Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija krajnika kod dece
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 5:21 pm
Postovi: 13
moja cerka od 3.5 godine (jos malo pa 4) trebalo bi da ide na operaciju treceg krajnika (mozda ce joj odmah operisati i sva tri krajnika). Na IMD su joj vec bili zakazali operaciju, ali se bila razbolela u to vreme i morali smo da odlozimo, a sada su nam zakazali pregled tek za mesec dana.

U medjuvremenu smo dobili uput za ORL kliniku na Zvezdari. Da li neko ima iskustva sa lecenjem dece na ovoj klinici? Kazu da su specijalizovani za takve operacije (znam ja da je to rutinska operacija, ali kad je dete u pitanju, nista nije rutinsko)...cisto me interesuju iskustva i misljenja, o njihovom radu sa decom...

unapred hvala:)

_________________
Ziveo www.donesi.com:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija krajnika kod dece
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 11:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
Operacija krajnika jeste rutinska operacija,ali krajnici se ne vade tek tako zato sto,su se jednom ili dvaput UPALILI.Inace treci krajnik i kada se jednom izvadi uglavnom se ponovo pojavi,a sto se tice ostala dva oni su zastitnici organizma od razno raznih infekcija ,tako da ako ne smetaju uopste ih nije dobro vaditi!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 12:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Moja ćerka ima izvadjen treći krajnik.Operisana je pre par godina na Zvezdari,kod dr.Snežane Sanković.Bili smo zadovoljni,sve je proteklo ok,tamo ima dosta dobrih stručnjaka.Oni procenjuju da li treba da se vade sva tri ili samo treći,i ne vade ih olako,već samo ako je neophodno.Doktorka je vrlo prijatna i stručna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 20, 2008 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 5:21 pm
Postovi: 13
hvala na odgovorima:)

znam da se krajnici ne operisu olako, ali ona ima puno problema sa tim, treci krajnik je ogroman i potpuno je izgubio funkciju, samo izaziva upale, a najgore je sto joj taj sekret iz nosa ide u usne kanale i zbog toga odnedavno ne cuje najbolje.

danas smo bili na klinici na Zvezdari i prilicno smo razocarani doktorom koji nas je primio. Posle sat vremena cekanja, i nekoliko pacijenata primljenih preko reda za to vreme, jedina 2 pitanja koja je postavio bila su "koliko ima godina" i "da li drzi otvorena usta" (sto je inace ocigledno). Napisao nam je uput za "deciju kucu", gde se nadamo boljem prijemu i nekoj akciji....

_________________
Ziveo www.donesi.com:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 8:24 pm
Postovi: 24
molim za savet...moj sin je skoro napunio 9 god.,a sa 6 je trebo da vadi krajnike i vratili nas kuci iz pripremne sale.
On mora da ih vadi jer kako kaze lekar cim se malo prehladi njemu krajnici buknu i nemoze da dise.

Da li da ga uopste vodim da ih vadi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: