Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: infiltratio pulm.sin
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 3:41 pm
Postovi: 7
veliki pozdrav i jedno pitanje.naslov je i dijagnoza koju je moj tata dobio,nakon snimanja pluca skenerom,lekati sumnjaju na tumor i ovo je drugi put za manje od 10 dana da radi bronhoskopiju i oba puta je negativan nalaz ali umesto radosti dobijamo odgovor da je moguce da nije izvadjen dobar uzorak,sta dalje?samo da napomenem da su uzorci radjeni na dva razlicita mesta,kao i da su razliciti lekari uzimali uzorke. gde da idemo?kome da se obratimo?ko je najbolji? ako vam ista detaljnije treba recimo opis bolesti ili nalazi od bronhoskopije,odmah cu napisati.samo da napomenem da nikakvih simptoma tata nema ,senku smo videli na obicnoj kontroli kod pulmologa i od tada zivot nam je pakao.tata ima 58 godina.eto toliko pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 4:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vazno je gde je tumor lokalizovan jer ako je periferne lokalizacije bronhoskopijom se ne moze dobiti nista,nego transtorakalnom biopsijom ili video asistiranom torakoskopijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 3:41 pm
Postovi: 7
Evo cim dodjem sa posla kuci ,prepisacu sta su napisali. Ali valjda su oni znali gde je tumor i da li uopste mogu da uzmu uzorak putem bronhoskopije ili ne, a ne ponavljati je dva puta.Nema veze ,vazno je sta cemo dalje a ne sta je bilo,napisacu vam misljenje i opis Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: INstitut za bolesti pluca i tbc KCS Beograd
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 5:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Javite se Institutu za bolesti pluca i tuberkulozu>bronholoska sluzba.Klinickog Centra Srbije u Beogradu....POnesite sve nalaze i snimke , kao i propisan uput za ovu Ustanovu.( Krug klinika u blizini Karadjordjevog parka).
Ako ste iz unutrasnjosti a zbog mogucnosti da vas uzmu preko reda (-i zamolite ih ) uvece pojedite laganu veceru a ujutru NISTA ne jedite (ni vodu ne pijte!).
Ako vas tog dana ne uzmu(zaista su zatrpani poslom) zakazace Vam.
Ako u obzit dolazi transtoraksna iglena biopsija iglom po Nordenstremu - videce na osnovu lokalizacije senke...
Mislim da vam nece nista raditi kroz torakoskop - koliko sam procitala Vi nemate i izliv( vodu) u plucnoj maramici.
Preporucila sam Vam Ustanovu u kojoj rade bronholozi poznati i van granica...
Sve najbolje R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 3:41 pm
Postovi: 7
Hvala jos jednom na odgovorima,bili smo u Sremskoj Kamenici u Institutu za plucne bolesti Vojvodine i nastavljamo lecenje tamo,inace su rekli isto sto i gospodin koji mi je prvi odgovorio,tako kad uradimo jednu od te dve intervencije dobicemo pravu dijagnozu a samim tim i pravo dalje lecenje,do tada veliki pozdrav i veliko hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: molim objasnjenje
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 3:41 pm
Postovi: 7
prvo da se izvinem sto se nisam ranije javljala,od poslednjeg puta se promenilo to sto smo nakon posete sremskoj kamenici (gde su lekari rekli da ne mogu da operisu tatu dok se tumor ne smanji)dobili da ide na hemoterapiju (lekovi gemzer i cisplatin) isli smo cetri puta i danas je ponovo uradio skener ali na moju veliku zalost,nije se nista bitno smanjio,tako da makar ja to mislim(dok mi ne potvrde i ovi iz sremske kamenice)od operacije nema nista.inace izvestaj sa skenera je sledeci
u predelu bronha za gornji rezanj levo uocava se tumefakcija koja inflitrise mediajstianalnu pleuru ako i pripadajacu granu a.pulomonalis i suzava lumen brinha za gornji rezanj uz konsekutivnu subatelektazu.uz pl.parenhimu desno ne uocavaju se aktivne patoloske promene.Medijastnum primerenog polozaja.nema uvecanih LN(prekarinealno uocljiv LN najveceg TR dijametra oko 6mm).Pleuralni kavumi slobodni.jetra hipodenzna-steatozna,sa prisutnom kruznom hetero-pretezno hiperdenznom promenom u VII segmentu jetre(zona ocuvanog parenhima)Slezina bo U kontaktu sa medijalnim krakom desnog nadbubrega uocava se kruzna hipodenza promena najveceg dijametra oko 15mm.nalaz u plucima bez bitnije promene u odnosu na prethodni ct pregled.Molim samo jedno,posto ne razumem da li je tumor metastazirao posto su mi rekli u kamenici da je u nekoj cauri??!! ja sam stvarno laik i sta mislite o leku AVASTIN posto sam cula da je odlican tj,da sprecava dalje metastaze,sta dalje,molim POMOC jako sam razocarana bila sam ubedjena da ce posle 4 hemoterapije on smanjiti i da ce doci do operacije posle ovih rezultata stvarno sam ocajna posto se nista nije smanjilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 3:41 pm
Postovi: 7
prekinuta je terapija cisplatin gemzer,preporucen je erbitux ali tek kad stignu rezultati sa k-ras (mutacija gena) eto cekamo vise od dve nedelje pa cemo videti sta dalje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: