Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: nedostatak kalcijuma,ili samo razvijanje?
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 5:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 5:36 am
Postovi: 7
Ja imam 16 godina.Vreme kada se razvijam,i rastem.3 puta sam lomila desnu ruku,sva tri puta zbog gluposti,nijednom od ova tri puta pad nije bio dovoljno jak za prelom koske,sve su to bili mali padovi.Onda sam imala i cistu na desnoj ruci..ali sve je to bilo davno..Da ne duzim,imam osecaj da su mi kosti jako slabe,ako pocnem da radim trbusnjake,umesto da me bole misici(kao sav ostali svet!),mene jako zaboli kuk,i imam osecaj kao da se kosti pomeraju.Kome god da kazem da ima osecaj kao da me kosti bole,oni kazu"Svasta,kosti ne mogu da bole",ali to nije sve,svako jutro kada ustanem,moje kosti prave neki zvuk..kao da krckaju.
E,da,i nokti mi jako cesto pucaju,i ljuste se,neki kazu da je to dokaz nedostatka kalcijuma u organizmu.I to me ne bi mnogo cudilo,jer ne pijem mleko(gadim se na mleko),a i ne jedem ribu(uh...mrzim ribu).U proslosti,doktori su govorili da nemam dovoljno kalcijuma,ali onda su jedanput rekli kako imam dovoljno kalcijuma,i kako je sada sve u redu.Sadasnja doktorka mi je vadila krv,i kaze da imam sasvim dovoljno kalcijuma u organizmu,i da je ovo sve verovatno zbog razvijanja.Simptomi ipak ne idu.

Da li neko zna,da li je to zbog nedostatka kalcijuma,ili je u pitanju samo razvoj?Sta raditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Vas problem nije ortopedski vec internisticki, i to endokrinoloski. Treba videti da li se taj kalcijum vezuje za kosti, kakvo je stanje paratireoidne zlezde i parathormona...
Niste nigde napisali koliko ste visoki, koliko imate kilograma, kakve ste misicne gradje, da li se bavite sportom... Ako ne, pocnite! I pijte jogurt ako ne mleko.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 5:36 am
Postovi: 7
Bavim se sportom,ali nemam idealnu liniju!
Visoka sam oko 155cm i imam oko 66kg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: