, cak bi mogao i da se ugojim malo...

Nisam rekao da sam se do pre 3 god bavio aktivno sportom, ali sam onda operisao varikolkelu i od tada nisam ni potrcao... Sad, da li nagli prestanak fizickih aktivnosti moze uticati na ove misice...?
Sto se tice vezbi imam veoma dobar voljni momenat, tj. ne treba mi nadzor da bih radio, jer ocu sto pre da se resim problema...Kakvog su tipa te vezbe, laksa teretana, vezbe istezanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 11:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vezbe mora da ti pokaze i kontrolish eterapeut ako vec postoje tegobe koje imash...

Otidji drugom fizijatru i kada dobijesh dijagnozu begaj na vezbe u sokobanjsku.

PS: a sto si naglo i skroz prekinuo sportske aktivnosti bog operacije varikokele??? 3 godine je proshlo?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 27, 2009 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 12:14 pm
Postovi: 6
Uradio sam rtg snimak Th i l-s kicme i radiolog je napisao sledece:

''Ispravljena fizioloska kifoza Th kicme sa pocetnim osteohondroticnim promenama na distalnim segmentima.
Lumbalizacija sakralne kicme pri cemu lumbalni segment broji VI prsljena.
Pocetne osteohondricne promene na svim segmentima L kicme a u projekciji tela VLII u srednjem delu i vise levo registruje se nepravilno rezredjenje kostane strukture sa skleroticnim rubom zbog cega predlaze ciljani snimak istog.
Dg: Corpus vertebrae lumbalis II i.o.''

Zanima me vase misljenje povodom ovoga i neko objasnjenje. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 30, 2009 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 16, 2009 12:14 pm
Postovi: 6
Ima li nekog objasnjenja za moje pitanje... Savetovano mi je da posetim ortopeda, ali to ce biti za mesec dana....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 31, 2009 12:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Dobio si dobar savet, snimi ciljano deo gde su promene na telu prshljena i ako mozesh ubrzaj odlazak kog ortopeda.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: