Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u nozi
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 8:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:07 pm
Postovi: 34
Osecam bol u donjem delu leve noge, tacnije pored ahilove tetive, iznad cuklja. Taj bol mi se javlja prilikom duze setnje ili neke fizicke aktivnosti. Tada mi se na tom mestu pojavi i nekakav otok. Imao sam povredu na tom mestu pre nekih 6-7 meseci prilikom igranja fudbala i sve je proslo samo od sebe nakon 7 dana. Isao sam pre dva dana kod ortopeda koji je izvrsio fizicki pregled i konstatovao da nema nikakvih znakova pucanja misica ili necega slicnog i poslao me na ultrazvuk. Nakon ultrazvucnog pregleda misica lista, ahilove tetive i misica pored ahilove tetive konstatovano je takodje da ne postoje nikakve promene u strukturi misica (pucanje, prekid i sl.). Sa tim nalazom sam otisao ponovo kod ortopeda koji mi je rekao da tretiram to mesto ledom 7 dana i da se nakon toga ponovo javim na kontrolu.
Evo nakon 3 dana ja ne vidim nikakve promene na bolje, pa nisam pametan da li bih mozda trebalo da posetim nekog drugog ortopeda i da li postoje jos neke pretrage koje bih trebalo da uradim.

Pozdrav,

Milan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Moguce je da je prilikom tog ranijeg povredjivanja doslo do ostecenja kapsule ili ligamenata predela skocnog zgloba i da se ta povreda nikada nije zalecila.
Samim tim je zglob funkcionalno slabiji i manje sposoban za veca opterecenja, u sta se uklapa i to sto pisete da se bol i otok javljaju posle fizicke aktivnosti.
Mislim da sada ima smisla samo fizikalna terapija, ali cete za detalje ipak morati da se posavetujete sa fizijatrom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:07 pm
Postovi: 34
Veljko Jovanovic je napisao:
Moguce je da je prilikom tog ranijeg povredjivanja doslo do ostecenja kapsule ili ligamenata predela skocnog zgloba i da se ta povreda nikada nije zalecila.
Samim tim je zglob funkcionalno slabiji i manje sposoban za veca opterecenja, u sta se uklapa i to sto pisete da se bol i otok javljaju posle fizicke aktivnosti.
Mislim da sada ima smisla samo fizikalna terapija, ali cete za detalje ipak morati da se posavetujete sa fizijatrom.


Hvala na odgovoru, sacekacu svakako kontrolni pregled za par dana kod ortopeda, mada ne verujem da ce dotle biti nekih poboljsanja pa cemo videti. Nije i samo jasno kako se na ultrazvuku ne vidi apsolutno nista neobicno, a ja imam mali otok na nozi.

Pozdrav,
Milan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 118 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: