Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li je ili ne kasno za protezu
PostPoslato: Pon Sep 29, 2008 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2008 4:01 pm
Postovi: 8
Lokacija: Nis
Želela bih da mi neko pomogne ukoliko može vezano za dečiju protezu za zube. Imamo problema sa gornjim jedinicama i dvojkama jer su veoma krivo izrasle, a uzrok takvog izrastanja je u rascepu nepceta koji je uredno saniran sa godinu dana života. Mlečni zubi su sasvim lepo izrasli, međutim sada stalni počinju da rastu veoma krivo. Išli smo kod dečijeg stomatologa i prvo su insistitirali da se saniraju svi karijesi na mlečnim zubima pa tek onda da se ide kod ortodonta po savet za protezu. Bojim se da ne bude kasno jer su se popravke odužile, a on sada ima 8 god. i ukoliko nije kasno koliko će otprilike trajati tretman sa protezom i koliko uspešno će to sve biti?

_________________
Biti roditelj je nesto izvanredno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 29, 2008 6:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ma kakvi kasno, pa ja sam pochela da nosim protezu tek kad sam imala 13 godina pa sad imam prelep i zdrav zagrizaj!

Opustite se i prvo popravite zubice pa onda proteza, a to koliko vremena ce je nositi zavisi samo od toga shta ce sve ta proteza da ispravlja, onda jako bitno je koliko revnosno je bude nosila, zavisice i od toga da li dishe na usta ili nos i naravno od pomeranja same proteze iz nedelje u nedelju!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2008 4:01 pm
Postovi: 8
Lokacija: Nis
Preporučuju nam fiksnu protezu. Ne znam koliko je komplikovana za stavljanje i kasnije za održavanje?

_________________
Biti roditelj je nesto izvanredno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 8:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 11:42 pm
Postovi: 13
Lokacija: kraljevo
Moja sestricina nosi fiksnu protezu, njen problem je trojka koja raste visoko, ima malu vilicu, a krupne zube. Ide na kontrole na 2-3 nedelje da zateze dr. protezu. Ona sada ima 13 godina. Mogu da kazem da se vrlo lako navikla na nju (koja je usput i simpaticna, sa rozim plocicama :lol: ).
Prema tome, smatram da nema potrebe da panicite, nadjite dobrog strucnjaka i verujte mu.
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 1:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Evo samo da vam dam podsticaj, moja sestra od tetke je sa 19 počela da nosi fiksnu protezu, nosila je nešto manje od dve godine i sad ima fenomenalne zube. Nikad nije kasno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: