Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: preskakanje srca
PostPoslato: Pet Sep 01, 2006 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 1:24 pm
Postovi: 6
Zdravo,

Vec dvije godine imam problema sa preskakakanjem srca(ekstrasistole VES i SVES). U zadnje vrijeme gotovo da nema dana kada ne osjetim da mi srce preskace. Makar jednom u mjesec dana uhvate me pravi napadi, tako da u minutu zna da preskoci i po 6, 7 puta. Radila sam mnogo puta EKG, nekoliko puta ultrazvuk i jednom sam nosila holter koji je zabiljezio ne tako mnogo preskoka ( 500 SVES i 12 VES). Doktori tvrde da mi je srce zdravo i da je moguce neki virus. Radila sam i virusoloske analize koje su pokazale da koksaki nije, ali moguce da je adeno virus. Interesuje me da li adeno virus moze da utice bas toliko na srce . Inace normalno zivim , samo ponekad osjetim blagu pospanost ili malaksalost. Voljela bih da se javi neko ko ima slican problem .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 01, 2006 2:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pozdrav ,
ako bi išla na opciju ''traži'' našla bi skoro identično pitanje i odgovore koje su meni ljudi slali.
Ako te ne mrzi ti pronadji moja pitanja na kardiologiji :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 04, 2006 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 1:24 pm
Postovi: 6
Cao,

Na ovom forumu ima dosta mladih ljudi sa slicnim problemima. Ja bih voljela, ako mozes, da mi malo detaljnije opises tvoje stanje u smislu koliko cesto i kog su inteziteta tvoje aritmije. Prosto ne mogu da prihvatim misljenje ljekara da mi je srce zdrav, a da tako cesto i dugo preskace. Da li je moguce da je napetost i nervoza jedini krivac?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 04, 2006 10:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Evo ovako ,pošto vidim da nisi našla ništa (ili nisi tražila).Pogledaj ovo sam ja postavila pa imaš i odgovore koje su meni dali....

Http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... highlight=

Pa ćeš iz toga videti da kod mene nije bilo iz čistog mira,(mada se posle nadovezalo i nervno).A počelo je od nekog nepreležanog virusa ko zna kad ,jer je tek kad je meni počelo da se javlja preskakanje ,bio prisutan neki enterovirus u krvi,ja sam mirovala ....ali su mi se preskakanja javljala ,pa videćeš u onom postu negde oko 120-130 aritmija dnevno ,to je bilo valjda na sakih minut ,dva, tri.Bar sam se ja tako osećala i naravno mislila sam da svaki preskok -ja umirem.
Ako još nekako mogu da pomognem..........tu sam :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 05, 2006 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 1:24 pm
Postovi: 6
Hvala na pomoci. Ja imama 30 gocdina i planiram trudnocu, ali sve ovo sa srcem me strasno sputava. Da li si pricala sa doktorima na tu temu i imas li djece(valjda smo pribliznih godina).
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 2:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Jesmo ja imam 33 i kad sam planirala decu počelo je ovo sa aritmijama.Po mom lekaru ja slobodno smem da planiram trrudnoću ali se kod mene (pored toga što ne mogu da ostanem u drugom stanju a sve je u granicama normale),javio i strah,šta ako mi se ''dogodi'' aritmija ,da li će imati posledica na bebu...itd.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: